nie wiem czy dobrze wybrałam kategorię ale myślę że może być ciekawie ;)
piszcie tutaj o swoich ulubionych bajkach ;) może któreś z nich oglądacie do dzisiaj ;> ?

moja ulubiona to byly smerfy ;P
pozdrawiam :))

marycha96

Witam , pamiętam jak miałem bajkę na kasecie VHS (bodajże) nie pamiętam już dawno temu to było :) do sedna

Była to bajka , o małej dziewczynce , która (chyba kogoś szukała) , tak za mgłą , przypomina mi się , że dostała się do jakiegoś pomieszczenie (tak jak by to strych był) były tam różne starocie , itp i właśnie ON "Kołowrotek" złoty !!!
Pamiętam jeszcze , że ta dziewczynka odstała od kogoś/czegoś , kłębek nici takiej białej (chyba od jakiejś wróżki) nie pamiętam . Kontynuując tą nic zawiązała do czegoś , żeby miała droge powrotną ) Tyle pamiętam !

Zna może to ktoś ?? Chętnie bym to znowu obejrzał :)

lola_18

Witam , pamiętam jak miałem bajkę na kasecie VHS (bodajże) nie pamiętam już dawno temu to było :) do sedna

Była to bajka , o małej dziewczynce , która (chyba kogoś szukała) , tak za mgłą , przypomina mi się , że dostała się do jakiegoś pomieszczenie (tak jak by to strych był) były tam różne starocie , itp i właśnie ON "Kołowrotek" złoty !!!
Pamiętam jeszcze , że ta dziewczynka odstała od kogoś/czegoś , kłębek nici takiej białej (chyba od jakiejś wróżki) nie pamiętam . Kontynuując tą nic zawiązała do czegoś , żeby miała droge powrotną ) Tyle pamiętam !

Zna może to ktoś ?? Chętnie bym to znowu obejrzał :)

kamil13333

Pamiętacie bajki na Polonii 1? Tam były chyba najlepsze kreskówki. Zorro, Tsubasa, Popey i wiele wiele innych. Z dzieciństwa pamiętam też Dragon Balla, Reksio, Kota Filemona, Heman. Kiedyś były świetne bajki, jak się oglądało to w transie, później się naśladowało bohaterów z kreskówek. A teraz ? Szkoda gadać, te dzieciaki tylko siedzą na komputerze, facebooku, naszej klasie i innych wirtualnych gównach. Aż się boje myśleć, jak ja może kiedyś będę miał własne dzieci, jak to będzie wyglądało... Czy one będą w ogóle wychodzić z domu? Teraz dzieciaki nie wychodzą na dwór się pobawić, bawią się przez sieć i gg... Co za czasy... ;/

lola_18

Witam , pamiętam jak miałem bajkę na kasecie VHS (bodajże) nie pamiętam już dawno temu to było :) do sedna

Była to bajka , o małej dziewczynce , która (chyba kogoś szukała) , tak za mgłą , przypomina mi się , że dostała się do jakiegoś pomieszczenie (tak jak by to strych był) były tam różne starocie , itp i właśnie ON "Kołowrotek" złoty !!!
Pamiętam jeszcze , że ta dziewczynka odstała od kogoś/czegoś , kłębek nici takiej białej (chyba od jakiejś wróżki) nie pamiętam . Kontynuując tą nic zawiązała do czegoś , żeby miała droge powrotną ) Tyle pamiętam !

Zna może to ktoś ?? Chętnie bym to znowu obejrzał :)

kamil13333

to chyba: Księżniczka i Chochliki, www.filmweb.pl/film/Księżniczka+i+Chochliki-1993-220863

użytkownik usunięty
lola_18

muminki of course... a teraz to takie badziewia puszczają że masakra... biedne dzieci XXI wieku nie będą miały takich wspomnień...

Też tak myślę. Zastanawiałam się kiedyś nawet, kiedy to nastąpiło - nie wiem. Pamiętam tylko moje wkurwienie jak zobaczyłam Boba Budowniczego.

lola_18

Dragon ball, wodnikowe wzgórze, księżniczka Sisi

bunny_munro

Kubuś Puchatek, Księżniczka Sisi, Smerfy... To były prawdziwe bajki.

karolad

Ja Kubusia Puchatka nie cierpiałam. Bo głupi.

Za to uwielbiałam Czarodziejkę z księżyca (nawet miałam kolorowankę i notes, którego wszystkie dziewczyny mi zazdrościły), Muminki, Smerfy i Gumisie.

Zresztą od niedawna przypominam sobie właśnie Muminki ;)

Noane

Bezapelacyjnie "Miś Uszatek"

Shiloh

A pamieta ktos taka kreskowke z rtl7 "Monster Force" http://www.youtube.com/watch?v=QVhCT3Ppwyo ? Niestety nigdzie nie moge znalezc jej odcinkow

kowal1221

Wyspa Niedźwiedzi
http://www.filmweb.pl/serial/Wyspa+Nied%C5%BAwiedzi-1992-314133
bajka z niesamowitym klimatem

wie ktoś czy można ją gdzieś jakoś kupić/obejrzeć/pobrać, bo nigdzie nie mogę jej znaleźć... :/

lola_18

Tom i jerry:D

mikruzzo

dzieki Wam przypomnialo mi sie dziecinstwo;D i pamietam taka bajke, ktora lubilam,ale za nic w swiecie nie moge sobie przypomniec tytulu:/ zaczynala sie zawsze tak samo. Jakies dziecko spalo, nagle wstalo i lecialo do jakiegos lasu. Tam wchodzilo do jakiegos lesniczego,ktory zmniejszal je do takich malutkich drzwi. I ono przechodzilo tam.. i dalej nic nie pamietam:(

oleczka004

Ojacie, ja uwielbialam na pewno gumisie, smerfy i oczywiście krecik ":-)

lola_18

Dla mnie bezapelacyjnie Spider-man...ten z lat 90

lola_18

Simsala grimm- mogliby znowu puścić na wieczorynce tą przepiękną bajkę

lola_18

Prosze pomóżcie mi!!!!!!! Dawno dawno temu (jakies 13 lat) oglądałam taką bajke o szczurach... nie wiem czy to była bajka disney'a... w kazdym razie opowiadala o złych i dobrych szczurach... pamietam, ze latali jakims sterowcem. Bajka skonczyla sie tak ze dobry szczur ze złym bili sie lecąc wlasnie na tym sterowcu i na koncu ten zły spadł w przepaść, a dobry wyleciał z mgly na takim smigiełku. Ten zły mial na imie Ratingen czy jakos tak (nie pamiętam za dobrze). Jak ktos wie to prosze pisac !!!

ewawrc

Ja byłam fanka pokemonów nie przegapiłam żadnego odcinku

ewawrc

To nie był przypadkiem 'Mysi detektyw ' ? :D

użytkownik usunięty
lola_18

ZWARIOWANE MELODIE :)

TOM I JERRY,sWIAT wg ludwiczka,flinstonowie

użytkownik usunięty
lola_18

Moimi kultowymi bajkami były m.in. te, które nadawała polonia1. Początki z japońską animacją były moim pierwszym zetknięciem się z japońską kulturą w ogóle. Tsubasa, Czarodziejka z księżyca, Tygrysia Maska itp. Następnie RTL7 zaczął nadawać Dragon Balla.
Poza tym głupkowatym (ale jakże fajnym) okresem życia, były również standardowe bajki Disneya, Hanna-Barbery, czy Warner Bros.

Ps. Ostatnio wzięło mnie na wspominki i znalazłem ciekawy, rozwijający się klub na onecie:
http://ludzie.onet.pl/kluby/snk,bajki-i-seriale-z-dziecinstwa,klub.html
imo warto się tym zainteresować.

lola_18

Kubuś Puchatek
Prosiaczek i przyjaciele
Tygrys i przyjaciele
Krecik
Muminki
Smerfy
Scooby Doo Gdzie jesteś
Co nowego u Scoobyiego
Scooby doo i mumia (oglądałem z rok temu w tv)

lola_18

Krecik był w moich czasach nie do pobicia:)

arizona47

No ;] Jedna z najlpeszych bajek europejskich i ogólnie słowniańskich

Heroes222

A Baranka Shauna widziałeś?

arizona47

http://www.youtube.com/watch?v=nBVSMReUXJ4

lola_18

No nie, czyżby nikt nie pamiętał Delfina Um?

zatracony

http://www.youtube.com/watch?v=GR7mW-NVz0s

zatracony

Ja pamiętam Uma:) Leciał w niedzielę po teleranku:)

arizona47

Ja tam stale mam zajawkę i dobre wspomnienia z Gumisiami :P

Makuva

Pamiętacie może jak się nazywała bajka, w której były dwa szczury w strojach marynarzy, jeden gruby, a drugi chudy, był jeszcze taki mały biały piesek, chyba pudelek, i zawsze miał białą piłeczkę ze sobą? I było tam jeszcze kilka innych zwierzątek. To leciało jakieś 15 lat temu :) Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

lola_18

Transformers! pamiętam jak dziś Optimus zamiast zmieniać się w ciężarówkę zmieniał się w małpę :)

_Disturb_

Ja to szalałam za bajkami kiedyś :)) Duże tego było, ale uwielbiałam Wilka i zająca, Kucyki ponny, Kaczora Donalda, Pappaya (nie wiem czy tak się pisze, chodzi o tego gościa co szpinak wpierdzielał i silny się robił), Motomyszy z Marsa, Flinstonów i Jetsonów, Scooby Doo, Kota Filemona, Troskliwe misie, Żółwie ninja, Myszke Miki, Miś Coralgol, Transformersy, Kapitana Planete, Miś Yogi, Drużyne RR i jeszcze dużo innych. Pamiętam jak tata wypożyczał nam kasety wideo i takie to świetne bajki były. Brakuje mi jeszcze takich programów jak kiedyś Teleranek i 5 10 15. Ech...to były czasy :))

użytkownik usunięty
natinks

Brygada RR :) Pamiętam te czasy gdy z rumiencami na twarzy w każdą niedziele czekałem na swoje ulubione bajki Smerfy ,Gumisie, Brygada RR,Myszka Miki.Natomiast z polskich najbardziej podobał mi sie Miś Koralgol i Miś Uszatek,ale bezapelacyjnie najlepsza bajka to GENERAŁ DAIMOS.

A zna ktos moze bajke o malym kotku ktory mial krótki ogonek i przez to ze ni by spalil dom wyrzucono go z domu i wychowywal sie z dzikimi kotami ?

lola_18

hej czy ktoś z was kojarzy bajkę, która leciałaa w tv w latach 90tych prawdopodobnie w sobote lub w niedziele rano- może po teleranku, czy czymś takim. wiem tylko ze był tam jakiś granatowy stworek który jadł zegarki i chyba było to po angielsku :P pamięta ktoś?

gragaa

muzzy :)

lola_18

-Dragon Ball
-Slayers
-Yaiba: Legendarny samuraj
-Gundam Wing
-Fushigi Yuugi
-Zwariowane melodie
-Johnny Bravo
-Tsubasa
-Mario
Strasznie dużo tego było... Nie pamiętam.

lola_18

Bolek i Lolek, Reksio, Kubuś Puchatek

adam6pl

Jak dla mnie Muminki wymiatają :)

lola_18

Ja tam się wyróżnię tutaj.
Moja ulubiona to była Tabaluga a na drugim miejscu Gumisie ;>

lola_18

Moją ulubioną bajką z dzieciństw była ( i nadal jest ;) ) Disneyowska "Śpiąca Królewna" znałam na pamięć tą bajkę ;D Zaraz po Aurorze był Tom i Jerry oraz Scooby Doo. Wiele bajek lubiłam ale te pamiętam najlepiej i wracam do nich do dzisiaj. Poza tym podobały mi się Smerfy, Gumisie Czarodziejka z Księżyca za to nie lubiłam Muminków i nie powiedziałabym, że to bajka dla dzieci ;/ w każdym bądź razie ja Buki boję się do tej pory! ;]

lola_18

Pamiętam, że przez pewnien czas strasznie lubiłam oglądać 'super świnkę' ale wydaje mi się że to mało znana bajka. Poza tym Pokemon, oczywiście początkowe sezony:) Muminki chyba też oglądałam, ale o dziwo postać Buki jakoś nie zapadła mi w pamięci. Moze dlatego że oglądałam tylko czasem;)

lola_18

Szczerze to było tego bardzo dużo, wręcz ogromna ilość. Ale dość ciekawe i niewymienione tutaj były: "Bajka o trzech smokach" - fajna polska bajka, której nie mogę nigdzie na chwilę obecną zdobyć, smok Instrumentnik w roli głównej. Oprócz tego "Casper i przyjaciele", praktycznie cała seria i fajna bajka o kondorku (nie był to Beaky Buzzard), której nazwy niestety już nie pamiętam.

lola_18

Muminki i zaczarowany ołówek + bajki typowo dla dziewczynek o księżniczkach ...:))

lola_18

Tylko jedna? ;) Nieee, to byłby zbyt ciężki wybór. Lubiłam wiele bajek m.in:
muminki
gumisie
tabalugę
Kota Filemona ;)
Scooby Doo oczywiście
pomysłowy Wnuczek
a do tego Mała Syrenka i Księżniczka Sissi na Jetixie

w sumie to mogłabym powymieniać ich jeszcze wiele, ale na tym poprzestaną. Chociaż nie, chwila! Pierwsza bajka na którą poszłam do kina, czyli Mustang z Dzikiej Doliny.

lola_18

Kaczor Donald, Pokemony, Yu-Gi-Oh, te najbardziej lubiłem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones