Już od dłuższego czasu zastanawia mnie opcja "w twoim guście" - gdzieś tu zapewne jest podany algorytm działania tego cudeńka - to taka futurologia estetyczna - system wie lepiej niż ja, co ja lubię. Jednym z moich ulubionych reżyserów jest Mike Leigh - obejrzałem 12 tytułów - średnia mych ocen 8.2. Chcę obejrzeć (bardzo) jego najnowszy film "Mr. Turner" - obejrzała go dwójka moich znajomych - oboje dali po 8 - więc średnia ich wycen oczywista i dość wysoka. Natomiast system uważa, że ten film jest w 33% zgodny z moim gustem. Zagadkowe....

jos_fw

Jeśli masz 33% w Twoim guście to znaczy, że jest 33% w Twoim guście i się nie kłóć.

Piotrek4

Czyli jedna trzecia. Właściwie to świetna wiadomość jest

jos_fw

Może jeszcze jako ciekawostkę podam, że Igrzyska śmierci (winny być tytułowane "Igrzysko śmierdzi") , których część pierwszą i drugą oceniłem odpowiednio (za wysoko) na 4 i 3, a trzecią część nieomylny System poleca mi jako w 46% zgodną z mym gustem. Do licha!

jos_fw

Bo ten "Twój gust" to tak naprawdę nie jest Twój gust - tylko gust gustopodobnych. Stąd takie anomalie. Choć ja szczerze mówiąc nawet nie zwracam uwagi na te procenciki.

gowniarz_wyniosly

ja też przestałem, ale tego "Turnera" szukam i jakoś te trzydzieści i trzy mnie uderzyło. No ale ci gustopodobni chyba noszą to miano z jakiegoś powodu? Zresztą to chyba - jeśli już - powinna być jakaś wypadkowa mojego gustu i ich, żeby to w ogóle sens miało?

jos_fw

http://www.filmweb.pl/recommendations#default - z boku po prawej stronie

"jak to działa?

Twoje rekomendacje biorą pod uwagę:

1) Twoje oceny oraz oceny Twoich Gustopodobnych,
2) Oceny i cechy danego filmu zestawione z ocenami i cechami ocenionych przez Ciebie filmów.

W Twoich rekomendacjach nie pokazujemy filmów i seriali, które już oceniłeś ani takich, których prawdopodobieństwo, że są w Twoim Guście, wynosi mniej niż 60%.

Dzięki nam nie będziesz oglądał złych filmów.

Rekomendacje działają w oparciu o unikalny algorytm Gustomierza, biorący pod uwagę setki milionów oddanych głosów, co pozwoliło wygenerować miliardy spersonalizowanych rekomendacji. Dowiedz się więcej.

Pamiętaj! Im więcej filmów ocenisz, tym trafniejsze będą Twoje rekomendacje."

Kiedyś była jeszcze grafika w skrócie obrazująca jak to działa.

jos_fw

Ten algorytm jest tragiczny. Filmy i seriale w moich ulubionych gatunkach i z moimi ulubionymi twórcami oznacza na max. 50% "w moim guście", a produkcje, których nigdy bym nie obejrzała, bo gatunki albo aktorzy mi nie odpowiadają mają po 80-90% "w moim guście". Wielka szkoda, bo gdyby algorytm był napisany prawidłowo, to pewnie Filmweb podsunąłby mi wiele ciekawych produkcji, na które sama być może bym nie trafiła. Pozostaje liczyć na to, iż problem zostanie naprawiony, a jeśli nie, to najlepiej byłoby tę wadliwą funkcję po prostu usunąć z serwisu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bjolog

Ku mej ogromnej uldze - mam inny niż ty ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bjolog

Spokojnie, nie denerwuj się, święta są, bjolok. Mogę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bjolog

No ty rzecz jasna, byoloqu - ja zachowuję się jak badacz, ty jak pieniacz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bjolog

pardon - gust twój specyficzny objawia się już przy obranym nicku

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bjolog

JASNE

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones