Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1.Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

kinoman77_filmweb

to dość trudne... (niedokończony) numerek brzmi groźnie... sex bez "x"? ;)

VanKert

Powszechne dwuczłonowe wyrażenie przeciętene do jednego wyrazu

VanKert

aaa... i to ma być czynność?
całus, obmacywanie, pieszczoty? ;)
pewnie coś całkiem innego...

VanKert

Inne określenie na sex, tyle, że skrócone

kinoman77_filmweb

miłość, spółkowanie, współżycie, kochanie, kopulacja, stosunek?

kinoman77_filmweb

Czesc.

Barbara?
Bara bara, czasami tak sie mowi na seks.

Aretus

Tak jest!

kinoman77_filmweb

hmm... do BARu na drinka? ;)
chyba na mleko ;D

ale OK... a bara bara fajne choć nie jestem fanem disco polo ;)

kinoman77_filmweb

Bunga bunga z bara bara :D

kinoman77_filmweb

w sumie ciekawe imię... ;)
Barbaro... Barbara... co wybierasz ze swego imienia dziś? czy lecim na całość ;)

Aretus

brawo! rok bym się męczył z tym barem, wielkie dzięki :D

VanKert

Dzieki, ale w koncu bys trafil. Bar to rowniez okrteslenie miejsca gdzie sie serwuje drinki, nie tylko te mleczne ;)

W disco polo wystepuje rowniez wiele razy slowo milosc ;) Bara bara to chyba sie dawniej mowilo, teraz jest modne -- bzykanie ;)

Aretus

no w Polsce to raczej na pierogi do baru i inne takie... przynajmniej u mnie... knajpy unikają tego słowa :)

VanKert

Nie to żebym był tam częstym gościem, ale zdarzało mi się bywać w Barze na drinku.

kinoman77_filmweb

Pewnie tam ;)

https://www.yelp.de/biz/pulp-fiction-shot-bar-warszawa

Aretus

Tam akurat nie zawitałem. Fajne miejsce.

Montago

Oddaje

Montago

Zagadka.


Mahisza, Q'areb Zareg, Naamah, Ammit i inni z wizytą u Adama i Ewy.

Montago

Imigranci :)

Montago

Demony w raju

Aretus

Zgadza się ;)

Brawo !

Montago

Oddaje

Montago

Zagadka:

Skejka

Wyrażając krótko oczywistość, że to nie rzeczywistość

(pierwsze słowo-jedna sylaba)

Aretus

Nie, ale też pasuje:)

kinoman77_filmweb

Może mnie dłużej nie być, podaję rozwiązanie:

"Basen"
(ba, no-ba-pewnie)

"Tamara" też mogłaby być rozwiązaniem:)

Aretus

co wy z tymi kobietami... 8 marca daleko ;)

VanKert

8 marca powinien byc kazdego dnia :)

Montago

ZAGADKA:

Picia sądowe skutki wspak azjatyckiej wódki ;)

VanKert

Nie jestem pewien czy dobrze to zrozumialem. A w sumie, to chyba w ogole nie zrozumialem co miales na mysli ( te "sadowe skutki") ;D

Wiec tak : Pomyslalem ze chodz Ci zapewne o Arak , czyli wspak jest to kara. ( jest taki film "Kara") No ale sama kara, nie musi byc wymierzona przez sad, moze ja po prostu czlowiek wymierzyc drugiemu czlowiekowi ( lub zwierzeciu np. psu)
Dalej, mamy tytul " Zbrodnia i kara" Tutaj juz cos jest konkretniejszego -- jest zbrodnia, ktora ma byc ukarana. Ale nigdzie w tytule nie jest powiedziane ze to sad ukarze..
Juz sam nie wiem, czy ta kara ( arak) faktycznie ma byc w tytule...

Aretus

tak, Arak (azjatycka wódka) - wspak - Kara (np. wymierzana przez sąd za nieodpowiednie picie - bo wspak hehe)
i koniec ;)

Brawo :)

VanKert

Naprawde?? Tylko tak ?, zawiodles mnie ;D

Aretus

ale przynajmniej do rymu było ;D

Aretus

O, mam cos takiego " § 148. Kara śmierci", to film dokumentalny, ale tytul pasuje. Mamy przynajmniej paragraf w tytule , czyli nawiazanie wyrazne do sadu.

Montago

Zagadka

Ochrona osobista się w tym pogubiła, (zupełnie, jak dzieci)

kinoman77_filmweb

Goryle we mgle?

adamus0101

Musowo ;)

adamus0101

Tak jest!

kinoman77_filmweb

:)

Oddaję

kinoman77_filmweb

hehe dobre...

Montago

ZAGADKA - częściowa sklejka (z wynikiem)

Bój ㋡ kres pojmuje
(gdy wróg nie zostawia ci wyboru)

2 wyrazy tytułu

VanKert

jeśli nie odgadniecie (a jutro to ja będę tutaj mocno późno z braku czasu) to bawcie się dalej w inne zagadki, wrócimy do tego kiedyś ;)

ogólnie to 3 synonimy, drugi i trzeci trzeba scalić (więc są 2 wyrazy) :)

Montago

Skoro Van'owa sklejka na razie leży, to zgodnie z sugestią zagadka tymczasowa ;-)

↘ Tymczasowa zagadka sklejka. ↙



Paszczowy dźwięk kwoki Rosjanin to potwierdzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones