Jak wyżej, proszę poprostu o tytuły.
Oczywiście znam filmy takie jak Tsotsi, Angielskiego Pacjenta czy Klejnot Nilu.. ;)

PaulittaV

Filmy o tematyce Afryki ale i ONZ: polecam
shooting dogs
podać rękę diabłu
Wierny ogrodnik
I am slave
łzy słonca
Czarna Wenus
Bez granic
Whistleblower

użytkownik usunięty
Karla

No i jeszcze najnowszy - "Kaznodzieja z karabinem"

Za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułu pewnego filmu. W którymś z pustynnych krajów Afryki panuje wojna. Rodzina bierze wielbłąda i ucieka ze swojego domu.
Po drodze syn głównego bohatera trafia w ręce rebeliantów. W tytule były chyba słowa "pustynia", "piasek" lub "cisza". Swego czasu film ten leciał na canal plus. Jak namierzyć ten film?
Może ktoś z Was kojarzy tytuł? Dzięki

s_i_m_o_n

Chyba
http://www.filmweb.pl/film/Kiedy+wiatr+uniesie+piasek-2006-427391
?

Karla

Ja też mam prośbę, już nie wiem gdzie i jak szukać filmu o Afryce, który widzialam jakiś czas temu...blondynka w średnim wieku (piękna) przyjeżdza do Kairu (chyba) gdzie czeka na swojego męża dyplomatę a czas oczekiwania spędza z jego przyjacielem Egipcjaninem, rodzi się przyjażń a nawet miłość, ona czeka jednak na męża żeby obejrzeć z nim piramidy..Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, będę wdzięczna!

filmoteka11

Być może znalazłaś już ten film, gdyby jednak nie to jego tytuł brzmi W Kairze (Cairo Time), a piękną blondynką jest Patricia Clarkson.

Karla

Król Skorpion. Akurat będzie leciał 3 maja na Pulsie o 20

Karla

"Bez granic" z Angelina Jolie i Clivem Owenem i "Cena honoru"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones