Po ogłoszeniu nominacji wybieramy faworytów
trzeba myśleć do przodu;)

A2O

najlepszy film to na pewno The Social Network a aktorka Nicole Kidman

mirandaxx

ja stawiam, że portman dostanie statuetkę a social network zapewne dostanie też

użytkownik usunięty
A2O

Łatwiejszych do ocenienia - z pewnością, do zagrania, absolutnie nie. Nie chciałem udowadniać też niczyjej wyższości cz niższości, chodzi mi tylko o to, że gra Portman zasługuje na Oscara nie mniej niż zasługiwały na niego Theron albo Kidman, ale widz może odnosić wrażenie, że to nie było tak naprawdę nic specjalnego, bo brakowało czegoś, co mogłoby zadziwić.... oko, tyle.

nie ma po co się tłumaczyć Stav bo Natalie dotanie Oscara ;)

BigDadddy

brakuje mi tu nominacji z muzykę dla "Czarnego łabędzia"

quintrix

Nie mogła być nominowana, bo jest zbyt mało oryginalna.

Galadh

dzieki :) już doczytała dlaczego ;)

quintrix

może dlatego, że kompozytorem jest Piotr Czajkowski?

quintrix

ale kogo chciałbyś nominować Piotra Czajkowskiego??

szumiczek

Pośmiertny oscar dla Czajkowskiego : D

A2O

właśnie i dla mnie Portman nie do końca wiarygodna. cały film zbudowany pod jej rolę, jakby już na etapie scenariusza myśleli głównie o stworzeniu tej jednej oskarowej kreacji. i to mnie zraziło, chociaż uważam, że Portman jest wielka i Oskara powinna mieć w kolekcji. ale może za rok, dwa, niech się jeszcze postara! ;-) a na ten rok wybieram Oskara za główną rolę w Blue Valentine - dla też młodej i zdolnej pani Williams - za skromność w kreacji powszedniej, małoszczęśliwej żony ;-)

użytkownik usunięty
BigDadddy

Byle nie INCEPCJA, byle nie SOCIAL NETWORK, kompletne gnioty. Dzisiaj filmy z dobrą reklamą mają tylko szanse na Oscary, bo gdzie niby jest Essential Killing Skolimowskiego albo Autor Widmo?

w sumie właśnie gdzie essential killing tarantino w akademii ma na pewno jakieś wtyki ;p

użytkownik usunięty

co za lamus, jeszcze niedawno incepcja byla na 9 a teraz gniot?

Najlepszy film: The King's Speech
Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Colin Firth (The King's Speech)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Natalie Portman (Black Swan)
Najlepszy aktor drugoplanowy: Christian Bale (The Fighter)
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Amy Adams (The Fighter)
Najlepszy reżyser: David Fincher (The Social Network)
Najlepszy scenariusz oryginalny: Chris Nolan (Inception)
Najlepszy scenariusz adaptowany: Aaron Sorkin (The Social Network)
Najlepsza muzyka: Hans Zimmer (Inception)
Najlepsza piosenka: Gwyneth Paltrow - Coming Home (Country Strong)
Najlepsza scenografia: Inception
Najlepsze efekty specjalne: Inception
Najlepsze kostiumy: Alice in Wonderland
Najlepsze zdjęcia: Roger Deakins (True Grit)
Najlepszy długometrażowy film animowany: Toy Story 3
Najlepszy dźwięk: Inception
Najlepszy montaż: The Fighter
Najlepszy montaż dźwięku: Inception

BigDadddy

Poki co oglądałem ,,Jak zostac królem,, ,,Czarny łabądz,, ,,Toy Story 3 '' i ,,127 godzin,,
z tych czterech swietnych filmów minimalnie wybrałbym i rzyznał oscara filmowi ,,127 godzin,,
jutro obejrze ,,Incepcje'' ze zrozumieniem a potem reste filmów, bo przecież nie moge powiedziec ze akurat ten jest najlepszy a nie oglądałem reszty,bo założe się ze większac z tych osób komentujących nie oglądała 10 na 10 filmów nominowanych

MatiNalbor

Racja nie wszystkie filmy... :/
Bajki, o przepraszam długometrażowe filmy animowane takie jak Toy Story 3 omijam z daleka albo zostawiać na sam koniec :]
Zadośćuczyniłem to sobie Blue Valentine, Rabbit Hole i Animal Kingdom...
Skoro oglądałeś już The King's Speech i 127 Hours nic lepszego już raczej nie znajdziesz^^

krzysiek2804

TO CO PRZEDSTAWIAM TO NIE TO JAK UWAŻAM KTO POWINIEN DOSTAĆ OSCARA, ALE JAK TYPUJE ZWYCIĘZCÓW (w nawiasie dopisuje z czym się nie zgadzam):

Najlepszy film: "The Social Network" (dla mnie "Incepcja")
Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Colin Firth
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Natalie Portman
Najlepszy aktor drugoplanowy: Christian Bale
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Mellisa Leo (dla mnie Amy Adams)
Najlepszy reżyser: David Fincher
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Jak zostać Królem" (dla mnie "Incepcja")
Najlepszy scenariusz adaptowany: "The Social Network"
Najlepsza muzyka: "The Social Network" (dla mnie "Incepcja")
Najlepsza piosenka: "Toy Story 3"
Najlepsza scenografia: "Prawdziwe męstwo"
Najlepsze efekty specjalne: "Incepcja"
Najlepsze kostiumy: "Jak zostać królem"
Najlepsze zdjęcia: "The Social Network" (dla mnie "Incepcja")
Najlepsza animacja: "Toy Story 3"
Najlepsza krótkometrażowa animacja: "Day & Night"
Najlepszy montaż: "The Social Network"
Najlepszy dźwięk: "Incepcja"
Najlepszy montaż dźwięku: "Incepcja"

To tyle, choć zaznaczam, że jeszcze nie widziałem kilku Oscarowych faworytów ("Prawdziwe męstwo", "127 godzin")... ;)

Juby_

Zrozumiem wszystko, ale nie Oscara dla "Incepcji".

Juby_

Oscar za montaż dla "The social network"? za co?

kummernizz

Pytasz poważnie?

Galadh

Tak, i chciałbym uzyskać odpowiedź, najlepiej w porównaniu do "127 godzin" i "incepcji".

kummernizz

"Incepcja" bez wątpienia powinna być nominowana, a jej miejsce zajęły wg mnie "Jak zostać królem" i "Fighter". Z góry mówię, że oba filmy lubię, ale ich nominacje są raczej wyrazem ogólnego uznania Akademii i po prostu poleciały na fali. Żadnej aż tak nadzwyczajnej roboty akurat jeśli chodzi o montaż tam nie było i znalazłbym pewnie też inne bardziej zasługujące filmy.

Jeśli brakuje nam "Incepcji", to trzy najlepsze pod tym względem obrazy to TSN, 127 H i Black Swan.

"127 godzin" dobrze już nie pamiętam, bo widziałem film jakoś na przełomie listopada i grudnia, ale na pewno spore wrażenie zrobił na mnie frenetyczny montaż w scenie z amputowaniem ręki, a także przeskakiwanie do wspomnień. Rzecz trzyma się kupy i na pewno nie miałem montażowi nic do zarzucenia. "Trzy paski", jakby to przyziemnie ująć czy scena parodii show - to zapamiętałem dobrze.

"Incepcja" pod tym względem to faktycznie majstersztyk, zwłaszcza w momencie, gdy rzecz dzieje się na kilku "poziomach" snów, nie gubimy się nie tylko dzięki sprawnemu przewodnictwu Nolana, ale i sprawnemu montażowi. Na samą nominację zasługuje już fragment, gdy Ariadne budzi się po kolei na coraz wyższej płaszczyźnie, miód-cud-orzeszki. Podobało mi się też kilka przeskoków przez pierwsze pół godziny filmu. Super robota i bardzo żałuję, że człowiek został olany, zwłaszcza, że nominowali go chyba za "Memento" i "Mrocznego rycerza".

"The Social Network", bez tego dynamizmu film nie byłby odebrany w taki sam sposób, historia niezwykle płynnie przeskakuje między trzema płaszczyznami (dwie rozprawy i właściwsza historia), jak dla mnie to jest po prostu robota wykonana doskonale, jeśli chcesz to obejrzyj film raz jeszcze zwracając na to uwagę, mógłbym o samym montażu napisać esej, ale to po prostu widać. Najbardziej mi się podobał i tyle.

Trochę źle się zrozumieliśmy - nie będę narzekał, jeśli coś innego zgarnie Oscara w tej kategorii (tzn 127 albo Black Swan), zwłaszcza, jeśli nominowana byłaby też "Incepcja", ale nie zaprzeczysz jednak, że TSN na samą nominację zasługuje na pewno i to nie ten film zaciukał Incepcji spot.

BigDadddy

To nie typowanie zwycięzców, lecz moje typy, zgodne z lekturą wszystkich filmów i z krótkim uzasadnieniem:

1. FILM: "Czarny łabędź", bo za całokształt, czyli w tej nagrodzie są dla mnie wszystkie kategorie. Za powrót do "operowej" konwencji [nie dlatego operowej, że film o balecie, tylko dlatego, że: duży poziom emocji, realizm magiczny, mocna protagonistka i wspaniała muzyka] i dlatego, że kibicuję Aronofskiemu od lat.

2. AKTOR 1: Colin Firth, za rzemiosło, brak przypadku, klasę. Jeżeli chodzi o konkurentów to wszyscy z wyjątkiem Bardema mogliby pójść do Firtha na warsztat mistrzowski ;)

3. AKTORKA 1: Jennifer Lawrence. Tu chciałbym zaznaczyć jedną rzecz. CAŁE STANY, a więc także większość członków Akademii uczy się aktorstwa wg metody Stanisławskiego i za nią nagradza. Są też inne systemy gry i nie zawsze Oscar się należy za doklejony nos albo roczne przygotowanie baletowe. Gdyby w Polsce każdy aktor tak solennie przygotowywał się do roli nie popadalibyśmy w takie ochy. Lawrence zagrała uczciwie i bez zbędnych efektów, niemniej Natalie Portman powinna z nią przegrać dosłownie o pół długości stopy.

4. AKTOR 2: Geoffrey Rush, znowu za rzemiosło i dystans. Christian Bale tuż za nim.

5. AKTORKA 2: Hailee Steinfeld, bezkonkurencyjnie. I na jej miejscu nie przyjąłbym nagrody, bo nominowanie jej w tej kategorii jest po prostu obelgą.

6. REŻ: Darren, za konsekwencję w drodze, którą kroczy przez kolejne swoje filmy. Pewnie się zepsuje, bo widzę na fw co planuje teraz zrobić i jest mi szkoda jego talentu, dlatego powinien dostać nagrodę zanim będzie za późno.

7. SCENARIUSZ: "Incepcja". Oceniamy SCENARIUSZ, a nie FILM:) Pomysł, bardziej lub mniej konsekwentnie rozwijany przez realizatorów zaczyna się na poziomie scenariusza. Tutaj ten pomysł niewątpliwie był, poza tym wymaga niemało pracy napisanie scriptu dziejącego się na 4 poziomach narracji. Nie rozumiem, dlaczego nie są nominowani za montaż, bo związek jest w tym przypadku ścisły.

8. ADAPTACJA: "127 godzin". Najtrudniej napisać scenariusz do filmu bez dialogów.

9. FILM OBCY: na razie widziałem tylko "Kieł", więc nie mogę się wypowiadać. Ale film ważny i świetny.

10. Muzyka: Hans Zimmer. Przede wszystkim dlatego, że nie ma konkurentów. Za orkiestrę. Za dużą obrazowość osiągniętą prostymi środkami, głównie brzmieniowymi. Za odwagę w korzystaniu elektroniki towarzyszącej orkiestrze. Za to, że muzykę widać w filmie.

11. PIOSENKA: nie przyznałbym nagrody, bo nie ma komu.

12. SCENOGRAFIA: "Jak zostać królem" - te zdarte tapety w gabinecie logopedy:) ktoś to musiał przemyśleć, wymyślić i zrobić. I nie widać tego, to największy komplement dla scenografa:)

13: EFEKTY: "Incepcja".

14. KOSTIUMY: "Jestem miłością", bo to jedna z mocnych części tego filmu, szlachetne materiały. I film dostał za mało nominacji.

15. ZDJĘCIA: "Łabędź", choć skandalem jest, że "127 h" nie dostał nominacji.

16. DŹWIĘK + MONTAŻ DŹW.: "Incepcja". Polecam obejrzenie tego filmu tylko pod tym kątem, na dobrych głośnikach.

17: MONTAŻ: "127 h", choć powinien konkurować z "Incepcją". za wielokadrowość, która jest piękna i bezpretensjonalna.

reszcie kategorii się przyglądam.

BigDadddy

Najlepszy Film: "The King's Speech"
Najlepszy reżyser: David Fincher ”The Social Network”
Najlepszy aktor: Colin Firth "The King's Speech"
Najlepsza aktorka: Natalie Portman "Black Swan"
Najlepszy aktor drugoplanowy: Geoffrey Rush "The King's Speech"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Amy Adams ''The Fighter''
Najlepszy scenariusz oryginalny: Christopher Nolan ''Inception''
Najlepsza muzyka: Hans Zimmer "Inception"
Najlepsza piosenka: A.R. Rahman, Rollo Armstrong i Dido 'If I Rise'' -'127 Hours''
Najlepsza scenografia: Robert Stromberg i Karen O'Hara ''Alice in Wonderland''
Najlepsze efekty specjalne: Chris Corbould, Paul Franklin, Andrew Lockley, Peter Bebb "Inception"
Najlepsze zdjęcia: Wally Pfister "Inception"

Lirginarga

Póki co "skompletowałem" w całości kategorię "najlepszy film" i tutaj numerem jeden jest dla mnie "The King's Speech"!

Kamil0607

kurna ciągle nie widziałem jeszcze jak zostac królem

Kamil0607

Jak skompletowałeś to wjeżdżaj:
http://www.filmweb.pl/forum/Oscary+%282011%29/Najlepszy+Najgorszy,1558840

Dzida_86

Film 127 Godzin

Lirginarga

NAJLEPSZY FILM: "Jak zostać królem" - Wg. mnie absolutny pewniak. Nie ma opcji żeby ten film nie wygrał Chociaż bardziej Kibicuje także filmom "Fighter" i "Incepcja"."127 godzin"- temu filmowi także bardzo życzę wygranej, jednak uważam, że "Incepcja" i "Fighter" są filmami lepszymi.
REŻYSERIA : David Fincher - "The Social Network"
AKTOR PIERWSZOPLANOWY: Colin Firth - "Jak zostać królem" (chociaż kibicuje także bardzo Javierowi Bardem - "Biutiful" oraz Jamesowi Franco - "127 godzin")
AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Natalie Portman - "Czarny łabędź"
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY: Christian Bale - "Fighter" (ewentualnie Geoffrey Rush - "Jak zostać królem")
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA:Helena Bonham Carter - "Jak zostać królem"
SCENARIUSZ ORYGINALNY: David Seidler - "Jak zostać królem" (chociaż kibicuje bardzo Christopherowi Nolanowi - "Incepcja" )
SCENARIUSZ ADAPTOWANY: Aaron Sorkin - "The Social Network"(chociaż kibicuje Danny'emu Boyle i Simonowi Beaufoy - "127 godzin" oraz bracią Coen - "Prawdziwe męstwo" )
FILM ANIMOWANY: "Toy Story 3"; Toy Story to wg. mnie pewniak, ale nie widziałem pozostałych animacji więc nie oceniam, której najbardziej kibicuje ; )
EFEKTY SPECJALNE: "Incepcja"
ZDJĘCIA :"Czarny łabędź" (ewentualnie "Incepcja")
MONTAŻ: kibicuje filmowi "127 godzin"
KOSTIUMY : "Alicja w Krainie Czarów"
PIOSENKA:
-If I Rise - "127 godzin"
-We Belong Together - "Toy Story 3"
Zaznaczyłem dwa, którym kibicuje, gdyż obie piosenki mi się podobały. Myślę, że piosenka to już całkiem rzecz gustu więc nie mam zielonego pojęcia co wybierze Akademia.
FILM NIEANGLOJĘZYCZNY : "Biutiful" (Meksyk)
'Biutiful' kibicuje przede wszystkim dla tego, że jest to kolejny film twórców "Amorres Perros". Chociaż sam film jest oczywiście świetny.
CHARAKTERYZACJA : "Wilkołak"- tylko ten film widziałem, więc tylko temu filmowi kibicuje ; )
MUZYKA :"Incepcja"
NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY: bardzo kibicuje filmowi "Wish 143", który bardzo wszystkim polecam.

Więcej napisałem tutaj: http://www.filmweb.pl/user/SzOpMaN/blog

BigDadddy

Biorąc pod uwagę, że praktycznie wszystkie nagrody poza BAFTA zostały rozdane, mam takie typy(ograniczę się do powiedzmy 7 głównych:)

Najlepszy film: THE KING'S SPEECH - błagam was powiedzcie mi kto tłumaczy te tytuły????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najlepszy aktor pierwszoplanowy: COLIN FIRTH,
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: NATALIE PORTMAN,
Najlepszy aktor drugoplanowy: CHRISTIAN BALE,
Najlepsza aktorka drugoplanowa: HAILEE STEINFELD - jak dla mnie jest pop prostu fenomenalna i powala resztę na kolana!!!!!
Najlepszy reżyser: David Fincher
Najlepszy film animowany: TOY STORY 3,

Ale jak to będzie okaże się 27.02 :D

BigDadddy

1) Najlepszy film: The social network (ale Ja się z tym nie zgadzam)
2) Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Colin Firth za "The King's Speech"
3) Najlepszy aktor drugoplanowy: Christian Bale "The Fighter"
4) Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Natalie Portman za "Black Swan"
5) Najlepsza aktorka drugoplanowa: Helena Bonham Carter za "The King's Speech"
6) Najlepszy film animowany: "Toy Story 3"
7) Najlepsza reżyseria: The Social network
8) Najlepsze zdjęcia: Wally Pfister za "Inception"
9) Najlepsze kostiumy: "Alice in Wonderland"
10) Najlepszy dokument: -------------------------
11) Best documentary short subject: --------------
12) Achievement in film editing: Incepcja
13) Best foreign language film of the year:-----------------
14) Achievement in makeup: "The Wolfman"
15) Achievement in music written for motion pictures (Original score): Hans Zimmer za "Inception"
16) Achievement in music written for motion pictures (Original song): ----------------------
17) Best animated short film: "Day & Night"
18) Best live action short film: -------------------------
19) Achievement in sound editing: --------------------
20) Achievement in sound mixing: "Inception"
21) Achievement in visual effects: "Inception"
22) Adapted screenplay: "The social network"
23) Original screenplay: "Inception"
24) Achievement in directing: "The Fighter", David O. Russell


zostawiam kilka pustych miejsc tam, gdzie nie mam pojęcia :).

użytkownik usunięty
BigDadddy

NAJLEPSZY FILM: "Prawdziwe męstwo"
NAJLEPSZY AKTOR PIERWSZOPLANOWY: Colin Firth
NAJLEPSZA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA: Natalie Portman
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY: Christian Bale
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA: Helena Bonham Carter
NAJLEPSZY REŻYSER: Ethan Coen, Joel Coen
NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY: "Jak zostać królem:
NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY: "Prawdziwe męstwo"
NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY: "Hævnen"
NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA: "Wilkołak"
NAJLEPSZA MUZYKA: "Social Network"
NAJLEPSZA PIOSENKA: "Toy Story 3"
NAJLEPSZA SCENOGRAFIA: "Prawdziwe męstwo"
NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE: "Incepcja"
NAJLEPSZE KOSTIUMY: "Prawdziwe męstwo"
NAJLEPSZE ZDJĘCIA: "Prawdziwe męstwo"
NAJLEPSZY DŁUGOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY: "Toy Story 3"
NAJLEPSZY DŹWIĘK: "Prawdziwe męstwo"
NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI: "God of Love"
NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY: "Day & Night"
NALEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY: "Killing in the Name"
NAJLEPSZY MONTAŻ: "Social Network"
NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU: "Prawdziwe męśtwo"
NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY: "Inside Job"

BigDadddy

Black Swan zasłużył na wszystkie swoje nominacje!
Nie wiem czemu ludzie się zachwycają tak "Jak zostać królem"? Dla mnie nudne, prawie zasnelam....

KatysCat

Według mnie :

Najlepszy film ;"The Social Network"
Najlepszy aktor pierwszoplanowy :Colin Firth -"Jak zostać królem"
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Natalie Portman-"Czarny łabędź"
Najlepszy aktor drugoplanowy Christian Bale -"Fighter"
Najlepsza aktorka drugoplanowa Helena Bonham Carter - "Jak zostać królem"
Najlepszy reżyser David Fincher - "Social Network"
Najlepszy scenariusz orginalny Christopher Nolan - "Incepcja"
Najlepszy scenariusz adaptowany Danny Boyle & Simon Beaufoy
Najlepszy film nieanglojęzyczny Biutiful
Najlepsza Charakteryzacja "Wilkołak"
Najlepsza muzyka Hans Zimmer - "Incepcja"
Najlepsza piosenka "Zaplątani"
Najlepsza scenografia "Prawdziwe męstwo"
Najlepsze efekty specjalne "Incepcja"
Najlepsze kostiumy "Jak zostać królem"
Najlepsze zdjęcia "The social network"
Najlepszy długometrażowy film animowany "Toy story 3"
Najlepszy dźwięk "The social network"
Najlepszy krótkometrażowy film animowany "Gruffalo"
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny "Poster girl"
Najlepszy montaż "127 godzin"
Najlepszy montaż dźwięku "Incepcja"
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny "Wyjście przez sklep z pamiątkami"

Ogólne wyniki :
"The social network "- 4 statuetki
"Jak zostać królem " - 3 statuetki
"Incepcja" - 3 statuetki
"127 godzin" - 2 statuetki
"Fighter"- 1 statuetka


KatysCat

Mi z kolei mniej podobał się właśnie "Czarny Łabędź". Najbardziej "Prawdziwe Męstwo" a pojutrze wybieram się na "Jak zostać królem" więc na razie nie oceniam.

BigDadddy

Film: Black Swan
Aktor: Firth
Aktorka: Portman
Aktor Drugoplanowy: Bale
Aktorka Drugoplanowa: Adams
Reżyser: Aronofsky
Scenariusz Orginalny: Inception
Scenariusz Adaptowany: The Social Network
Muzyka: Inception
Scenografia: The King's Speech
Efekty: Inception
Kostiumy: The King's Speech
Zdjęcia: Inception
Dźwięk: Inception
Montaż: Black Swan
Montaż Dźwięku: Inception

BigDadddy

1) Najlepszy film: "Czarny Łabędź
2) Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Jeff Bridges za "Prawdziwe Męstwo"
3) Najlepszy aktor drugoplanowy: Na razie Rush, ale nie widziałem jeszcze Fightera
4) Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Natalie Portman za "Black Swan"
5) Najlepsza aktorka drugoplanowa: Hailee Steinfield za "Prawdziwe Męstwo"
6) Najlepszy film animowany: "Iluzjonista"
7) Najlepsza reżyseria: Darren Aronofsky za "Łabątka"
8) Najlepsze zdjęcia: Libatique za "Czarnego Łabędzia"
9) Najlepsze kostiumy: "Alicja w krainie czarów"
10) Najlepszy dokument: "Wyjście przez sklep z pamiątkami"
11) Najlepszy montaż: "Social Network"
12) Muzyka: tu, k*wa, naprawdę szkoda Punków z "TRONa", ale jeśli już, to chyba "Incepcja"
13) Efekty specjalne: "Incepcja"
14) Scenariusz Oryginalny: "Jak zostać królem"
15) Scenariusz Adaptowany: "Social Network"
16) Montaż: "Social Network"
17) Montaż dźwięku: "TRON"
18) Dźwięk: "Incepcja" albo "Jak zostać królem"

Chyba tyle. Ale brak nominacji dla "TRONa" w kategoriach technicznych i muzycznych jest skandalem (+ oczywiście brak nominacji scenariuszowych dla "Czarnego Łabędzia").

BigDadddy

http://www.youtube.com/watch?v=5F9yc8r2FCU

BigDadddy

Film: "Incepcja"
Aktor: Jeff Bridgers
Aktorka: Natalie Portman "Czarny Łabędź"
Aktor drugoplanowy: Christian Bale,,Fighter"
Aktorka drugoplanowa: Hailee Steinfeld ,,Prawdziwe męstwo"
Reżyser: "Czarny Łabędź"
Scenariusz oryginalny: "Incepcja"
Scenariusz adaptowany: "Prawdziwe męstwo"
Film nieanglojęzyczny: "Biutiful"
Charakteryzacja: ""
Muzyka: "127 godzin"
Piosenka: "I see the light" z filmu "Zaplątani"
Scenografia: "Incepcja"
Efekty specjalne: "Incepcja"
Kostiumy: "Alicja w krainie czarów
Zdjęcia: "The Social Network"
Długometrażowy film animowany: "Iluzjonista"
Dźwięk: "Incepcja"
Krótkometrażowy film aktorski: "Na wewe"
Krótkometrażowy film animowany: "The Gruffalo"
Krótkometrażowy film dokumentalny: "Poster girl"
Montaż: "127 godzin"
Montaż dźwięku: "Incepcja"
Pełnometrażowy film dokumentalny: "wojna restrepo"

BigDadddy

Niestety, jeśli chodzi o oglądanie zeszłorocznych arcydzieł, jestem zielony, więc to tylko próba wytypowania zwycięzców, zapewne niewiele mająca wspólnego z moją ewentualną oceną (choć niektórym kibicuję):


Najlepszy film: "Jak zostać królem"
Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Colin Firth - "Jak zostać królem"
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Natalie Portman - "Czarny łabędź"
Najlepszy aktor drugoplanowy: Geoffrey Rush - "Jak zostać królem"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Melissa Leo - "Fighter"
Najlepszy reżyser: David Fincher - "Social Network"
Najlepszy scenariusz orginalny: David Seidler - "Jak zostać królem"
Najlepszy scenariusz adaptowany: Aaron Sorkin - "The Social Network"
Najlepsza muzyka: Trent Reznor, Atticus Ross - "The Social Network", ew. Hans Zimmer - "Incepcja"
Najlepsza piosenka: "Zaplątani"
Najlepsza scenografia: "Incepcja"
Najlepsze efekty specjalne: "Incepcja"
Najlepsze kostiumy: "Alicja w krainie czarów"
Najlepsze zdjęcia: Roger Deakins (wreszcie!) - "Prawdziwe męstwo"
Najlepszy długometrażowy film animowany "Toy story 3"
Najlepszy dźwięk: "Incepcja"
Najlepszy montaż: "Czarny łabędź", ew. "The Social Network"
Najlepszy montaż dźwięku: "Incepcja"
Najlepszy film nieanglojęzyczny: "Biutiful" - dość niepewny typ, "Pogorzelisko" i "Hævnen" mogą sporo namieszać

Zielonego pojęcia nie mam, kogo obstawić w charakteryzacji, więc olałem ;) Podobnie zresztą z paroma innymi kategoriami.

Ogólnie patrząc zapowiada się ciekawe widowisko, bez wyraźnie dominującego zwycięzcy, choć niekoniecznie świadczy to o wysokim poziomie filmów w zeszłym sezonie. Ale też całkiem tragicznie chyba nie jest :)

MarioPierro

Mi się wydaje, że najpewniejszy oscar jest dla colina za "King's Speech" i dla Natalie za "Black Swan" i do tego te dwa filmy stoczą zacięty bój w tej najważniejszej kategorii. Z czego przeczuwam, że Łabędź wygra.

Drugoplanowi - Bale (wygra z również świetnym Rushem) i Leo z "Fightera".

Najlepszy reżyser - Aronofsky.

Scenariusz: adaptowany - "127 hours", oryginalny - "Incepcja".

I naprawdę zdziwię się jak będzie inaczej ;D

BenQ

"Czarny łabędź" nie ma szans na wygraną za reżyserię, tak samo jak "127 godzin" za scenariusz adaptowany. "Incepcja" też raczej nie wygra oryginalnego.

To jest "Jak zostać królem" VS "The Social Network"

Firth, Portman i Bale to w sumie pewniacy, ale co do Leo nie jestem już taki pewien.

Galadh

A ja właśnie nie byłbym taki pewien co do Bale'a. Nie ma jeszcze 40-tki, będzie miał czas się wykazać. Rush jest trochę starszy i co prawda Oscara już ma, ale za pierwszoplanówkę, a przecież nie od dziś jest mistrzem 2-go planu. No i sama rola Logue'a wydaje się skrojona na jego miarę.

Z drugiej strony, jeśli Rush wygra z Bale'm, to HB Carter przegra z Leo i vice versa;) Dostać 3 Oscary aktorskie, do tej pory zdarzyło się bodaj tylko raz - filmowi "W sieci". Oglądałem niedawno i dla mnie to naprawdę film ponadczasowy. Ale nie wiem, czy akademikom uśmiechało by się uznać za taki "króla". Poza tym HB Carter też jest młodsza, no i gra młodą Elżbietę II, która to postać niedawno już została "nagrodzona" (Helen Mirren w "Królowej"). Paradoksalnie nawet takie niuanse mogą być decydujące.

Ale powtórzę: jeśli mylę się w jednej z tych kategorii, to i w drugiej, bo wydaje się, że oba filmy mają dobre kreacje, zwł. na 2-gim planie.

Zmieniam swój typ co do montażu: nawet jeśli "Czarny łabędź" zasługuje bardziej (naprawdę nie wiem), "TSN" jest już raczej pewnikiem.

BigDadddy

Czarny łabędź stracił szansę na nominację w tej kategorii już przed ogłoszeniem;P

A co do typów:

Najlepszy film: Waham się pomiędzy "King's Speech", a "True Grit" (z nominowanych nie widziałem tylko "127 godzin"

Najlepszy reżyser: David Fincher za "Social Network"

Najlepszy scenariusz oryginalny: stuprocentowo Nolan za "Inception"

Najlepszy scenariusz adaptowany: "True Grit" Ethan i Joel Coenowie

Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Colin Firth

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: (mogę zaskoczyć!) Annette Benning

Najlepszy aktor drugoplanowy: Geoffrey Rush

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Hailee Steinfeld

Najlepszy film zagraniczny: "Heaven"

dominik_08

Moja lista - w każdej kategorii poukładałem nominacje od moim zdaniem najlepszych do najgorszych. Na pierwszym miejscu oczywiście mój faworyt. Obok każdej pozycji znajduje się ocena OGÓLNA filmu (czasami ocena jest niższa, ale np. aktor znalazł się wyżej, gdyż on sam wypadł lepiej niż reszta elementów danego filmu - vide "Fighter"). Oczywiście uwzględniam wyłącznie filmy, które już widziałem.

NAJLEPSZY FILM:
Incepcja (10/10)
Toy Story 3 (10/10)
Czarny łabędź (8/10)
Jak zostać królem (8/10)
Prawdziwe męstwo (8/10)
Fighter (7/10)
The Social Network (7/10)
Do szpiku kości (6/10)

NAJLEPSZY AKTOR PIERWSZOPLANOWY:
Colin Firth (Jak zostać królem) (8/10)
Jeff Bridges (Prawdziwe męstwo) (8/10)
Jesse Eisenberg (The Social Network) (7/10)

NAJLEPSZA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA:
Natalie Portman (Czarny łabędź) (8//10)
Jennifer Lawrence (Do szpiku kości) (6/10)

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY:
Christian Bale (Fighter) (7/10)
Geoffrey Rush (Jak zostać królem) (8/10)
John Hawkes (Do szpiku kości) (6/10)
Jeremy Renner (Miasto złodziei) (6/10)

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA:
Jacki Weaver (Królestwo Zwierząt) (7/10)
Hailee Steinfeld (Prawdziwe męstwo) (8/10)
Amy Adams (Fighter) (7/10)
Melissa Leo (Fighter) (7/10)
Helena Bonham Carter (Jak zostać królem) (8/10)

NAJLEPSZY REŻYSER:
Darren Aronofsky (Czarny łabędź) (8/10)
Tom Hooper (Jak zostać królem) (8/10)
Ethan Coen, Joel Coen (Prawdziwe męstwo) (8/10)
David Fincher (The Social Network) (7/10)
David O. Russel (Fighter) (7/10)

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY:
Christopher Nolan (Incepcja) (10/10)
David Seidler (Jak zostać królem) (8/10)
Paul Tamasy, Scott Silver, Eric Johnson (Fighter) (7/10)

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY:
Toy Story 3 (Michael Arndt) (10/10)
Prawdziwe męstwo (Ethan Coen, Joel Coen) (8/10)
The Social Network (Aaron Sorkin) (7/10)
Do szpiku kości (Debra Granik, Anne Rosellini) (6/10)

NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY:
------

NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA:
Wilkołak (7/10)

NAJLEPSZA MUZYKA:
Incepcja (Hans Zimmer) (10/10)
Jak wytresować smoka (John Powell) (8/10)
The Social Network (Trent Reznor, Atticus Ross) (7/10)
Jak zostać królem (Alexandre Desplat) (8/10)

NAJLEPSZA PIOSENKA:
Toy Story 3 ("We Belong Together", wyk. Randy Newman) (10/10)

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA:
Incepcja (Larry Dias, Douglas A. Mowat, Guy Dyas) (10/10)
Alicja w Krainie Czarów (Karen O'Hara, Robert Stromberg) (8/10)
Prawdziwe męstwo (Jess Gonchor, Nancy Haigh) (8/10)
Jak zostać królem (Eve Stewart, Judy Farr) (8/10)

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE:
Incepcja (Paul J. Franklin, Chris Corbould , Andrew Lockley, Peter Bebb) (10/10)
Alicja w Krainie Czarów (Ken Ralston , Dave Schaub, Carey Villegas, Sean Phillips) (8/10)
Iron Man 2 (Janek Sirrs, Ben Snow, Daniel Sudick, Ged Wright) (6/10)

NAJLEPSZE KOSTIUMY:
Alicja w Krainie Czarów (Colleen Atwood) (8/10)
Prawdziwe męstwo (Mary Zophres) (8/10)
Jak zostać królem (Jenny Beavan) (8/10)
Jestem miłością (Antonella Cannarozzi) (3/10)

NAJLEPSZE ZDJĘCIA:
Incepcja (Wally Pfister) (10/10)
Czarny Łabędź (Matthew Libatique) (8/10)
Prawdziwe męstwo (Roger Deakins) (8/10)
Jak zostać królem (Danny Cohen) (8/10)
The Social Network (Jeff Cronenweth) (7/10)

NAJLEPSZY DŁUGOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY:
Toy Story 3 (Lee Unkrich) (10/10)
Jak wytresować smoka (Chris Sanders, Dean DeBlois) (8/10)

NAJLEPSZY DŹWIĘK:
Incepcja (Lora Hirschberg, Gary Rizzo, Ed Novick) (10/10)
The Social Network (Ren Klyce, Michael Semanick, David Parker, Mark Weingarten) (7/10)
Salt (Greg P. Russell, Jeffrey J. Haboush, Scott Millan, William Sarokin) (5/10)
Jak zostać królem (Paul Hamblin, Martin Jensen, John Midgley) (8/10)
Prawdziwe męstwo (Greg Orloff, Peter F. Kurland, Craig Berkey, Skip Lievsay) (8/19)

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI:
------------

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY:
------------

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY:
------------

NAJLEPSZY MONTAŻ:
Czarny łabędź (Andrew Weisblum) (8/10)
Jak zostać królem (Tariq Anwar) (8/10)
The Social Network (Angus Wal, Kirk Baxter) (7/10)
Fighter (Pamela Martin) (7/10)

NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU:
Incepcja (Richard King) (10/10)
Toy Story 3 (Michael Silvers, Tom Myers) (10/10)
Prawdziwe męstwo (Craig Berkey, Skip Lievsay) (8/10)

NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY:
Wyjście przez sklep z pamiątkami (Banksy, Jaimie D'Cruz) (7/10)

BigDadddy

Najlepszy Film: Incepcja
Najlepszy reżyser: David Fincher
Najlepszy aktor: Jeff Bridges
Najlepsza aktorka: Natalie Portman
Najlepszy aktor drugoplanowy: Geoffrey Rush
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Hailee Steinfeld
Najlepszy scenariusz oryginalny: Incepcja
Najlepszy scenariusz adaptowany: The Social Network
Najlepsza muzyka: Incepcja
Najlepsza scenografia: Alicja w krainie czarów
Najlepsze efekty specjalne: Incepcja
Najlepsze kostiumy: Alicja w krainie czarów
Najlepsze zdjęcia: Czarny łabędź
Najlepszy dźwięk: Incepcja
Najlepszy montaż dźwięku: Incepcja

flyordie

Nie rozumiem jak można podawać za najlepszy film "Social Network" albo "Incepcję". Właśnie widziałam wyniki ankiety - kto je podbija? Ludzie, zobaczcie choćby 1/3 filmów, a później głosujcie. Ktoś napisał, żeby nominować "czarnego łabędzia" w muzyce? To jakieś żarty? Za skomponowane "Jezioro łabędzie" Oscar, przepraszam dla kogo - Czajkowskiego?

3razyJOT

No bo widzisz, głosujący dzielą się na 4 podstawowe typy:

1) widziałem/-am sporą część / wszystkie i mam swoje zdanie, ale wyrażam je w ocenie filmu, natomiast typuję wg szans na wygraną - nie więcej niż 2-3% ogółu
2) widziałem/-am mniejszą część / żadnego, ale chciał(abym) zobaczyć i typuję wg szans na wygraną - max 25%, wśród których siedzi autor niniejszego postu;)
3) widziałem/-am sporą część / wszystkie i mam swoje zdanie, wg którego typuję, bo przesłania mi ocenę szans na wygraną - ok.50-60%
4) joł, widziałem/-am pare, ale stawiam wg najbardziej wypasionego plakata, czaisz, i tego, co jest trendy, bo mi na facebooku kumpel(a) pisał(a), że o to właśnie kaman... - reszta, 15-20%

Oczywiście socjolog ze mnie żaden, więc te dane tak trochę na luzie (joł;). Zwłaszcza mogę się mylić co do proporcji między 3 i 4 grupą, ale chyba trudno wątpić, że one dwie miażdżą zimnokrwistych.

MarioPierro

Zamieniłabym proporcjami 3 i 4 grupę szacując wyniki ankiety. Nie mogę się pogodzić, że film pokroju "Incepcji" wygrywa np. w muzyce?? najlepszy film?? Przerażające. Nie chcę umniejszać zalet tego filmu, podobał mi się, ale jest bez porównania z "Czarnym łabędziem" czy "Jak zostać królem" choćby pod względem gry aktorskiej(DiCaprio - niechby ktoś spróbował choć porównać jego grę do tej Firtha czy Portman, to będzie barbarzyńcą), muzyki(jaka tam muzyka??) czy dźwięku. Szkoda, że nie ma jakiś kryteriów przy głosowaniu, na szczęście nie ankieterzy decydują, choć Amerykanom również nie ufam, mój faworyt to "King's speech" - stąd obawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones