Chciałem przed chwilą obejrzeć galerię zdjęć filmu, a tu wyskakuje: "Drogi użytkowniku, Filmweb jest serwisem darmowym, który utrzymuje się wyłącznie dzięki reklamom." itd.

Teraz, żeby zobaczyć zdjęcia muszę wyłączyć AB, a jak nacieszę oko znowu włączyć AB i tak w kółko.
Chyba polegnę i przestanę korzystać z AB, a szkoda , bo to fajna rzecz :(

lukasz12548

I też usuwa posty na forum, które narzekają na nową galerię, która jest beznadziejna. Gratuluję wprowadzenia cenzury.

Pain_God

Zasadniczo to trochę rozumiem użytkowników, sam się lekko zirytowałem widząc ten komunikat, ale później przemyślałem sprawę. Zaglądając tu na forum tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że niektórzy użytkownicy deczko przeginają z roszczeniowością.

Padły tu niżej różne stwierdzenia.
Na wpół prawdziwe, jak to, że FW utrzymuje się z użytkowników, którzy wypełniają mu bazę. I tak, i nie. Sprzężenie zwrotne. FW na samej bazie nie zarobi nic, jeśli nie wypełni modelu biznesowego, a ten dziś w sieci opiera się na dwóch głównych metodach: płatne konta albo kasa z reklam.
Albo całkiem nieprawdziwe, jak to, że dla jednego FW nikt nie będzie rezygnował z Adblocka, bo popupy itd. No to polecam takim użytkownikom zapoznanie się z opcjami Adblocka, w którym można ustawić wyjątki - wstrzymanie blokowania reklam w ramach jednej domeny albo nawet jednej strony. Stawiam, że to nie przez nachalne reklamy na FW wszyscy używamy Adblocka, ale z powodu innych stron prowadzonych poniżej godności. Zatem wyłączenie Adblocka tylko dla FW nie będzie chyba aż taką raną dla kogoś, kto korzysta z FW tak intensywnie, że nawet zdobył się na wyżalenie na forum odnośnie reklam.

Ostatecznie też, jeśli ktoś jest strasznie uparty, może nie korzystać z galerii, bo chyba tylko tam na razie pojawia się ten komunikat.

pracus

Tylko, że ja właśnie wyłączyłem AdBlock, żeby odzyskać poprzednią galerię. A ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że stworzyli zupełnie nową, która jest beznadziejna w użyciu.

I właśnie o tym był mój temat na forum, że jest beznadziejnie zaprogramowana i całkowicie gorsza w użyciu. A oni ten temat usunęli.

Reklamy na fw mógłbym ścierpieć, ale tej ich nowej galerii nigdy. Zwłaszcza, że poprzednia była bardzo dobrze wykonana.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pracus

"Ostatecznie też, jeśli ktoś jest strasznie uparty, może nie korzystać z galerii, bo chyba tylko tam na razie pojawia się ten komunikat"
Na razie ;)

pracus

Wiesz co?
Jak napisałem, że chętnie bym płacił za konto ile by tam nie było tylko... i tu wyliczyłem co oczekuję w zamian za opłatę, to... skasowali mi post!
Nie chcą płacących klientów, bo nie chcą im dać, czego ci by oczekiwali!
Koniec, kropka.

Pain_God

Smutne. Takimi ruchami Filmwebie osiągacie skutek odwrotny od zamierzonego. Nie wyłączę AB aby masy syfu reklamowego wlewały do przeglądarki. Pamiętajcie Ci reklamodawcy skusili się na reklamę ze względu na społeczność którą tworzy Filmweb. Właśnie się jej pozbywacie.

Ma_Ciek

Racja !!!

Pain_God

nowa galeria jest straszna, poprzednia była o wiele lepsza, teraz otwiera się nowa strona, podpisy są w kiepskich miejscach, nowe wyświetlanie galerii jest okropne wróćcie do poprzedniego

lukasz12548

O, faktycznie. Nie mogę się powstrzymać, więc: buahaha!

Yammamoto

To jest chyba ta genialna, nowa, wprowadzona opcja o której pisał Xzar przy obsadach.

Last_Ronin

tak się składa, że to nie ta opcja.

Xzar

Ufff, to już jakiś plus.

Last_Ronin

Xzar nie napisał, że ta nowa, wprowadzana funkcja zostanie kiedykolwiek wprowadzona do końca ;>

użytkownik usunięty
Last_Ronin

Jakiś czas temu, używałem AB i dało się obejrzeć galerię, teraz im przeszkadzają programy które blokują reklamy. Szkoda że tak się dzieje z FW, na podobnych stronach takich problemów nie robią, a jeszcze kilka lat temu było tu fajnie....

lukasz12548

A ja chyba polegnę i przestanę korzystać z filmweba, co najwyżej do odhaczania filmów i seriali, bo to już przechodzi wszelkie pojęcie.

lukasz12548

Dla mnie to po prostu kolejna niedogodność i kolejny pretekst do tego, aby przerzucić się na imdb. Trochę potrwa przenoszenie ocen, ale ja już wolę tamtą stronę. A tutaj to chyba tylko po to, aby w poniedziałek obejrzeć "na skróty". Niestety nic więcej.

Najpierw była zmiana w programie tv, na mniej czytelną i mniej funkcjonalną, a przynajmniej moim zdaniem taka była. Potem wywalenie funkcji oglądane seriale, bardzo pożyteczna funkcja, w miejsce której nie ma jeszcze nic wprowadzonego,choć obiecano. wyrzucenie "ocen gustopodobnych", co było naprawdę fajną funkcją gdy ocena się wahała, albo zweryfikować czy może mi się podobać, ba! to nawet lepsze od gustomierza było. A gustomierz to już osobny wątek. A teraz zakazują mi używania adblocka, bo sobie zdjęć nie obejrzę, a i tutaj zmiana na gorsze, wcale zdjęć się teraz tak wygodnie nie ogląda jak wcześniej, no ale to też tylko moje zdanie; i jeszcze jedno, jak się nie zaloguje to często wyskakuje mi zakładka na całą stronę zachęcająca do rejestracji albo logowania... Brzydki chwyt. A to wszystko w dość krótkim czasie. Imdb, przybywam! ;)

lukasz12548

Ale bzdura. Przecież Filmweb utrzymuje się wyłącznie dzięki użytkownikom którzy uzupełniają im bazę (w dodatku za darmo). Chyba są ślepi jeśli tego nie widzą.

gagarin77

Też jestem tego zdania i trochę zabolało, kiedy dano mi do zrozumienia, że pomimo tylu dodanych przeze mnie materiałów nadal jestem "coś" winien Redakcji bo nie raczę oglądać reklam.
Ja akurat zacząłem używać AdBlocka dobrych parę lat temu, właśnie ze względu na Filmweb - który stał się stroną absolutnie nie do użycia - reklamy wyskakiwały dosłownie zewsząd: tu odwijał się róg strony, tak coś mrugało na bocznym banerze i jeszcze w dodatku coś się przyklejało do wskaźnika myszki. Jak to wygląda teraz, nie wiem :)
Szkoda że Redakcja spędza czas nad obmyślaniem takich rzeczy, a nie np. nad tym aby filmy festiwalowe na WFF (przynajmniej obsady) były uzupełnione przed rozpoczęciem festiwalu.
P.S. W regulaminie jest napisane tylko tyle, że Filmweb udostępnia użytkownikom reklamy, nigdzie nie jest napisane, że użytkownicy mają obowiązek je oglądać. Tak samo jak udostępnienie gustomierza nie oznacza że muszę z niego korzystać...

użytkownik usunięty
gagarin77

Bzdura. Strona utrzymuje się z reklam, bez nich nie istniałaby niezależnie od treści wprowadzanej przez użytkowników. Którzy swoją drogą nie robią tego za darmo, walutą są jakieś śmieszne punkty, ale to zawsze waluta.
Blokowanie stron dla używających AB jest normalną i powszechną praktyką, której trudno nie zrozumieć.

FW zarabia krocie bez blokowania AB. Był artykuł bodajże w 2010 roku i dokładne sumy podane. Tak że nie jest to walka o utrzymanie serwisu a o zwiększenie i tak sporego zysku.
Gdyby ludzie przestali im za darmo uzupełniać bazę to ta strona znika w przeciągu 2 lat. Mogą sobie wtedy blokować i dawać tyle reklam ile dusza zapragnie bo pies z kulawą nogą tu nie zajrzy.

użytkownik usunięty
gagarin77

Sensem i jedynym powodem istnienia prywatnych, komercyjnych serwisów jest zarabianie pieniędzy. Naprawdę dziwi Cię, że podstawowym zamierzeniem właścicieli jest maksymalizacja zysków?
Nie sądzę, obecna baza nawet bez zmian jest na tyle duża by zapewnić przetrwanie. Pomijając fakt, że zamiast miliona wolontariuszy wystarczyłoby zatrudnić parę osób. Fakt, pierdół i ciekawostek by tylu nie było, ale najważniejsze informacje byłyby dostarczane na bieżąco. Już nie przeceniaj tak wartości tych paru dodawanych drobiazgów, najczęściej w kwestii niszowych i mało znanych tytułów. Tak samo to, że dla samej możliwości oceny i wypowiedzenia się pod gołym tytułem wchodziłyby tu rzesze ludzi.
Biorąc pod uwagę liczbę odwiedzin i pozycję portalu, musiałoby się stać troszkę więcej by nikt tu nie zaglądał.

lukasz12548

To lepiej przestań korzystać z galerii na tej stronie zamiast rezygnować z dobrego programu.
Tak btw. strasznie wzruszający ten manifest. Aż mnie coś chwyciło za serducho jak przeczytałem jak to reklamy trzymają ten portal w ryzach i umożliwiają dostarczanie nowych treści.
A całkiem poważnie - codziennie odwiedzam kilkadziesiąt różnych stron internetowych i jeśli jeden filmweb myśli , że zaprzestanę używać Adblocka , który codziennie odgradza mnie od natarczywych pop-upów i innego badziewnego gówna to się grubo myli.

GarvinSitho

"A całkiem poważnie - codziennie odwiedzam kilkadziesiąt różnych stron internetowych i jeśli jeden filmweb myśli, że zaprzestanę używać Adblocka, który codziennie odgradza mnie od natarczywych pop-upów i innego badziewnego gówna to się grubo myli."

Dokładnie.

mojekonto1

Dokładnie!!!

Ale znajdą się osoby, które wyłączą - więc sukces. Zresztą, racja leży po ich stronie. Najwyżej nie będziemy przeglądać, można nadziać się na spoilery. Zawsze to jakiś plus. ;)

Troublesome

"Ale znajdą się osoby, które wyłączą - więc sukces. "

Wyłączą, tylko po to zeby sobie fotki z filmu poogladac? Wątpie. :)

sever

Głupie, co? Ale na pewno znajdą się tacy. Patrz autor wątku ;p

Troublesome

Mysle ze takich łosi bedzie znikomy procent. Mnie nic nie zmusi (kuriozalny juz jest w ogole fakt _zmuszania_ uzytkownikow do czegokolwiek) do wylaczenia blokad, nawet za cene opuszczenia Filmwebu raz na zawsze - i podejrzewam, ze takich jak ja bedzie jednak duzo wiecej.
Jedyne wiec, co Filmweb uzyska przez tę akcję, to ten znikomy procencik, ktore sie ugnie i wylaczy, i fatalny pijar, bo to sie rozniesie szerokim echem po "internetach" (podejrzewam ze juz jest na wykopie). Uszczerbek na wizerunku bedzie nie do naprawienia, a to ...realnie przełozy sie na spadek dochodów z reklam. :) Wiec to co teraz robi Filmweb to po prostu strzał we własne kolano.
Naprawde Filmwebie, zatrudnij ty sobie najpierw jakiegos dobrego specjaliste od PR, zanim znowu wpadniesz na kolejny genialny pomysł, nastepnego skoku na kase...

sever

Dopóty będę tutaj, dopóki nie utrudnią oceniania filmów i dodawania komentarzy. Wyszukiwarkę poprawili, z tego też się cieszę. Inne niedogodności szali nie przechylają. Może jestem zbyt leniwy, żeby przenosić oceny. ;p

użytkownik usunięty
sever

>"bo to sie rozniesie szerokim echem po "internetach" (podejrzewam ze juz jest na wykopie)"
Naprawdę nigdy nie spotkaliście się z takim rozwiązaniem? Blokowanie treści w przypadku korzystania z AdBlocka jest stosunkowo powszechną praktyką, przynajmniej na zagranicznych witrynach.
Bardzo bym się zdziwił, gdyby na wykopie zwrócono na to uwagę.

Zwrócono, zwrócono... Był tam o tym watek i sposób na obejscie skryptu.

użytkownik usunięty
sever

Znalezisko, które nie wyszło poza wykopalisko, czy pojedynczy wpis na mirko?
No faktycznie, szok na cały internet.

GarvinSitho

W sumie masz racje.
Wyłączanie i włączanie co chwila AB jest bezsensu.
Z FW będę korzystał, ale z ich galerii już nie. I to nie tylko, że trzeba oglądać reklamy, ale też za całkiem inny sposób oglądania zdjęć.
Teraz już całkiem przekombinowali Tak jak pisze poniżej Freeman47 z każdym zdjęciem ładuje się nowa strona.
Zaskoczony jestem, że nie ustawili tego na wideo... jeszcze!

Zły ruch Filmweb'ie.

użytkownik usunięty
lukasz12548

A co tam dokładnie pisze, bo nie mam AdBlocka i odkąd mam tu konto to oglądam wszystkie reklamy jakie tylko są :)

"Drogi Użytkowniku, Filmweb jest serwisem darmowym, który utrzymuje się wyłącznie dzięki reklamom.
To one umożliwiają nam funkcjonowanie i dostarczanie Ci nowych treści. Prosimy, wyłącz blokowanie reklamy dla Filmweb.pl. Dziękujemy!"

Yammamoto

Mi tam reklamy na FW nie przeszkadzają i rzadnych bloków nie stosuje, ale jeśli rzeczywiście tak do tego podchodzą to lipa jak nie wiem i wstyd. Wiadomo, jeśli ktos nie chce oglądać reklam to wiadomo, że nie będzie też na nie podatny, więc nie powinno się go "zmuszać" do ich oglądania.

Także, wstyd Filmwebie

użytkownik usunięty
Yammamoto

Ok. Pamiętam, że z tydzień temu był problem ze stroną, nie można było m.in. przechodzić między zakładkami dodawane filmy i dodawani ludzie filmu. Za to reklama butów chodziła jak ta lala.

Jakby ekipa fw przygotowywała reklamę to też by nie działała jak należy...

użytkownik usunięty
Yammamoto

A tak w ogóle nie było kiedyś tych reklam mniej?

Też miałem takie wrażenie, jak jakiś czas temu chwilowo bez adblocka działałem na filmwebie.

użytkownik usunięty
Yammamoto

Zapytałam ciebie bo masz już tu konto od kilku lat. A wydaje mi się że rok temu jak zakładałam swoje to tyle ich nie było. Obecnie z 20 mi się wyświetla i widzę, stale jakieś nowe, tak jakby jeszcze i dziś dokładali.

No właśnie parę miesięcy temu po dość długiej przerwie musiałem tymczasowo wyłączyć adblocka, bo mi się z przeglądarką kłócił z jakiegoś powodu i, mogę się mylić, ale kiedyś faktycznie mniej ich było. Przynajmniej w moim odczuciu.

Ironiczne w tym wszystkim jest to, że wprowadzili zmiany w obsadach, bo zbyt obszerne listy spowalniają działanie strony, ale same reklamy mulą słabsze maszyny czy laptopy bardziej niż obsady.

użytkownik usunięty
Yammamoto

Prawda.

To już któraś zasłużona filmwebowa "mrówka", którą widzę skasowaną i pytanie: czy tak podziękowali mu za trud i wkład, czy sam się w akcie desperacji odciął na zawsze?!

Yammamoto

"Drogi Użytkowniku, Filmweb jest serwisem darmowym, który utrzymuje się wyłącznie dzięki reklamom.
To one umożliwiają nam funkcjonowanie i dostarczanie Ci nowych treści. Prosimy, wyłącz blokowanie reklamy dla Filmweb.pl. Dziękujemy!"

a powinno byc
"Drogi Filmwebie, Filmweb jest sewrwisem darmowym, który utrzymuje sie wyłącznie dzięki _darmowej_ pracy użytkowników. To ona umozliwa wam funkcjonowanie i dostarczanie Wam nowych treści. Prosimy, wyłacz utrudnianie uzytkownikom życia.. Dziekujemy!" ;)

lukasz12548

Odkąd zacząłem używać AB wiele stron prosi mnie o to żeby wyłączyć blokowanie reklam, a ja mam ich dość, są wszędzie, w skrzynkach, na wycieraczce, w poczcie mailowej, radiu i w szczególności w telewizji. Niedługo dojdzie do tego, że film w kinie będą przerywać reklamami tłumacząc się tym, że dzięki temu w ogóle łaskawie pozwolą nam go obejrzeć. W życiu nie wyłączę AB, rezygnuję z przeglądania galerii na FW, a z oglądaniem filmów w telewizji to już dawno dałem sobie spokój (chyba, że lecą na kanałach bez reklam, ale takich jest jak na lekarstwo).

Fanatyk

Taka mała ciekawostka. W Turcji w kinach filmy przerywają w połowie, robią 10 minutową przerwę i często zanim ponownie włączą film to leci jeszcze jedna albo dwie reklamy;D

Fanatyk

Nie wyłączę :P
No jeszcze czego!!! Jak na stronach GW pojawiło się więcej reklam niż tekstu też przestałam z niej korzystać :P

lukasz12548

Po prostu żenada

lukasz12548

Ale beka xD Ludzie mają wyłączać adblocka, bo zdjęć nie będzie można sobie obejrzeć? Tym bardziej, że i tak mało kto wchodzi w galerię filmów... Ostrzegam też przed ewentualną kolejną fazą tegoż procesu, czyli zablokowaniem materiałów video. Wszystkie zwiastuny można sobie obejrzeć na YT-ie i nie myślcie sobie, że ktoś będzie wyłączał adb, bo Filmweb się przed nim broni.

Poza tym, tak jak powiedziano wyżej: Filmweb utrzymuje się, ba w ogóle istnieje, wyłącznie dzięki użytkownikom, którzy za frajer uzupełniają bazę o nowe filmy i informacje. Także osiągnięty status jednej z popularniejszych witryn polskiego internetu Filmweb zawdzięcza WYŁĄCZNIE szaremu userowi serwisu.

Ale tak pomijając już sprawę Adblocka, to czemu wprowadzono nowy wygląd galerii? Przecież chodzenie po niej (tak, poświęciłem się i na te kilkadziesiąt sekund wyłączyłem adblocka) jest okrutnie niewygodne. Wcześniej można sobie było w zdjęcia dowolnie wejść i dowolnie wyjść za pomocą prostych klików. Widzę fajne zdjęcie na głównej - klik, aha, to tak ono wygląda w powiększeniu - klik na tło i z powrotem jestem na profilu filmu. Teraz system nie dość, że ładuje nową podstronę, to jeszcze poruszając się po niej, należy klikać w odpowiednie przyciski i wertować wszystkie fotosy... Puk, puk - jest tam kto...?

To jest pierwszy z tych procesów "zmuszenia użytkownika do większego klikania", o której (między wierszami) mówił właściciel FW w jednym z wywiadów?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones