PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12049}
7,5 1 114
ocen
7,5 10 1 1114
Zygfryd
powrót do forum filmu Zygfryd

TAK TU PUSTO,TO COŚ NAPISZĘ

użytkownik usunięty

Byłem na tym filmie chyba w 87 r.w kinie w Strzegomiu.Film przepiękny,ale nie o tym. Po wyjsciu z kina miałem wrażenie,ze trwa dalej. Senne zaniedbane , jakby wyludnione miasteczko i filmowy klimat przedwojennego Sandomierza(bo tam kręcony był film)-jakby wciąż trwał.Jakby czas sie zatrzymał. Pamiętam,ze mijając strzegomską bazylikę pomyślałem,ze moze za chwilę spotkam Holoubaka,a zza węgła pojawi mi się namiot cyrkowy.A swoją drogą-piękne miasteczko,"pachnace" historią.Potężne kamieniołomy i to stojący w miejscu czas.Nie byłem tam prawie 20 lat,ale moze kiedyś..? Pewnie bardzo sie zmieniło i pewnie w rynku głównym obok fontanny stoi jakiś szklany Mc Donalds.A moze nie zbeszcześcili jednak tego uroczego miejsca? To tak mi sie skojarzyło.Mam czas,to piszę.A wrażliwym i ciut starszym-film polecam.

nie jest zbezczeszczone (co za słowo!:) warto przyjechać do Sandomierza a jak nie masz czasu to obejrzyj sobie "Ojca Mateusza"...nie to żebym polecał sprawno-naiwne filmidło:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones