Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale
można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna, należy to od razu zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to oddaj, lub zadaj prostą z dopiskiem - "Nie czekać na
potwierdzenie".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną...
▼▼▼

VanKert

oj, to odwrotnie jest...

VanKert

Wyspa?

Ledsbourne

zdradzisz ile słów ma tytuł?

Ledsbourne

Spawn ? http://www.filmweb.pl/film/Spawn-1997-605

Larii

i to jest pytanie, czy nasz kolega użył "w", które było w zagadce...
na początku nie brałem tego pod uwagę ale... nic nie można znaleźć więc... poczekamy
już mamy 2 rozwiązania takie... :)

Larii

Tak jest, chodzi o "Spawna" :) Rebus jak z elementarza!

Ledsbourne

Takie też są potrzebne ;) dzięki :)

Larii

gratki :)

Ledsbourne

Wyspa też dobra :P

Ledsbourne

Dzięki, Leds!

zweistein

ZAGADKA:

Część rzeki w literce ;)

Larii

V jak Vendetta?

Caltanissetta

Niestety :) ale, jakby przewrócić Twoje myślenie do góry nogami....wyszedłby tytuł ;)

Larii

Rzeka tajemnic?
Rzeka życia?
Oddział Delta?

Caltanissetta

1. zimno
2. zimno
3. ciepło :) nawet bardzo
Zwróć uwagę na "część rzeki" no i literkę ;)

Larii

"W Delta Z" (naprawdę jest taki film, ale chyba coś na odwrót tutaj!)
"Delta Wenus"... Jest taka literka jak "enus"? :(

Ledsbourne

również ciepło, nawet bardzo.

Tylko prościej proszę ;)

Larii

Delta? Samo :)

Caltanissetta

Yes! Gratuluję:)
delta to część rzeki, a właściwie rodzaj jej ujścia oraz jednocześnie literka alfabetu greckiego ;)

Larii

Dziękuję. :D Oddaję, bo nie będę miała jak przeprowadzić zgadywanki. ;)

Caltanissetta

Może innym razem :)

Caltanissetta

Biorę. To bardzo proste dzień i nazwa miesiąca oraz szybka kampania wojenna. Film występuję pod angielską i polską nazwą miesiąca oraz dnia . Film stosunkowo nowy ale mało znany. Nie jest to jednak film angielski ani amerykański.

Raedwald

Hej :)
jakbyś mógł przepisać zagadkę jako post w bezpośredniej odpowiedzi na temat to byłoby git i zgodnie z zasadami gry ;)
tu może zginąc niezauważona ;)

Larii

aaaa to takie buty były...
fajne

zweistein

Biorę. To bardzo proste dzień i nazwa miesiąca oraz szybka kampania wojenna. Film występuję pod angielską i polską nazwą miesiąca oraz dnia . Film stosunkowo nowy ale mało znany. Nie jest to jednak film angielski ani amerykański. Dobrze, po prostu się pomyliłem.

Raedwald

7 grudnia?

M_COL

8 sierpnia?

M_COL

Nie to jest konkretna data roczna miesięczna i dzienna dotycząca zbrojnej agresji pewnego potężnego kraju w Europie na swego maleńkiego sąsiada. Kampania trwała słownie jeden dzień i obie strony miały małe straty. Po tym powinno być jasne co to za film. Film został wyprodukowany przez kraj który doświadczył tej agresji.

Raedwald

A to się działo w przeciągu ostatnich 100 lat bo nie wiem jak mam daleko szukać podobnych zdarzeń w pamięci?

M_COL

Działo się to kilkadziesiąt lat temu.

M_COL

29 luty?

M_COL

Która kampania wojenna w Europie trwała jedeń dzien i obie strony miały małe straty ? Jak odpowiesz na to pytanie to będziesz mieć tytuł filmu. Tytuł to właśnie data miesięczna i dzienna tej agresji.

Raedwald

To rok tam w tytule jest? Bo raz piszesz, że tak, raz nie.

M_COL

Nie roku nie ma w tytułe. Jeśli tak napisałem to moja wina. Jest tylko data miesięczna i dzienna która odnosi się do tego roku.

M_COL

Podpowiedź: agresor słynął z wojsk pancernych natomiast napadnięty w ogóle nie miał czołgów i przemieszczał się na rowerach.

Raedwald

Zagadka to opis tytulu czy filmu?

Aretus

Tytułu. Tytuł to data miesięczna i dzienna agresji pewnego potężnego i totalitarnego państwa na swego małego sąsiada. Atak trwał jeden dzień po jednym dniu małe państwo skapitulowało.

Raedwald

ale nie Dania?

VanKert

Dania. W zasadzie zgadłeś. Teraz musisz tylko podać datę.

Raedwald

ale mi data nie pasuje 9 kwietnia :/

VanKert

9. april

VanKert

http://www.filmweb.pl/film/9.+april-2015-720385

VanKert

To właśnie ten film. Kampania duńska trwała jeden dzień i był to dzień 9 kwietnia 1940 roku.

Raedwald

Z calym szacunkiem, ale gdzie w zagadce jest opis tytulu 9 april?

Aretus

Napisałem że to data dzienna agresji. W jaki inny sposób miałem to opisać ?

Raedwald

Gra polega na podaniu opisowej wersji tytulu. Ty podales sytuacje ktora miala miejsce pod ta data.

Zgodnie z zasadami tej gry, powinienes opisac cyfre 9 i wyraz april, wtedy bylby to opis tytulu.

Aretus

Nie wiem. Niech założyciel tematu rozstrzygnie czy masz rację.

Raedwald

Ale tutaj nie ma co rozstrzygac, zle zinterpretowales zasady gry. Tutaj opisujemy tylko i wylacznie tytul.
Zalozycielka tematu ( jezeli tutaj zawita ) potwierdzi to co napisalem.

Aretus

nie no spoko, aż za dobrze opisał datę... gorzej, że tu komuś nie chciało się przetłumaczyć na filmwebie tytułu nawet i pewnie stąd zwłoka heh

VanKert

Opisal wydarzenie ktore mialo miejsce pod ta data, nie sama date. Nie na tym gra polega, przeciez wiesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones