PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520881}

Zwiadowcy - wśród obcych

Pathfinders: In the Company of Strangers
3,7 623
oceny
3,7 10 1 623
Zwiadowcy wśród obcych
powrót do forum filmu Zwiadowcy - wśród obcych

1/10

ocenił(a) film na 1

Ten film to nieporozumienie. Jest tak słaby i denerwujący, że nie polecam jego oglądania. Większość widzów tylko się zdenerwuje. Oto próbka: rozmowa pomiędzy dwoma, a potem trzema żołnierzami. Jeden z nich wygłasza swoją kwestię, potem 5 sekund przerwy podczas której żołnierz patrzy na drugiego, a ten po dłuuuugiej chwili milczenia wygłasza swoją kwestię. Następnie znowu 5 sekund przerwy i tak w kółko. W tle bez przerwy jakaś muzyczka - rzadko dopasowana do tego, co się dzieje na ekranie i w większości przypadków po prostu niepotrzebna. Sceny "wojenne" ograniczają się niemal całkowicie do biegania pojedynczych amerykańskich żołnierzy lub ich małych grupek w krzakach - raz w jedną, raz w drugą stronę i głupawych dialogów. Od czasu do czasu pojawia się pojedynczy niemiecki żołnierz (ich grupa to już wydarzenie, które ma miejsce bodaj ze dwa razy). Wszystko to wypisz, wymaluj kino spod sztancy SyFy lub Asylum. Aktualną ocenę (3,7) i tak uważam za grubo za wysoką...

ocenił(a) film na 1
karakrytyka

Trudno się nie zgodzić. Rzeczywiście, trafny opis, z którym się w 100% zgadzam, aczkolwiek widziałem jeszcze gorsze filmy wojenne.

ocenił(a) film na 1
Piotrek4

ja jeszcze na szczęście nie widziałem gorszego. Prawdę mówiąc, trudno mi sobie to nawet wyobrazić, choć nie twierdzę, że takich nie ma. Zawsze mnie intrygowało, jak powstają takie filmy (tj. na tak niskim poziomie). Kilku kumpli z baru albo ze szkoły o ambicjach reżyserskich, choć bez zawodowego przygotowania skrzykuje się, szukają sponsora, później uczą się szybko operować kamerą, dźwiękiem itp., następnie angażują siebie i znajomych królika i ... kręcą? A to co wyjdzie wciskają wszelkim możliwym stacjom telewizyjnym za grosze? Tak to z grubsza wygląda?

ocenił(a) film na 1
karakrytyka

No mnie też intrygowało właśnie. Pewnie jakaś grupka studentów, zapaleńców wypożycza z jakiegoś muzeum kilka strojów, broni, resztę szyje sama, poświęca pewnie na to niemałą kasę (jak na film to bardzo małą), bierze statyw, co lepszą kamerę i kręci. Zauważ, że zdjęcia w tym filmie są minimalistyczne, czyli żadnych szerokich kadrów, żadnych plenerów, tylko kilku żołnierzy zawsze z bliskiego planu itp.

Gorszy film jednak widziałem, to ten
http://www.filmweb.pl/film/Battle+Force-2012-643911

Obydwa filmy są tragiczne, ale ten drugi jeszcze bardziej, nawet ma niższą średnią.

ocenił(a) film na 1
Piotrek4

Rzeczywiście. Ma jeszcze niższą ocenę! Dziwię się tylko tym, którzy sprzedają i rozpowszechniają takie "hity". Dzięki takim filmom takie wytwórnie jak Asylum lub SyFy kojarzone są jednoznacznie z tandetą i kiczem. To tych producentów nie obchodzi? Nie widzą związku między żałosnymi ocenami swoich filmów, a pieniędzmi, jakie na nich (nie)zarabiają? No, chyba, że nawet na takich filmach można zarobić i stąd te "ekipy filmowe" i ich pożałowania godna "tfurczość".. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones