G.Oldman taki wspaniały aktor tyle lat musiał czekać na swoją pierwszą nominacje do
Oscara : W ciemnośći super że został nominowany :)

1? O kurcze, myślałam, że Gary miał więcej nominacji, przecież to świetny aktor..

elenkaa

No właśnie, jest świetny. Nominacja w pełni zasłużona : )

FanHelenyBonhamCarter

Aż wierzyć się nie chce, że nawet za doskonałą kreację w Leonie nie był choćby nominowany. Mogło się wydawać, że akademia się na niego uwzięła. Mam nadzieję, że w tym roku dostanie statuetkę, być może to ostatnia okazja w jego karierze... Poza nim Pitt i DiCaprio nie mają Oscarów na koncie, ale Akademia Leosia pominęła, a Pitt pewnie jeszcze będzie miał jakąś dobrą rolę.

epicface

Też sądzę, że Akademia była wyjątkowo niesprawiedliwa pomijając rolę Garego w Leonie. W tej chwili już nie chodzi tylko o statuetkę za Szpiega, ale za wszystkie jego świetne filmy, które wcześniej zostały niezauważone. I również liczę na to, że w tym roku nagroda zostanie przyznana właśnie Oldmanowi.

użytkownik usunięty

nie wiem czy ten Holland taki zasłużony, ale obejrzę niedługo

Widziałem film Gary jest genialny ! Powinien dostać nominacje co najmniej za "Draculę" i "Leona zawodowca", mistrzostwo świata co tam wyprawiał. Liczę, że nominacja zamieni się w statuetkę.

Nie przypuszczałabym, że Oldman nie miał nawet nominacji. Oldman jest genialnym aktorem, trudno wybrać najlepszą kreację, ja chyba najbardziej lubię rolę Beethoven w "Wiecznej miłości" choć rola w "Leonie Zawodowcu" powoduje u mnie ciary. To jakieś niedopatrzenie! Czy tym razem otrzyma? Może są jakieś inne..przyczyny, że jest pomijany, jeśli i tym razem nie otrzyma..
Śmiem przypuszczać, że Holland dostanie Oscara...Tego jej życzę!

w pełni się zgadzam! Zasłużone nominacje - Oldmana i Holland :)

I tak Holland nie ma szans na Oscara, sama zresztą o tym mówiła.

użytkownik usunięty

Oldman z całą pewnością zasługuję na Oscara.

Za leona , za drakule i za beethovena ( bo go chyba grał już nie pamiętam ) bym mu oskara dał !

użytkownik usunięty

Mam nadzieję że Oldman wygra.Trzymajmy kciuki.Bo ta nominacja to znak że może być niespodzinka przy rozdawaniu nagród.Jak narazie ma ogromną przewagę głosów w ankiecie na filmwebie :)

A co do ciemnośći sukcesem jest to że wogóle jest nominacja :)

Najwspanialszą niespodzianką (która nią być niepowinna...) jest nominacja dla Oldmana - szkoda, że nie było tej do Złotego Globu ;( Ale cóż... mówi się trudno ;D

Akademia ma jednak to do siebie, że jeśli gdzieś się zreflektuje, to w innym miejscu kogoś skrzywdzi - Tilda Swinton jest tego szokującym dowodem - babka zagrała wyśmienicie, a i tak została pominięta na rzecz miałkiej Mara (sądzę, że dla niej nominacja TYLKO do Złotego Globu zupełnie by wystarczyła)... Żal goni żal.

MF13

Oldman i tak nie dostanie, podejrzewam, że Akademia zrobiła to celowo, nominując go, wiecie taki chwyt, niby czarny koń, a jednak...A Swinton...my wszyscy wiemy, że jej sie należała, zresztą od lat Oscar już nie jest wyznacznikiem talentu czy arcyaktorstwa, skoro w kategorii najlepsza aktorka wygrała Bullock czy Whiterspoon. Najbardziej sie obawiam własnie tego, że akademia Nas zaskoczy i Oscar powedruje do Rooney.

saint_k55

Oby nie... OBY ;)

Haha;p Przecież widać jak działa "wspaniała" Akademia i w jaki sposób wręcza nagrody, często kieruje się albo sprawami politycznymi, albo po znajomości i tyle;p Więc nie ma co się dziwić, że np taki Oldman wiele razy był pominięty, ale czy to ważne, ważne że jest zwycięzcą w swojej kategorii od dawna i to nie ważne, czy z Oscarem czy bez, bo Oscar nie czyni aktora!
Jeśli chodzi o Holland, to tutaj jakiś decyduje jak rozumiem aspekt patriotyczny, osobiście najnowszy film Holland nie zrobił na mnie wrażenia, mimo wszystko widziałem o wiele bardziej ciekawe i zjawiskowe filmy, które zostały wystawione do tej kategorii. Zresztą prawdopodobnie "politycznie" Rozstanie dostanie Oscara albo za scenariusz albo za nieanglojęzyczny (albo oba;p), a Holland jak już to z racji tematu.
A jeśli chodzi o filmy zjawiskowe, bo najczęściej takich szukam, a więc te, które pokazują coś zupełnie nowego, które mają w sobie zarazem magię kina, ale też to coś co sprawia, że kino idzie do przodu, to mimo wszystko i takich nie brakuje w kolejnym oscarowym rozdaniu, ale fakt, że często wiele dobrych filmów zostaje pominiętych ( np Sherlock Holmes. Gra cieni;p) co już właściwie jest tradycją, tak jak tradycją jest to ze oscarowe filmy nie koniecznie są najlepszymi;p (wyjątek To nie jest kraj dla starych ludzi, choć nie wiem jakim cudem Akademia zgodziła się nagrodzić takie arcydzieło;p to rzadkość! - tzn. to jest wyjątek z ostatnich lat;).
więc... w tym roku na pewno takim zjawiskowym filmem jest O północy w Paryżu, czy Hugo, ale także może trochę trudny i dziwny ale jednak ważny film jakim jest Drzewo życia. Reszta to filmy tak zwane dobre, albo w sam raz;p
Nudne może staje się to, że na kobiercu znowu staje Streep i Clooney i co gorsze są znowu faworytami;p Ale modlimy się o łaskawość Sanhedrynu i o równie kontrowersyjny werdykt, o którym będziemy mogli mówić przez cały rok:) I tego sobie i wszystkim życzę:) Ave!

użytkownik usunięty

"W Ciemności" nie dostanie oskara, niestety. To naprawdę świetny film, ale prawdopodobnie dla amerykanów za ciężki i męczący. Oni są przyzwyczajeni do filmów do siebie bardzo podobnych, dla nas bardzo przewidywalnych.

hihi czyli Rozstanie jest filmem "amerykańskim" i przewidywalnym;p, bo w końcu to ten tytuł jest faworytem tzn podobnie jak W ciemności;p

Ale czekaj, czekaj idąc twoim tropem, to najprawdopodobniej wygra Monsieur Lazhar, choć widziałem tylko zwiastun, ale z tych wszystkich filmów ten wydaje się najbardziej taki jak lubi amerykańska akademia:) Więc mamy już zwycięzcę:)

W ciemności nie powinno dostać oskara bo z jakiej racji pani która podobno jest polka nakręciła film gdzie jest wydzwię anty polski popierwsze kupowanie zywności to bajka w tym filmie poprostu banał a zeczywistośc była zupełnie inna jakie powrancze ona chciała kupic. nie chce mi sie wymieniac wszystkiego ale ta baba mnie denerwóje

sirmayday

Dla mnie antypolskie jest pisanie z tak horrendalnymi błędami.

sirmayday

fakt faktem że Holland zrobiła bardzo napastliwy film, widać, że na starość robi się coraz bardziej złośliwa i nie ma to uzasadnienia w jej ostatnim filmie. Moim zdaniem podeszła do tematu jak ja to określam "z dupy" czyli zrobiła żeby zrobić i nic więcej, film też nie zrobił na mnie wrażenia

Jest naprawdę swietny. Dobrze, ze dostal nominację, ale male szanse by dostal Oscara.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones