Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na potwierdzenie".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.

Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

▼▼▼

chemas

Spojrzałem na opis i... nie wiem, może i oglądałem, ale nawet jeśli tak było, to absolutnie filmu nie pamiętam :P
nina2001 oglądała, ale to tej gry to chyba nigdy nie zagląda :/

Montago

w obejrzanych nie masz
a taki romans w miarę z całkiem przyzwoitą rolą Duchovnego

chemas

Może Cię zaskoczę, ale wiem że nie mam ocenionego :P
Bo treść wydaje się ciut znajoma, ale charakterystyczna obsada wcale.
Więc może mylę z czymś podobnym...

Montago

Zagadka:

Camper
Przychodnia weterynaryjna
Babski wieczór w barze

kinoman77_filmweb

+Naga Kobieta na ulicy

kinoman77_filmweb

Terminator 3?

adamus0101

Tak jest!

Montago

Korzystając z wolnej chwili, jeszcze jedna

Zagadka:

Co to za Film?

Peruka
Limuzyna w ogniu
Wspomnienia


kinoman77_filmweb

Czyżby znowu coś ze Schwarzeneggerem? :)

adamus0101

Nie tym razem:)
Lata 90-te.Znany film.

kinoman77_filmweb

+Nagrane Wspomnienia
+Źli Policjanci

kinoman77_filmweb

Może teraz Seagal?
"Wygrać ze śmiercią"?

Montago

Nie. W roli głównej aktor zupełnie nie kojarzony z kinem akcji,choć w samym filmie akcji nie brakuje.

+Sylwester/Nowy Rok

kinoman77_filmweb

+Piosenkarka rockowa-była dziewczyna głównego bohatera
+Przyjaciółka-kierowca limuzyny

kinoman77_filmweb

+specjalne urządzenie do zapisywania wspomnień

kinoman77_filmweb

Dziwne dni ?

Montago

Tak jest!

kinoman77_filmweb

Nie mogłem wpaść na tytuł, gdzieś mi się ta dziewczyna kierowca w pamięci snuła, ale nic więcej.
I dopiero maszyna do nagrywania wspomnień wszystko połączyła, a przecież ten Sylwester był osią filmu, i mimo to wcześniej nic mi nie mówił ;)

Tradycyjnie oddaje :)

Montago

Zagadka

Jaki to Film?

Rana nogi
Samobójczy atak
Długi czas w samotności

kinoman77_filmweb

Rambo 1 ? Tylko ta noga, chyba rękę przebitą miał...

Montago

Tak-to była ręka.
Można powiedzieć, że bohater tego filmu to przodek Rambo, sprzed paru pokoleń. Też żołnierz.

kinoman77_filmweb

Będę strzelał (sorry że do żołnierzy)

- Tańczący z wilkami
- Braveheart

Montago

Ustrzeliłeś Wilka! :)
Nie wiem, czy wypada gratululować, bo wilki są pod ochroną, tym niemniej gratuluję:)

kinoman77_filmweb

No cóż, myśliwi będą teraz "kastą" nadrzędną, więc pewnie trzeba się do nich przyłączyć aby móc bezkarnie i Wilka ustrzelić :P

kinoman77_filmweb

Piekło na Pacyfiku?

zweistein

Tańczący z Wilkami

Montago

To jeszcze jedna ode mnie

Zagadka (militarna)


spadochroniarze
motocykl
małomówny towarzysz


Klasyk przez duże K

kinoman77_filmweb

Kurczę, musiałem to widzieć, ten zamek mi coś mówi - na pewno alianci w czasie II woj.
Aż tak dużo klasyków nie ma..
Hmm, zamek był w "Tylko dla orłów" ,ale pozostałych elementów już nie kojarzę ...

Montago

Zamek wystarczy:) Brawo!
Miałem dopisać autobus, ale wydało mi się to zbyt oczywiste.

kinoman77_filmweb

Ja nawet autobusu za bardzo nie kojarzę, teraz dopiero sobie desant spadochroniarski przypomniałem ;)

kinoman77_filmweb

Wierzę na słowo, bo jak przeważającą większość filmów oglądałem to z 20-25 lat temu.
To były czasy, gdy i 5 filmów dziennie zaliczałem, więc i fabuły mogły w pamięci się mieszać, i lata zrobiły swoje .
Autobus to wyraźnie za to pamiętam z filmu - również wojennego, ale w Wietnamie - "Warbus/Wojenny autobus 1" ...

Montago

Zagadka

Co to za Film?

Napiwek
Audycja muzyczna w radiu
"Niespodzianka" w bagażniku

kinoman77_filmweb

Wściekłe psy?

klepsydra_8

Nie inaczej:)

kinoman77_filmweb

:)

oddaję

Montago

Zagadka

Co to za Film?

Kłopoty z Żoną
Kłopoty z Kolegą
Kłopoty w Pracy
Pustynia

kinoman77_filmweb

+Bomba w samochodzie

kinoman77_filmweb

"Sok z żuka"?

Ledsbourne

Nie. Inny gatunek. Lata 90-te

kinoman77_filmweb

Upadek (1993r)? Tak mi się skojarzyło ale chyba nie. Nie było tam raczej bomby i pustyni..
Widziałam to w ogóle?

czarna404

Widziałaś
Nie Upadek

kinoman77_filmweb

hm.. nie wiem :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones