Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na potwierdzenie".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.
10. Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

▼▼▼

arma

+ odniesienia edypalne

arma

Zmierzch bogów?

zweistein

Nie.

+ konkurowanie z cieniem matki

arma

Balet też tam jest? ;)

carme_love

Czyżby "Czarny łabędź"?

carme_love

Nie.

+ heteroseksualny mężczyzna bardziej ekscytujący się ubieraniem kobiet aniżeli ich rozbieraniem.

arma

No tak mi tam te skojarzenia edypalne trochę nie pasowały ;)

carme_love

A to mnie zaskoczyłaś. Przecież w "Czarnym łabędziu" bohaterką jest żyjąca z matką młoda kobieta, czy było tam też coś na temat jej ojca?

arma

No właśnie skojarzenia edypalne nie pasowały, ale nie pamiętam dokładnie o co z tym cbodzi, a jedna z interpretacji "Czarnego łabędzia" mówi o matce wykorzystującej seksualnie córkę, a reszta tak pięknie pasuje, że sobie strzeliłam ;)

carme_love

A przepraszam, źle przeczytałam.

Nie pamiętam z tego filmu celebracji posiłków.
I czy aby na pewno pasuje konkurowanie z cieniem matki? Przecież matka jest jak najbardziej realna, to raczej wrogość, chęć odcięcia się od niej, uwolnienia. Podobnie jak w "Pianistce".

arma

W tym filmie kojarzy mi się celebracja posiłków dlatego, że Nina prawie niczego nie je, więc jak już je to celebracja...
A co do cienia matki, to żyje w jej cieniu poniekąd - chce się odciąć, ale nie potrafi, przecież jest wziętą baleriną, dlaczego się nie wyprowadzi...?
Faktycznie konkurowanie z cieniem.matki to nie to samo co życie w jej cieniu...ale jest jeszcze wspominanie przez matkę jej własnej kariery, mi się tak skojarzył ten "cień" ;)

carme_love

Dziękuję za tę frapującą odpowiedź. :-)

arma

Dla porządku:

- pedanteria i perfekcjonizm
- celebracja posiłków
- charyzmatyczny tyran
+ odniesienia edypalne
+ konkurowanie z cieniem matki
+ heteroseksualny mężczyzna bardziej ekscytujący się ubieraniem kobiet aniżeli ich rozbieraniem

+ "klasztorny" rytm pracy

arma

Nie widziałem, ale może
Nić widmo?

zweistein

Przepraszam, że dopiero teraz,
Tak, wyciągnąłeś słuszny wniosek.

arma

Ok,

Oddaję.

Montago

Zagadka:
Bohater
Poszukiwania
Sklep

M_COL

+ Mały syn

M_COL

"Niezniszczalny"?

M_COL

Bohater ostatniej akcji?

mania19

Też nie

mania19

Choć jesteś już bliżej rozwiązania.

mania19

To film z tym samym aktorem, który też wystąpił w twoim proponowanhm tytule.

M_COL

+ Dwójka ojców

M_COL

Ale nie dla tego samego dzieciaka bo tak to mogło zabrzmieć. ;)

M_COL

Świąteczna gorączka?

mania19

Tak!

M_COL

Super :)

Oddaje :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Montago

No to może znów ja.

Zagadka:
Szejk
Kuchenka mikrofalowa
Agent FBI

M_COL

Ameeican Hustle <3

carme_love

American* Hustle ;)

carme_love

Tak jest, brawo!

M_COL

Scena z mikrofalą niezapomniana ;)

carme_love

Dokładnie :)

Montago


Zagadka:

"Wżenienie się" do bogatej rodziny
Brunetka i blondynka
Zdradzanie żony
Podwójne zabójstwo

carme_love

Wszystko Gra?

kinoman77_filmweb

Tak
:/ co tak szybko ;)

carme_love

Sorki:)
Może dlatego, że dobrze znam ten film i lubię:)

kinoman77_filmweb

Fajna scena w zbożu czy innej trawie w deszczu :P

Sen Kasandry też Ci się podobał?

carme_love

Fakt:)

Też, choć już nie tak bardzo.

Montago

Zagadka:

Mąż Sadysta
Niewidoma Matka
Czuły Kochanek

kinoman77_filmweb

Ponieważ nie lubię, jak zagadki wiszą godzinami, a może mnie dłużej nie być, dlatego zdradzę, że chodziło
o wielki hit z początku lat 90-tych, z wielką gwiazdą tamtego czasu- Julią Roberts, czyli o

"Sypiając z Wrogiem"

kinoman77_filmweb

miło jak zwykle

chemas

:)

Montago

To ja zapodam:

-Jelenia Góra
-tęcza-
-kilogramy

chemas

"Miś".

arma

100%:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones