1.Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale
można podać też mniej znany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.WAŻNE! Jak nie masz czasu to oddaj, lub zadaj prostą z dopiskiem - "Nie czekać na
potwierdzenie".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz cos sam od siebie.
8. UWAGA - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną...
•••••••••• •••••••••• •••••••••• •••••••••• •••••••••• •••••••••• ••

adamus0101

Nie. "Wężami" nie są zwierzęta, diabły ani demony. Zupełnie nie w tę stronę.

Marac

Chodziło mi o Dooma, tego od Conana.

adamus0101

Jakiego Dooma od Conana???

Marac

W "Conanie Barbarzyńcy" gość co rządził sektą ludzi-węży zwał się Doom i mówił że są jego dziećmi.

adamus0101

Aaaaa.... Tego nie pamiętałem.
Już poniżej uściśliłem - ani rodzic ani Węże nie są również ludźmi.

adamus0101

Zresztą zobacz, że nawet sam w swoim wyjaśnieniu zapisałeś "węży" małą literą. Moje Węże są bez żadnej wątpliwości pisane z wielkiej.

Marac

No a tak?

Rodzic wszystkich "Węży"

"Wężami" nie są ludzie, zwierzęta, diabły, demony ani potwory. Również "rodzicem" nie jest człowiek, zwierzę, szatan/diabeł, demon czy inny potwór.

Marac

Ej, to ju miałem robić za sadystę!

zweistein

No ale płakałeś, że za łatwo! No to masz. Za swoje. ;->

Marac

heh, może to wąż ogrodowy, ale czemu z dużej ;p (tylko głośno myślę, nie oczekuję wcale odpowiedzi)

chemas

To myśl ciszej, to go tylko podjudza...

Marac

W sumie to plemniki są podobne do malutkich węży :)
Tylko ten ich rodzic...

adamus0101

Ale przecież w zagadce nie chodzi o węże. Tylko o "Węże". Ile razy mam powtarzać. Wiem, że z desperacji próbujecie to ignorować, bo nic Wam nie przychodzi do głowy, ale jeśli nie będziecie mieć cały czas przed oczami zastrzeżenia, że to "Węże", to na pewno nie odgadniecie. Musicie odgadnąć, co to są "Węże" - inaczej nie ruszycie.

Marac

Oscar?

adamus0101

Kombinuj

adamus0101

Szukany tytuł jest rodzicem wyłącznie "Węży". Innych "gatunków" nie. Więc nie "Oscar".

Marac

Wyjazd integracyjny?

adamus0101

Te "Węże" mają jednego konkretnego rodzica. Nie są bękartami z seksu grupowego. Spróbuj zajrzeć im w metrykę.

Marac

2012?

adamus0101

W metrykę, ale nie na rok urodzenia, tylko nazwisko tego rodzica.

Marac

Nędza?
http://www.filmweb.pl/film/N%C4%99dza-2010-536245

Brus011968

Zupełnie nie wiem skąd ten pomysł, ale absolutnie nie.

Adamus był już o włos od poprawnej odpowiedzi.

Marac

"Malina"?

Ledsbourne

To bardziej matka chrzestna. Przecież nie po niej "Węże" mają nazwisko.

Marac

Sknerus ;p

chemas

Wyżej masz podpowiedzi w odpowiedziach na strzały Adamusa.

Marac

wiem, czytałem, ale sobie strzelam, skojarzyłem z wężem w kieszeni i Oscarem, który jakoś mi się ze Sknerą Moliera skojarzył

Marac

Węże - nagrody filmowe dla najgorszych filmów... :)
Czyli rodzicem byłby Pan Kicz! ;)

zweistein

jest taki film ?

chemas

nie ma

zweistein

no popatrz a o tej nagrodzie zapomniałem

zweistein

No ale jak chemas słusznie zauważył, przecież nie ma takiego filmu. Więc o jaki film chodzi?

Marac

A tego to już nie wiem. Węże pasowały - te z dużej litery pisane.

Marac

Pan krytyk ?

chemas

Ale to nie są "Krytyki" tylko "Węże".

Marac

Węże nagrody a twórcą jest krytyk , tej antynagrody

Marac

a no tak rodzicem nie jest człowiek

Marac

Widzę, że twoje Węże dalej pełzają :)

Megawąż?

adamus0101

O, wróciłeś! Nie, ale napieraj, za odkrycie co to są "Węże" należy Ci się wygrana. Już byłeś tak blisko. "Wyjazd..." to pierwszy film nagrodzony Wężami, więc nie może być ich rodzicem, prawda?

Montago

Podsumujmy...

Rodzic wszystkich "Węży"

Zweistein: "Węże - nagrody filmowe dla najgorszych filmów... :)"
(Pierwszy odgadł to Adamus - brawo)

"Rodzicem" nie jest człowiek, zwierzę, szatan/diabeł, demon czy inny potwór.

Moje podpowiedzi z komci:

Szukany tytuł jest rodzicem wyłącznie "Węży". Innych "gatunków" nie. Więc nie "Oscar".

Te "Węże" mają jednego konkretnego rodzica. Nie są bękartami z seksu grupowego. Spróbuj zajrzeć im w metrykę.

W metrykę, ale nie na rok urodzenia, tylko nazwisko tego rodzica. ALE: "Rodzicem" nie jest człowiek, zwierzę, szatan/diabeł, demon czy inny potwór.

"Malina"? - To bardziej matka chrzestna. Przecież nie po niej "Węże" mają nazwisko.

"Pan krytyk" ? - Ale to nie są "Krytyki" tylko "Węże". No i: "Rodzicem" nie jest człowiek, zwierzę, szatan/diabeł, demon czy inny potwór.

Podsumowanie podsumowania:

Sprawdźcie metrykę. Po kim "Węże" mają nazwisko?

Oczywiście ani "metryki" ani "nazwiska" nie należy traktować dosłownie, no bo przecież "Węże" nie są człowiekiem, prawda?

Marac

Polish Kicz Projekt ?

chemas

Oczywiście nie. I chyba to wiesz, bo

"Sprawdźcie metrykę. Po kim "Węże" mają nazwisko?"

Marac

no jak po czym po kiczowatości

chemas

Nie. Po rodzicu.
Jeśli się nie wie, kim był rodzic, bo się nie zna dobrze Węży, to trzeba poszukać metryki i tam sprawdzić.

Marac

no ale rodzic ma nie być człowiekiem, więc musi być jakąś rzeczą albo sytuacją tworzącą

Marac

zaraz zaraz, przecież metryka to właśnie rok urodzenia

chemas

Metryka to inaczej akt urodzenia:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Metryka
https://pl.wikipedia.org/wiki/Akt_urodzenia

Marac

Klątwa Doliny Węży

Brus011968

Oczywiście. Brawo!
Wiedziałeś i wystarczył trop z "nazwiskiem" czy dokopałeś się do "metryki" czyli wyguglałeś informację o genezie nazwy?

Marac

?
Dlaczego Klątwa (nawet znam, ale w ogóle do głowy mi nie przyszło, że może pasować) jest "rodzicem wszystkich Węży"?
Zaraz... może pierwszy raz nagrodzone, czy tak?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones