Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też całkowicie nieznany tytuł i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
1a. Wg niepisanej zasady graczy, nie używany w zagadce słów istniejących w tytule, (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

arma

Doktor Jekyll i pan (Mr) Hyde?

VanKert

cześć
tylko, że Hyde,owi to raczej bujnie włosy rosły na nockę ;P

chemas

a może jakiś wilkołak?

VanKert

Sam już nie wiem, nie mam pomysłu na tą zagadkę

VanKert

brawo

chemas

Włosy to może rosły, ale raczej wilkołakowi, jak poniżej zasugerował Van, idąc za Twoim, całkowicie chybionym, skojarzeniem .

arma

ech :)

VanKert

Bardzo dobrze, Van, właśnie o to mi chodziło. Pisałam wcześniej, ze jesteś debeściarskim Zgadywaczem!
"Doktor Jekyll i pan (Mr) Hyde"!

arma

tx :)
oddaję

Montago

Zagadka-

-No synu, pokaz co my tam mamy. Pewnie...
Ojciec otworzyl zeszyt do matematyki i zaniemowil. Usmiech zniknal z jego bladej twarzy.
Chlopiec rozplakal sie.
-Jak to mozliwe... przeciez robilismy razem to zadanie..
Mezczyzana nie mogl uwierzyc w to co widzi. Dlugo wpatrywal sie w to co widnialo pod zadaniem-


Co widnialo pod zadaniem? :)

Aretus

Cześć... Panie Aretusie. Spokojnego wieczoru.
Nie powiem czym się kierowałem udzielając odpowiedzi.
Ale niech będzie...

Wielka czerwona jedynka.

paulus1970

Aaa witam, witam Pana Lwa, milo widziec ponownie :)

Oczywiscie to prwaidlowa odpowiedz , Brawo! :)

Aretus

Postaram się coś sklecić...
Dajcie mi parę chwil. Z żonką coś wymyślimy.

Montago

Może będzie łatwo. Może trudno.

Kum. i tyle. Można dodać cyferki.

paulus1970

Ojciec chrzestny?

paulus1970

:)
No to teraz coś ode mnie.

Montago

Zagadka:

47kg między linami.

FankaKinomanka

Tylko z boksem mi sie kojazy... ale takich tytulow nie ma..
Cos jednak w tym stylu?

Kategoria slomokowa?
Kategoria papierowa?
Waga lekka?

Aretus

Świetnie Ci się kojarzy :)
Teraz tylko musisz znaleźć odpowiedni tytuł.

FankaKinomanka

Kogut mistrz ringu?

Kaczor na ringu? :)

Sorry za literowke w kojarzy.

Aretus

Nie, ta waga którą podałam jest ważna. Mówi coś konkretnego i tak naprawdę w poprzednich odpowiedziach już prawie miałeś 1 wyraz.
2 słowa w tytule.

FankaKinomanka

Papierowy bokser?

Aretus

Bingo :)

FankaKinomanka

Takie oczywiste ale wpisujac papierowy nie pokazywalo tego tytulu..

Aretus

Nie wiem dlaczego tak się dzieję, może dlatego, że mało głosów ma ten film. Ta wyszukiwarka jest czasem do bani :/
Ale tak czy inaczej znalazłeś więc brawo :)

FankaKinomanka

Cinderella Man

paulus1970

Nie...
Aretus był bliżej prawidłowej odpowiedzi.

Montago

Zagadka:

Z jednej strony jest emanacją ludzkiej pychy, z drugiej zwiastuje rewolucję, która nie musi oznaczać tragedii. Może natomiast stanowić przyczynek do przewartościowania dawnych ideałów, dzięki czemu następuje błysk iluminacji.

arma

Olśnienie ?

chemas

Dzień dobry, Ranny Ptaszku! :-)

Nie.

Uwaga! Nie tylko wynik jest istotny.

arma

Dzień dobry, Promyczku :)
Zaraz pomyślę

arma

hmm... emanacja ludzkiej pychy zwiastująca rewolucję?
coś z internetem?

arma

a może...
Duma i uprzedzenie?

VanKert

hmmm...tylko gdzie tu iluminacja? :)
Może Zachłanne miasto? Fajna i trudna zagadka, jestem ciekawa rozwiązania.
Myśl Van, debeściarstwo zobowiązuje ;)

Larii

haha, tak, debeściarstwo zobowiązuje :)
ale tak na serio to nie mam żadnego pomysłu, musi Arma coś podpowiedzieć

chemas

Może być wiele kierunków, więc chociaż naprowadzenie, ilość wyrazów. Przydałoby się ;)

Larii

no właśnie

Larii

Wystarczyło, że się Van pojawił ze swoimi pytaniami i zagadka ruszyła z kopyta. Na Vana zawsze można liczyć w tej grze. Dzięki niemu "tytuły" żyją.

arma

To prawda :)

arma

Natchnienie?

Chyba faktycznie potrzebna jest jakaś podpowiedz :)

arma

Chciwość?

arma

Już jestem, bardzo wszystkich przepraszam i jestem niezmiernie wdzięczna za Wasz odzew.

Najbliżej był Chemas na początku.
Inne odrzucamy.

Przede wszystkim, pierwsze znaczenie (związane z pychą) tego, czego szukamy, wywodzi się z Biblii, drugie(zwiastujące rewolucję) z tarota. Do tego symbolu trzeba dodać wynik związany z iluminacją.

arma

strzelam sobie, szukając tylko lśnienia, władzy, bogactwa... jak nic to nie szkodzi, można pokiwać głową z politowaniem ;) ;)

Władca pierścieni: Dwie wieże?
Złoto dla zuchwałych?

VanKert

Masz SYMBOL pychy z Biblii i rewolucji z tarota - WIEŻA.
Dodaj resztę - 2 słowa.

arma

Wieża. Jasny dzień?

KRCK

Tak! :-)

arma

;-) Popłacało obejrzeć.

Faktycznie... Zastanawia mnie wieża. Występuje tu jako symbol władzy, starego porządku, coś co można obalić? Bastylia mi przychodzi na myśl. :)

KRCK

W filmie wieża symbolizuje również cywilizację i stoi w kontraście do natury; patrz dwie siostry: Mula - Wieża; Kaja - Drzewo.

arma

A rzeczywiście. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones