PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627511}
6,1 37 784
oceny
6,1 10 1 37784
3,6 5
ocen krytyków
nieletni pełnoletni
powrót do forum filmu nieletni / pełnoletni

Zmiencie wreszcie tych cholernych tłumaczy!

ocenił(a) film na 9
BigDadddy

kogo i o co się czepiasz ?

po pierwsze: tytułu się nie tłumaczy, a tym bardziej nie wprost, a nadaje na danym terytorium i jest to powszechnie przyjęte na całym świecie, więc czepianie się tłumaczy jest kompletnie nieuzasadnione.

po drugie: ten tytuł akurat nie jest wymysłem speców od marketingu tej czy innej korporacji a wymyślił go zwykły widz, który wygrał w konkursie na polski tytuł, bo jego propozycję najlepiej ocenili inni zwykli widzowie na fb
a swoją drogą ciekawe jaki tytuł był by Twoją propozycją, która miałaby się kojarzyć z tym o czym mówi film, czyli przejściem w dorosłość (w stanach to właśnie 21 lat) ...nieco chwiejnym krokiem ale zawsze ;)

użytkownik usunięty
BigDadddy

Właśnie, ciekaw jestem propozycji tłumaczenia ze strony @BigDadddy.
Schemat jest zawsze ten sam. Pojawia się informacja o filmie, a wraz z nim opinie filologów i językoznawców, tylko jakimś dziwnym trafem nigdy nie widać lepszej (ba! jakiejkolwiek) propozycji tłumaczenia z ich strony.

Ja bym zostawił angielski :)

ocenił(a) film na 9
BigDadddy

ej to pójście na łatwiznę, no i akurat w tym przypadku owe 21 w USA znaczy zupełnie co innego niż w Polsce, więc zgubiłbyś znaczenie...

rogatywka

też prawda, ale nieletni/pełnoletni zupełnie mi się nie podoba

BigDadddy

Tobie tytuł może się nie podobać, to nie ma dla dystrybutora żadnego znaczenia – tytuł ma brzmieć tak, żeby zachęcił do obejrzenia również te osoby, które wcześniej o filmie nie słyszały. Z tym że tym razem dystrybutor chyba trochę spudłował – tytuł kojarzy się z „Seksualni, niebezpieczni”, więc gdybym nie wiedział, o czym jest „nieletni / pełnoletni”, to bym nań nie poszedł ze względu na złe skojarzenia ze wspomnianym gniotem.

Pottero

Czyli gimnazjalistów :)

BigDadddy

Gimnazjaliści raczej są docelową grupą odbiorców tego filmu. Chodziło mi raczej o ludzi, którzy chcieliby się wybrać na coś do kina, nie wiedzą co jest w repertuarze, a jak popatrzą na tytuł „nieletni / pełnoletni” to się nim zainteresują.

Pottero

takim tytułem to się co najwyżej gimnazjaliści mogą zainteresować :)

użytkownik usunięty
BigDadddy

Ciekawy tytuł, bo pisany małymi literami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones