Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na potwierdzenie".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

▼▼▼

adamus0101

Nie:)

W tym filmie pojawia się motyw Doktora Jekylla i Mr. Hyde'a

kinoman77_filmweb

Rachel wychodzi za mąż chyba nie pasuje co? :)

mania19

Chyba nie:)

kinoman77_filmweb

+seryjny zabójca

kinoman77_filmweb

+Kevin Costner w roli głównej:)

kinoman77_filmweb

Nie ma chętnych,to odpowiem, że chodziło o "Mr. Brooksa" Świetny film. Polecam, jeśli ktoś nie widział.

Montago

1. "wyjście z szafy"
2. pobicie
3. karuzela

TheNaturat_2

Hej znam ?

ania1987

Nie :(

ania1987

Chcesz obejrzeć

TheNaturat_2

"Dziewczyna z portretu"?

Ledsbourne

Chcesz obejrzeć

TheNaturat_2

4. list z zażaleniem

TheNaturat_2

5. demolowanie pięknego domu

Widzieli m.in. Chemas, Kinoman, Qaz

TheNaturat_2

To może "Destrukcja"?

Ledsbourne

Tak :)

Montago

Zagadka:

- odtwarzanie sceny śmierci znanego aktora,
- bardzo oryginalny seks z częścią ciała, z którą ciężko sobie wyobrazić, że w ogóle można uprawiać seks,
- igranie ze śmiercią.

Ledsbourne

Sądząc po motywach, to musi być bartdzo dziwny film :)
Oglądałem może ?

chemas

Tez o tym pomyslalam, ze to jakis mega chory film.
Widzialam?

czarna404

A tego to ja nie wiem ;)

chemas

A to juz bylo pytanie do autora zagadki. Mysle, ze bedzie wiedzial. Nie chcialo mi sie pisac dwoch oddzielnych komentarzy ;)

czarna404

domyśliłem się :) tak tylko sobie zażartowałem

chemas

Żadne z was nie widziało i w sumie o dziwo nikt z grających - Chemas i TheNaturat chcą zobaczyć. Znany reżyser, sporo dosyć znanych nazwisk w obsadzie.

Dla ułatwienia dodam, że ten "oryginalny seks" jest z... głęboką dziurą od rany w nodze :D

Ledsbourne

To już mam pewność, że to jakiś porąbany film

Ledsbourne

Coś mi się wydaję, że może to Almodovar, on lubi takie chore akcje ;)
Może coś podpowiesz skoro nikt filmu nie widział? :)

FankaKinomanka

Nieee, nie Almodóvar. Ale reżyser tego filmu kręcił jeszcze dziwniejsze sceny seksu w sumie, szczególnie w swoich wcześniejszych dziełach :D

Fabuła tego filmu kręci się wokół pewnego dziwacznego zboczenia bohaterów, jednak nie mogę podpowiedzieć, czym ono jest - bo to byłoby praktycznie podanie tytułu...

Ledsbourne

Chyba nie "Crash" Cronenberga?

kinoman77_filmweb

Właśnie "Crash" Cronenberga! :)

Montago

Zagadka:
Skrzynia
Gapienie się
Krótkofalówka

M_COL

+Dzieła sztuki

M_COL

"Koneser"?

M_COL

Vinci?

kinoman77_filmweb

Też nie, to produkcja amerykańska sprzed kilku lat.

M_COL

+ ochroniarze
+ kradzież

M_COL

Plan prawie doskonały?

Aretus

Tak jest, brawo!

M_COL

:)

Aretus

Dawaj zagadke, ale tak żebym zgadła :P

mania19

Oki, juz sie robi:) ( zgadniesz na 100%)

1. Brutalny gwalt
2. Morderstwo
3. Rezerwat Indian

Aretus

Wind River

czarna404

Oczywiscie :)

Aretus

Mania przepadla a szkoda mi bylo zostawic bezpansko taka fajna zagadeczke :) Dobry film!

czarna404

Mania domagala sie zagadki i poszla sobie..

Fim bardzo dobry. Jeden z nielicznych jakie widzlaem w ktroym wszystko, kazdy element techniczny tej produkcji, byl precyzynie dopracowany, a gra aktorska -kazda postac- swietna.

Aretus

Nie zgadlabym :)

mania19

Chcialem zadac taki ktory obejrzalas, ale masz ukryte glosy

Montago

Zagadka:

Okup
Dziecko
Ochroniarz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones