Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na potwierdzenie".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.

Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

▼▼▼

kinoman77_filmweb

"Romeo i Julia"?

Ledsbourne

Nie.
Film z lat 90-tych

kinoman77_filmweb

+zabawa w rzucanie kamieniami (głazami)

kinoman77_filmweb

+koń spadający do wody

kinoman77_filmweb

+Zdrada
+Publiczna Egzekucja

kinoman77_filmweb

Braveheart - Waleczne Serce ?

piotrszmidt16

Tak jest!

Montago

Oddaje

Montago

Zagadka

Co to za film?

Zima
Mały Kościół Kaplica na uboczu
Kłopoty w powietrzu i na lądzie

kinoman77_filmweb

Szklana Pułapka 2 ;)

Montago

Tak:)

Montago

Zagadka

Jaki to Film?

Zima
Pies
Brak łączności

kinoman77_filmweb

Coś (1982) ?

Montago

Tak jest

Montago

Zagadka.

Zerwana lina
Katastrofa w śnieżnych górach
Cenny ładunek

Montago

Na krawędzi?

Oddaję :)

adamus0101

Yes ;)

Montago

Zagadka.

Katastrofa w mieście
Misja ratunkowa
Stara taksówka

Montago

Ucieczka z Nowego Jorku?

kinoman77_filmweb

Oczywiście ;)


Nie mogłem sobie odmówić zadania zagadki pod Twój avatar :D

Montago

Zagadka.

Skutery wodne
Roślinka w doniczce
Tajemnicza mapa w dziwnym miejscu

Montago

Wodny Świat

kinoman77_filmweb

Zapomniałem o znaku zapytania, ale w tym przypadku, to faktycznie formalność. Przy okazji dzięki za przypomnienie, o tym jakże sympatycznym filmie, który koniecznie muszę sobie odświeżyć.

kinoman77_filmweb

No pewnie że "?" był niepotrzebny ;)

Film fajny, tylko już na zawsze będzie mi się kojarzył z taką niekonsekwencją jak z jednej strony (globu) nurkowanie na niezbyt dużą głębokość do zatopionych miast, a z drugiej strony zalanie Mount Everest na wysokość kilku kilometrów ;P
Pewnie woda rozlała się po planecie w różnych poziomach :D

Montago

Fakt:)

Montago

Zagadka

Co to za Film?

Las
Śmierć Ojca
Przyrodni bracia

kinoman77_filmweb

Eee, chyba nie "Król Lew" ?

Montago

Nie...

kinoman77_filmweb

+dom w ruinach

Montago

Dodatkowo w ramach podpowiedzi dopowiem, że zaispirowaleś mnie swoją ostatnią zagadką, do zadania własnej...

kinoman77_filmweb

Robin Hood Książę Złodziei?


Oddaję :)

adamus0101

Tak:)

adamus0101

Brawo ;)


Mnie jakoś zmylił ten "Ojciec" z dużej litery, o jakimś Królu, guru czy przywódcy (Korei :P) myślałem, a mimo że 2-3 razy film widziałem, do tej chwili nie kojarzę tam żadnych braci przyrodnich (pewnie to Robin i kto-szeryf?). Jakoś bardzo wybiórczo zapamiętuje fakty z filmów ;)

Montago

Zagadka

Co to za Film?

Terrorysta
Kolejka linowa
Męska przebieranka

(lata 80-te, filmowy twardziel w roli głównej, etatowy psychopata w roli terrorysty)

kinoman77_filmweb

Heh, podpowiedzi w nawiasie nie były konieczne, fakt kolejki linowej i terrorysty jednoznacznie wskazuje na "Nocnego jastrzębia", ze Stallone i Hauer'em... :)

Montago

Zagadka

Co to za Film?

Szydełkowanie
Hibernacja
Muszelki

kinoman77_filmweb

Oczywiście "Człowiek Demolka" ... ale was wzięło na klasyki :)

Oddaję.

adamus0101

To święta tak nastrajają:)

Montago

Zagadka. ;)

-Stworek
-"pamiętaj, aby go nie polać wodą"
-Śnieżne, świąteczne miasto

Montago

Gremliny ...choć ja osobiście zawsze wolałem Crittersy :)


Oddaję

adamus0101

Oczywiście ;)

Gremliny 1 były ok, natomiast Crittersy to bardziej horror, na pewno mroczniejszy i bardziej "hard" ;)
Ale i tak oba cykle są kultowe :)

Montago

Zagadka.


Łódź podwodna
Daleka wyprawa
Zagłada

Montago

Jak dla mnie to pasują wszystkie trzy :)

Ostatni brzeg
Polowanie na Czerwony Październik
Karmazynowy przypływ

adamus0101

Trafiłeś pierwszym tytułem ;)
"Ostatni brzeg", obie wersje filmu.

Dwa kolejne filmy raczej prezentują dopiero możliwość zagłady...

Montago

"Otchłań"?

kinoman77_filmweb

Niestety , już odgadnięte, a i tak "Otchłań" ciut mało pasowała z daleką wyprawą :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones