totalna porazka dostaje rekomendacje filmow w moim guscie a one mnie wogule nie interesuja natomiast filmy ktore lubie lub chcialbym obejrzec wg gustomierza nie sa w moim guscie...

arek2010

Dla jednego porażka, dla drugiego całkiem przydatne i w miarę dobrze działające narzędzie.

Yammamoto

tia tak jak z prognoza pogody...

arek2010

A nie przyszło Ci do głowy, że być może masz za mało ocenionych filmów, żeby polegać na gustomierzu?

Yammamoto

Oceniłam dużo filmów, a gustomierz trafia na ogół bardzo niecelnie. :-) Uważam więc, że ten gadżet należy po prostu traktować z przymrużeniem oka, a nie kierować się nim przy wyborze filmów...

Aleksandra_aka_Alessia

Posłużę się klasyczną odpowiedzią: "u mnie działa" ;]

Yammamoto

ja też pojadę klasykiem: "U mnie nie".

arek2010

Nie wiem czy ponad 700 filmow to dużo czy mało ale nie obejrzałam ani jednego filmu anime czy innych "chińskich bajek" bo nienawidzę ich:/ A w gustomierzu pokazuje że są w 92% nawet 95% w moim guście

DziadekZaplutek

"nie obejrzałam ani jednego filmu anime"
"A w gustomierzu pokazuje że są w 92% nawet 95% w moim guście"

Więc nie wiesz czy gustomierz się myli, skoro nie widziałaś. Może ma rację i by Ci się spodobały. ;-)
Pierwsze z brzegu anime to gówno, ale to nie znaczy, że w tym stylu nie może powstać arcydzieło, które przemówi do każdego miłośnika dobrych filmów. Jeśli tymi rekomendowanymi są np. "Ghost in a Shell" albo "Księżniczka Mononoke", to gustomierz ma rację.

Ja nie cierpię tzw. filmów sportowych. A "Moneyball" to arcydzieło.

arek2010

ja mam dokładnie tak samo. Jak "zdejmę" swoją ocenę, to filmy, które miały u mnie 10 lub 9, gustomierz wskazuje, że będą mi się podobały w 20%. A horrory, albo tak jak u ciebie anime, których nie znoszę 70.

arek2010

Kiedyś gustomierz to była masakra, więc przestałam z niego korzystać. Teraz zajrzałam i propozycje są bardzo odpowiednie, niszowe, nie mam zastrzeżeń.

mojekonto1

Jak juz dziala, to pokazuje mi rzeczywiscie niszowe filmy - majace po 15 glosow.

morcio

15 to za mało, bo to może oznaczać, że film jest nieosiągalny. 150 jest w sam raz :)))

mojekonto1

150 może i jest ok, ale tylko w przypadku kiedy ustawię suwak na firmy niszowe. W innym przypadku takie filmy powinny być pomijane.

arek2010

Wg mnie również gustomierz to porażka. Proponuje mi jakieś bajki i inne badziewia, a niezłe filmy często pokazuje mi po 30%. Podsumowując, przydałaby się opcja wyłączenia tego. Kto by chciał korzystać niech korzysta, kto nie to nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones