Mam do Was prośbę. Czy wiecie jakie są tytuły tych filmów?

1) Wydaje mi się, że był nakręcony gdzieś w 90 latach bądź wcześniej. Prawdopodobnie jest oparty na faktach. Stawiałabym, że jest to bardziej telewizyjny film niż kinowy ale ręki nie dam sobie uciąć. Historia opowiada o małżeństwie, które nie może mieć własnych dzieci więc adoptuje dziewczynkę. Przez dłuższy czas pokazane są wszystkie ważne chwile: urodziny, pierwsze kroki, pierwsze słowa, nauka jazdy na rowerze itd. co jest filmowane przez rodziców zastępczych. Po pewnym czasie, kiedy dziewczynka ma gdzieś ok. pięciu lat, zjawia się jej biologiczna matka z jakimś mężczyzną i informuje dotychczasowych rodziców, że chce odzyskać dziecko. Sprawa oczywiście trafia do sądu, który przyznaje prawo do opieki genetycznej matce. Pamiętam, że jednymi z ostatnich scen były: odwiezienie dziewczynki na lotnisko gdzie odebrała ją biologiczna matka i oglądanie wszystkich sfilmowanych scen dorastania dziecka przez zastępczych rodziców. Film widziała ze dwa, trzy raz ostatni raz gdzieś z siedem lat temu na 1 bądź 2.
Produkcja USA lub Wielka Brytania.

2) Nakręcony ok. w 2005 r. Produkcja również USA bądź Wielka Brytania i raczej telewizyjny. Film opowiada o dziewczynie ok. 16letniej, która zaczęła brać narkotyki. Mieszka z rodzicami i młodszym bratem. Po pewnym czasie zaczyna sprawiać kłopoty w szkole, w domu itp. Rodzice widzą, że z jej bratem również zaczyna dziać się coś niedobrego. W końcu gdy matka orientuje się, iż jej córka jest narkomanką, oddaje ją w ręce policji (po jakiejś kradzieży lub czymś podobnym), która umieszcza dziewczynę w zakładzie odwykowym. Dziewczyna ma bardzo wielki żal do matki. W zakładzie chodzi na terapię grupową oraz sama do psychologa gdzie w końcu przyznaje, że jest złą siostrą i córką. Jednak po pewnym czasie poznaje dziewczynę, z którą się zaprzyjaźnia. Planują ucieczkę podczas, której jej przyjaciółka umiera (prawdopodobnie wzięła jakieś narkotyki). Film kończy się tym, że główna bohaterka w końcu wraca do domu. Widziałam na Hallmarku.

3) Powstały do lat 90tych. Jak pozostałe produkcje: anglojęzyczny. Dziewczynka ok. 11letnia w nocy, we własnym domu jest światkiem morderstwa swoich rodziców. Udało jej się przeżyć tylko dlatego, że schowała się przed złodziejami. Od tego momentu przestaje do wszystkich mówić. Pod opiekę bierze ją ciotka. Dziewczynka chodzi przez dłuższy czas do terapeuty, który okazuję się później przestępcom. Odkrywa to po pewnym czasie lecz mimo tego nie mówi nic nikomu. Jednak kiedy widzi, że doktor idzie zrobić coś złego jej ciotce wydaje z siebie głos, przez co uratowała życie swojej cioci. Oglądałam na Polsacie bądź TVN parę lat temu.

W opisach filmów i datach ich produkcji mogłam oczywiście coś przekłamać. Bardzo proszę o pomoc :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones