Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już przypominać :)
1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej jakieś krótkie słowa/zwroty.
2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi przez zadającego.
3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.
4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.
5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na potwierdzenie".
9. Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku komentarza, że uwaga spoiler!.

Dobrze mieć większość z aktywnych uczestników w znajomych (ale też trzeba uważać na trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział.

▼▼▼

Jasne

użytkownik usunięty
Montago

:)

Zagadka:

- biznesmen
- kelnerka
- tarapaty

Po Godzinach?

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Nie.

+rezydencja

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

+ urodziny

Gra

kingagutkowska

Kinga, jak zawsze w punkt!

kinoman77_filmweb

Dzięki.

Oddaję zagadkę

Montago

Zagadka:

- śmierć przez zator,
- śmierć przez nowotwór,
- śmierć przez przejechanie.

Ledsbourne

Dzień Świstaka?

mania19

O matko, nie! :D To się nie odnosi wszystko do jednej osoby... :D

Ledsbourne

No co? :) zgaduje przeciez :D

Ledsbourne

Oszukać przeznaczenie?

Ledsbourne

Pewnie któryś odcinek serialu "Chirurdzy" ... hehehehe... :P

Montago

Oho, nie sądziłem, że aż tak namieszam tą zagadką. Nie, to nie żaden serial, film ma ponad 100 tysięcy głosów i jest w 500 filmwebowej.

Ledsbourne

Wiem że to film, z Top mam obejrzane 268 filmów, ale albo nie pamiętam albo bardziej prawdopodobne że go nie oglądałem.

Montago

Nie masz zaznaczonego, Kinoman też nie ma.

Ledsbourne

No to sprawa jasna, nie odgadnę.
Nie znam, i raczej nie poznam, bo nie mam ochoty na oglądanie 90 % tych z Top których nie widziałem...

użytkownik usunięty
Ledsbourne

Po tylu godzinach przydałby się kolejny znak.

użytkownik usunięty
Ledsbourne

Dzikie historie?

Nie, historia jest tylko jedna :)

Podpowiedź:

- śmierć przez zator,
- śmierć przez nowotwór,
- śmierć przez przejechanie,
+ autyzm.

użytkownik usunięty
Ledsbourne

Raczej nie widziałam.

Ledsbourne

Podpowiedź:

- śmierć przez zator,
- śmierć przez nowotwór,
- śmierć przez przejechanie,
+ autyzm,
+ zrujnowana obiecująca kariera sportowa na wczesnym etapie.

Ledsbourne

"Wstrząs"?

kinoman77_filmweb

Nie, prawdę mówiąc głównego tematu samego filmu jeszcze nie poruszyłem ;)

Ledsbourne

Same choroby. Jest jakis szczesliwy aspekt w filmie?

czarna404

Właściwie, to tak. Film ma ciepłe i nostalgiczne zakończenie, o rodzinnym pojednaniu...

Ledsbourne

Mhm. Ok.

Ledsbourne

Sierpien w hrabstwie Osage? Nie widzialam filmu wiec jezeli tam nie ma takich motywow to wybaczcie chybiony strzal :)

czarna404

Nie, to nie to. Ale swoją drogą - polecam, warto zobaczyć ;)

Ledsbourne

Podpowiedź?

kingagutkowska

Podpowiedź:

- śmierć przez zator,
- śmierć przez nowotwór,
- śmierć przez przejechanie,
+ autyzm,
+ zrujnowana obiecująca kariera sportowa na wczesnym etapie,
+ trzech braci i ojciec.

Ledsbourne

Wichry namietnosci?

mania19

Nie. Film dzieje się współcześnie, powstał kilka lat temu, w obsadzie jest kilku bardzo znanych aktorów. Ojciec i jeden z synów skończyli te same studia, ale mają inne... specjalizacje.

użytkownik usunięty
Ledsbourne

Takie nagromadzenie telenoweli to tylko u Nicholasa Sparksa :P

Ledsbourne

"Fighter"?

Ledsbourne

Sędzia?

klepsydra_8

Jak zwykle, Klepsydra na ratunek! :) No oczywiście - myślałem, że dużo szybciej pójdzie.

Ledsbourne

Rzeczywiście sporo znajomych widziało, z graczy to jeszcze Aretus, i już nie bywające Xandria i starucha-chlor..

Ja dawniej może i bym obejrzał, ale teraz to jednak mnie chyba już nie interesuje.

użytkownik usunięty
Ledsbourne

Dodasz kolejny element?

Ledsbourne

Podpowiedź:

- śmierć przez zator,
- śmierć przez nowotwór,
- śmierć przez przejechanie,
+ autyzm,
+ zrujnowana obiecująca kariera sportowa na wczesnym etapie,
+ trzech braci i ojciec,
+ jeden z braci (główny bohater) skończył te same studia co ojciec, ale ma inną profesję/specjalizację,
+ własnoręczne wymierzanie sprawiedliwości.

użytkownik usunięty
Ledsbourne

Wygląda na to, że nikt z graczy nie widział.

Aretus i Czarna oglądali, film ma prawie 150 tysięcy głosów i jest stosunkowo nowy, więc podejrzewam, że nawet więcej osób.

Ledsbourne

ja też ???

chemas

A Ty chcesz obejrzeć :)

Ledsbourne

Ja na pewno nie widziałem. Podpowiedz może coś jeszcze....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones