Ogladalam go jakies dobre 10lat temu w tv.. Nie wiem jaki to typ filmu-akcja, horror cos takiego. Opowiada o statku kosmicznym ktory rozbil sie na Ziemi. Zostal pozniej odnaleziony w jakiejs jakby jaskini? Ktora pod koniec byla wysadzona? Statek wylecial.. czy cos takiego. Bohaterem filmu byl chlopak ktory posiadal jakas moc dzieki ktorej zmienial sie jakby w jakas pozaludzka istote? Potwora wrecz.. Takich ludzi bylo wiecej.. Byli oni podzieleni jakby na dwie gruby.. dobra i zla, ktore walczyly ze soba. Pamietam dziewczyne ktora zakochala sie w chlopaku nei wiedzac kim jest.. pozniej okazalo sie ze jej ojciec byl jednym z nich.. byl po tej dobrej stronie. Sterowalo nimi cos co znajdowalo sie w sercu tego statku.. Charakerystyczne bylo dla mnie jakby oko? amulet jakis ktory mieli umieszczony na srodku czola, ktory byl jakby zrodlem ich mocy.. Film byl bardzo sztuczny..
Strasznie meczy mnie teraz ten tytul.. nie moge go sobie przypomniec! To nie daje mi spokoju! Prosze pomozcie..

underground73

Może " Dzikie plemię " ?

underground73

Może " Dzikie plemię " ?

ania1987

Wielkie dzięki. To ten film :-)

underground73

Nie ma sprawy ;) pozdrawiam ;)

tysius

Cześć. Poszukuję filmu opowiadającego o młodym chłopaku uczącym się w prywatnej szkole, w której rządzą starsi uczniowie. Główny bohater buntuje się przeciwko ich metodom wymuszania posłuszeństwa. Pojawia się też wątek miłosny-chłopak zakochuje się w kucharce, która zostaje zwolniona gdy ich uczucie wychodzi na jaw. Pamiętam jeszcze, że jego ojciec był sadystą. Z góry dziękuję za pomoc.

Lejla_3

http://www.filmweb.pl/Zlo

tysius

Szukam horroru, w którym kobieta odziedziczyła dom albo coś w tym stylu. Nikt nie chciał lub nie mógł jej tam dowieźć, więc musiała zapieprzać przez las. Potem tam się zjawił jeszcze jakiś facet i ten dom nie chciał ich wypuścić. Raz wyglądał jak rudera, a raz 'odnawiał się'.

tysius

Pamiętam pewien dawny serial animowany m.in. z rodziną królewską, była to nauka angielskiego, jakaś zielona małpa zjadała tam zegarki :) Jaki tytuł nosił?

Rafal_

http://www.filmweb.pl/serial/Muzzy+in+Gondoland-1986-476238

papus61

Dzięki

tysius

1) Szukam filmu (komedia sprzed najdalej 4-5 lat), z którego pamiętam niewiele: dwóch
kolesi poszło do salonu masażu. Siedzą i czekają. Jeden z nich zamiast fajnej
dziewczyny uzyskuje pomoc masażysty, którym jest łysy gruby koleś.

2) Szukam filmu o łysym (lub krótko ostrzyżonym) kapłanie , który ucieka przez jakąś
pustynię. Wiem, że zakochał się w jakiejś kobiecie, ale cały czas go ścigają jacyś źli
ludzie. Później ona coś mówi, że robi coś złego i czy nie obawia się kary (za grzech?), a
on mówi, że nie i ją objął, a następnie pocałował. W pewnym momencie, gdy jeden z
tych złych ludzi go dogania - kapłan patrzy na niego i spala go wzrokiem. Leciało
kilkanaście lat temu na RTL7. Science-fiction. Na pewno kapłan miał ciemną cerę, nieco
"egipskie" rysy twarzy, był łysy lub krótko ostrzyżony. Kobieta prawdopodobnie miała
ciemnobrązowe albo czarne włosy. Pustynia taka typowo piaszczysta. Kapłan (tak go
nazywali w filmie) na pewno należał do jakiejś grupy mnichów/fanatyków religijnych, ale
od nich zwiał. Przybliżony czas emisji: 1997-2000. Nie jest to "Minion" z Lundgrenem,
zresztą opis nawet nie pasuje.

3) Jest to film o kobiecie, która gra w jakimś kasynie. Nie pamiętam, czy była
hazardzistką, ale ma dobrą passę i wygrywa sporą sumę pieniędzy. Pamiętam moment,
w którym wychodzi z tego kasyna i napadają ją mężczyźni, których ograła w tę ich grę
hazardową. Z pomocą przychodzi jest facet, który skrył się w samochodzie. Udaje mu się
odstraszyć bandytów obrzynem. Później okazuje się, że to nie obrzyn, tylko coś
przypominającego broń (być może ciekawie ułożony kij bilardowy pod czymś - ogólnie
wyglądało to jak lufa jakiejś strzelby). Lata 90.

4) Szukam filmu z Davidem Hasselhoffem (na 100% on). Pamiętam, że spotkał się tam z pewną kobietą, być może prostytutką. W każdym bądź razie oboje chcieli uprawiać seks i on chciał zostać na całą noc czy coś. Ona skomentowała: "Faceci myślą, że mogą robić to całą noc, a wychodzą stąd po godzinie". Wiem, że klimat tego filmu wskazywał na lata 70. albo 80. Leciał kiedyś na Polonii 1. Pamiętam też, że ta kobieta chyba nawet pokazała się nago, więc mogło to być coś w rodzaju komedyjki erotycznej.

5) Pamiętam film o dwóch policjantach, ale gorzej ze szczegółami. Wiem, że jeden jest Irlandczykiem, a drugi Afroamerykaninem. Spędzają trochę czasu w jakimś barze z szafą grającą i wybierają jakieś ulubione utwory. Potem pamiętam inną scenę: Irlandczyk-policjant opowiada swojemu partnerowi w samochodzie kawały o Murzynach. Wiem, że trochę go nimi obraził, na co tamten odpowiada: "Lepiej uważaj. Znam parę pieprznych kawałów o Irlandczykach". Była też scena, w której jeden z nich mówi (ale możliwe, że to z innego filmu": "Kierowca wybiera muzykę" i ten Murzyn wybrał rap, którego ten biały nie mógł wytrzymać.

underground73

Witam, szukam w filmu którego fabuła mniej więcej wyglądała tak:
ojciec z córką wyprowadzają się do innego miasteczka (do dużego domu) po śmierci żony głównego bohatera, w domu dzieją się różne dziwne rzeczy jak na początku się wydaje ma to podłoże nadprzyrodzone (pojawiają się napisy na lustrze "to ty ją zabiłeś"-chodzi o żonę, znajduje zabitego kota), córka twierdzi, że ma przyjaciela (chyba nazywała go jake), ojciec myśli, że jest to jej wymyślony przyjaciel ale jak się na końcu okazuje jake i główny bohater to jedna osoba-ma rozdwojenie jaźni (sam bohater był chyba psychiatrą) i na końcu ginie a dziewczynką zajmuję się przyjaciółka rodziny, pomoże ktoś?:)

luka0700

http://www.filmweb.pl/Sila.Strachu ?

gigus25

dzieki!

luka0700

ok teraz ja: kojarzę 2 sceny:
1. Dziewczyna jest w pokoju głaska królika i nie ma ochoty na seks ze swoim chłopakiem. I on tak stoi w jej pokoju i o czymś tam gadają. Potem ona idzie z koleżankami chyba do jakiegoś klubu z muzyką na żywo. Jak zobaczyły dziewczynę z zepołu (chyba grała na perkusji) to posądziły ją o to że jest lesbjiką. Po koncercie ta dziewczyna, która nie chciała się kochać ze swoim chłopakiem, zaczepia tą mniemaną lesbjikę i one trochę gadają siedząc na huśtawce a potem się całują.

2. Inna dziewczyna, chyba koleżanka bohaterki z poprzedniej sceny, przychodzi do kumpelki i one przez jakiś czas siedzą w jackuzzi i gadają do momentu gdy dzwoni telefon. Wtedy właścicielka idzie odebrać a podczas jej rozmowy przez telefon, jej koleżanka dochodzi (wiecie co mam na myśli) w jackuzii.No i ta dziewczyna gdzieś pod koniec filmu kochała się ze swoim chłopakiem,ale kamera oczywiście kręciła tylko jej wyraz twarzy ;)
Pls jak ktoś kojarzy ten film to niech mi poda tytuł. Te 2 sceny zapadły mi w pamięć ale to nie oznacza że film jest jakiś obleśny na maksa.Bardzo mi się podobał i chciałabym go znowu zobaczyć więc jak ktoś kojarzy niech odpowie :)

ew2341

Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu tytułu tego filmu:

Na 90% to jest horror.
Oglądałem go jakieś 12 lat temu (2000 lub 2001 rok) na Canal+ lub HBO.

Akcja dzieje się w jakimś miasteczku. Charakterystyczne sceny, które pamiętam:

1. Reporterka z mikrofonem stoi na tle kombajnu i mówi do kamery na temat dziwnych wydarzeń dziejących się w mieście, a po chwili kombajn się uruchamia i wylatują z niego "posiekane" zwłoki.

2. Kolejka linowa, z której na głowę któregoś z bohaterów kapie krew.

3. Scena w domku, dokładniej rzecz ujmując chyba kuchnia. Babka ucina penisa facetowi.

4. Koleś podjeżdża samochodem pod dom (nie pamiętam czy jego dziewczyny) i przez dach auta wchodzi jakiś stwór i go zabija. Następnego dnia przejeżdża tam patrol policji i na widok stojącego długo tam samochodu jeden policjant mówi do drugiego "jeszcze nie dostał".

Z góry bardzo dziękuję za rozpoznanie tytułu tego filmu, bo z chęcią jeszcze raz bym go sobie obejrzał.

Pozdrawiam :)

tysius

Jaki to film?
Dwóch braci trafia chyba na jakiś obóz albo do sierocińca
pamiętam scenę że młodszy z nich miał urodziny
Postanowiono przygotować dla niego tort
Gdy solenizant przyszedł i próbował pokroić albo posmakować tortu, okazało się że jest zrobiony z gumy albo kamienia (nie pamiętam), chłopiec wtedy uciekł
Nie wiedział, że to był żart, a prawdziwy tort miał za chwilę otrzymać.
Wydaje mi się też, że starszy brat go szukał, a on siedział na drzewie.

użytkownik usunięty
deansam

Szukam takiego filmu: Jest to nowy film chyba z 2010 lub 2011 rok. Amerykański. Fabuła: Jest noc, silna ulewa i okazuje się, że droga jest nieprzejezdna. Pilnuje jej taki gliniarz, który domyślamy się, że jest Szatanem. Ludzie, którzy tą drogą jadą zatrzymują się więc w takim przydrożnym barze, którego właściciel sugeruje, że jest Jezusem Chrystusem. I cała akcja filmu dzieje się właściwie w tym barze.
Ktoś pamięta tytuł?

Może Legion? ale to chyba nie był bar

użytkownik usunięty
deansam

"Legion" również oglądałem ale to nie ten film. W każdym bądź razie dziękuję:) Może ktoś skojarzy ten film.

użytkownik usunięty

Znalazłem:
http://www.filmweb.pl/film/Encounter%2C+The-2010-618687

O, teraz to ja Tobie muszę podziękować, bo się sam głowiłem nad tytułem

deansam

Jakie to są filmy?
Oglądałem strasznie dawno, więc nic więcej nie pamiętam
1.Pewna kobieta spędza noc u mężczyzny, byli kochankami.Patrząc przez okno, kobieta ta jest świadkiem morderstwa.
Nie chcąc aby wydało się, ze byli razem opowiada mu więc co widziała, on dzwoni na policję i zgłasza morderstwo.
Twierdzi że był świadkiem.
Śledztwo prowadziło chyba dwóch detektywów- więcej nie pamiętam

2.Dwóch braci trafia chyba na jakiś obóz albo do sierocińca
pamiętam scenę że młodszy z nich miał urodziny
Postanowiono przygotować dla niego tort
Gdy solenizant przyszedł i próbował pokroić albo posmakować tortu, okazało się że jest zrobiony z gumy albo kamienia (nie pamiętam), chłopiec wtedy uciekł
Nie wiedział, że to był żart, a prawdziwy tort miał za chwilę otrzymać.
Wydaje mi się też, że starszy brat go szukał, a on siedział na drzewie.


3. Horror. Lata 80-90
Zamek, przyjęcie.
Podczas kolacji jeden z gości zaczął sie dusić. Okazało się, że zadławił się kością.
Jeden z gości próbuje go reanimować, nacina mu gardło, ale niestety mężczyzna umiera.

4.Kojarzę tylko początek.
Przyjęcie urodzinowe,prawdopodobnie dziecka-ktos dokonał tam rzezi i zabił wszystkie dzieci tam obecne i chyba dorosłych- zabił prawdopodobnie ktos z rodziny-może ojciec(nie pamiętam).Prawdopodobnie thriller,lata 90.

5.W mieście grasuje seryjny zabójca dzieci.
Wydaje mi się ,że zabijał je w jakimś tunelu ściekowym.
Na końcu okazało sę że zabójcą był detektyw z wydziału zabójstw, który sam brał udział w śledztwie

deansam

Czwórka to może któraś z części Ojczyma?

gigus25

Albo... http://www.filmweb.pl/film/Blackout-1985-142303

http://www.youtube.com/watch?v=NqUI26tDJmo

gigus25

Dziękuje xD, to jest Blackout
Tyle tego szukałem, bo oglądalem to 15 lat temu :)

deansam

Też długo szukałam tego filmu, a znalazłam przypadkiem na youtubie. :)

deansam

Pierwszy: http://www.filmweb.pl/film/Widok+z+sypialni-1987-36776

vikivi

Dziękuje, to ten film- nareszcie znalazł się ktoś, kto to znał :)

deansam

Hej, szukam takiego filmu, niestety niewiele pamiętam. Widziałam go pare lat temu mniej więcej chodziło o to, ze pewna czarnoskóra kobieta chciała odnaleźć swoją matkę, która, jak się okazało, była w wiezieniu. Córka specjalnie popełniła przestępstwo, żeby moc znaleźć się razem z nią w wiezieniu. Tylko tyle, mam nadzieję, że ktoś skojarzy.

tysius

Szukam filmu, jest to komedia obyczajowa/romantyczna na temat przebiegu ciąży. Nie są to żadne "I kto to mówi" ani "Dziewięć miesięcy", bo oglądałem dzisiaj i na pewno nie to. Pamiętam, że kobieta miała męża, a oprócz tego przyjaciółki - jedna z nich jest Afroamerykanką. Jedną z istotnych scen jest końcówka, kiedy rodzi naraz kilka kobiet na oddziale (ale z tego co pamiętam, każda jest w osobnym pomieszczeniu). W pewnym momencie słychać jakby śpiewy operowe. Kobieta (albo jej mąż) pyta się "Kto to?", a lekarz odpowiedział: "To znana gwiazda operowa. Wyje podczas skurczy". W 1996 albo 1998 oglądałem raczej.

underground73

Znalazłem. To "Bóle porodowe" z 2000 r.

tysius

Hej, szukam filmu, który oglądałem w dzieciństwie, pamiętam scenę w duzym podziemnym garażu, kobietę która majstrowała cos przy silniku samochodu, została zaatakowana przez ... trudno powiedzieć, kojarzy mi się postać w płaszczu, której wysuwały się z rękawów rurki, przez które wysysał krew w ofiar. Męczy mnie cholernie ten film od kilku tygodni.

stefi

http://www.filmweb.pl/film/Mroczny+anioł-1990-6277

Argento251

Tak tak, dzięki bardzo, nigdy bym się nie doszukał. :) :)

tysius

Witam. Poszukuję filmu w którym to dwójka chłopców (to byli chyba bracia) znajduje walizkę pełną pieniędzy, która to wypadła chyba to z pociągu (oni "wierzyli" że to Bóg zesłał im ją). Był to angielski film na 100% z tego co pamiętam. Dzięki za wszelką pomoc, pozdro:)

kar0

Może to: http://www.filmweb.pl/film/Milionerzy-2004-147528

Rafal_

Tak, to jest ten film:) naprawdę dzięki wielkie!:) pozdrawiam

tysius

elo, kojazy ktos film w ktorym badaczka wraz z niewidomym kolega skanuja przestrzen kosmiczna w poszukiwaniu zucia pozaziemskiego , prowadza nasluchy i udaje im sie nawiazac kontakt z obca cywilizacja, obcy wysylaja dla ziemian plan budowy statku kosmicznego, a raczej kapsuly, owa badaczka podejmuje sie lotu ale z pozoru akcja sie nie udaje, jednak kobieta twierdzi ze odwiedzila obcych o czym swiadczy nagranie audio

użytkownik usunięty
kingu01

http://www.filmweb.pl/film/Kontakt-1997-531

zgadza się, dzięki !:)

tysius

RYSIEK MACIEK I JULKA W BUNKRZE NA UCHODŹSTWJE W PAKISTANIE

kamas_z_matka

Jaki to film? Pamiętam tylko parę szczegółów.
Jedna scena jest jak chłopak robi zdjęcie z okna mieszkania niby to owadowi
ludzkiej wielkości chyba w płaszczu i kapeluszu jak morduję swoją ofiarę i druga scena, dzieje się na jakiejś farmie? gdzie ten stwór (owad) przetwarza te zwłoki :) może trochę zakręciłem ale ta pierwsza scena utkwiła mi najbardziej- pozdrawiam

qrakowski

Hmm rozmiary człowieka,tylko "Mimic" się kojarzy

RainWorm

Tak, dokładnie to "Mimic: Sentinel" "Mimic3:Obrońca"
Bardzo dziękuje za pomoc, gnębiło mnie to już sporo czasu.
Pozdrawiam

tysius

Uwaga, bardzo ważne!!! Wie ktoś może jak się nazywa ten film? Powiem, że oglądałem go kilka lat temu i zapadła mi w pamięci najbardziej jedna scena.
To co pamiętam:
Ludzie żyją sobie w czasach chorób. No i jakaś choroba (jaka?) zbiera żniwo. Jest o arystokracji i o biednych, którzy są zdani na siebie, kiedy bogaci mogą zwiewać. Tak też robią. Pamiętam scenę, gdzie arystokratka wchodzi na jakieś spotkanie zamożnych gości i się boją, że ich zarazi. Potem taki koleś robi zadymę i uciekają (razem?). Jest coś chyba też o krukach, które rozprzestrzeniają epidemię (każdy się ich boi?). Kobieta ma jakieś przeświadczenie, że musi coś zrobić (co?). Jest tym zaślepiona. W tym celu będzie musiała podjąć ryzykowną przeprawę (ryzyko śmierci z powodu choroby).

I teraz ta scena, która odbywa się w jakimś domu. Są tylko we dwóch. Kobieta świruje trochę. Chciała go uwieść. On rozpoznał, że coś jest nie tak z nią i nic z tego nie wyszło. Ten gościu to jest taki chłopak-anioł. Po jakimś czasie chyba spadła ze chodów raz i koleś już wiedział, że jest zainfekowana tą panującą chorobą. Rozebrał ją i przy kominku nacierał całą noc. No i wyzdrowiałą :). Zapadła mi w pamięci ta scena.
Nie pamiętam w jakim języku był...

Thx, za czas poświęcony na przeczytanie tego i pomoc.

tysius

szukam tytułu filmu, jaki oglądałam kilka lat temu.

Główną bohaterką jest kobieta nie wiem ok. 40 letnia, ma rodzinę tzn. męża i dzieci (bądź tylko jedno dziecko - z resztą to nieistotne) I ta kobieta ma takie yy nie wiem jak to określić zwidy, widzenia... Po prostu odrywa się od realnego świata i widzi jakąś inną rodzinę, nawet chyba myśli coś że to jej poprzednie wcielenie, i ta rodzina to była kobieta -matka kilku dzieci (trójki albo czwórki) a ojciec był chyba jakiś brutalny albo nadużywający alkoholu (ewentualnie i jedno i drugie), rodzina raczej nie była zamożna, pamiętam że pewnego dnia ten mąż wrócił do domu i zgwałcił swoją żonę, czego wynikiem była kolejna ciąża i właśnie chyba przy porodzie kobieta zmarła, a dzieci poszły do domu dziecka i pamiętam taką rozmowę gdy jeszcze ta matka żyła - wtedy najstarsze dziecko obiecało że rodzeństwo nigdy się nie rozstanie.
A główna bohaterka w tych swoich 'wizjach' usłyszała datę w jakiej ta rodzina żyła i obliczyła że te dzieci jeszcze mogą żyć, więc postanowiła ich odnaleźć. Na końcu spotyka się to rodzeństwo - już jako takie osoby starsze, ale nie w pełnym składzie bo już jakiś brat bądź siostra nie żyje..

Przepraszam jeśli popełniłam jakieś błędy rzeczowe (i językowe)
i z góry dziękuję za pomoc ;)

22madzia221

Może to: http://www.filmweb.pl/film/Zapisane+w+sercu-1999-127253 ?

tysius

Szukam pewnego filmu, ale niewiele z niego pamiętam. Prawdopodobnie jest to film amerykański. Akcja głównie dzieje się w liceum, jest też kilka scen na boisku szkolnym. Sceny w tym filmie powtarzają się kilka razy, jednak widziane oczami różnych bohaterów ( coś jak np. Pulp Fiction lub Miasto Gniewu) i ich kolejność jest poprzestawiana. Jedna scena, która utkwiła mi w pamięci: Dwóch chłopaków spotyka się w łazience. Są gejami, ale utrzymują to w tajemnicy przed znajomymi. Podczas tego spotkania rozmawiali ze sobą, CHYBA się całowali. Potem ta sama scena widoczna okiem innego bohatera. Chłopak (pamiętam, że miał jakieś problemy z oddawaniem moczu i inni naśmiewali się z niego) zamknął się w kabinie w łazience i przypadkiem podsłuchał rozmowę tych dwóch gejów. Jeden z nich wystraszył się że wszystko wypapla i pobił go. Jeszcze jedno, film się kończy, że jakaś dziewczyna zamyka się w łazience, w końcu inni uczniowie próbują się dostać do tej łazienki, ale nie mogą bo jest zamknięta. Wołają w tym celu nauczycieli. W końcu ktoś wyważa drzwi i okazuje się, że ta dziewczyna popełniła samobójstwo. Koniec

Jeżeli ktoś zna więcej filmów z takimi poprzestawianymi scenami to też bym poprosił.

tysius

Szukam konkretnego filmu. Na 100% jest to film animowany wyprodukowany przed 1995r. Pamiętam ,że miałem raptem kilka lat gdy oglądałem go po raz ostatni. A więc jedyną sceną jaką z niego kojarzę jest moment , w którym odjeżdża pociąg do nieba , konduktor krzyczy "all aboard!" i wtedy , któryś z głównych bohaterów próbuje na niego zdążyć. To była raczej już końcówka filmu. Wiem ,że krótki opis ale tylko tyle pamiętam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones