Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/%22Liga+Sprawiedliwo%C5%9Bci%22+tak+z%C5%82a%2C+%C5%BCe+nie+da+si%C4%99+jej+ogl%C4%85da%C4%87-124445

"Liga Sprawiedliwości" tak zła, że nie da się jej oglądać?

  • The Playlist
  • autor: mp
  • Filmy
UWAGA: Zawiera spoiler

Jeśli wierzyć doniesieniom pojawiającym się ostatnio w sieci, Joss Whedon stanął przed zadaniem niemożliwym. Ma bowiem uratować "Ligę Sprawiedliwości", która jest podobno tak zła, że szefowie Warner Bros. z trudem wysiedzieli na pokazie surowej wersji widowiska.

3 21


Ponoć łatwiej jest powiedzieć, co w filmie się udało zrobić dobrze, od tego, co wyszło źle, ponieważ lista byłaby zbyt długa. Szefowie Warner Bros. nie są zadowoleni z tonu widowiska. Jest mroczny w sposób, który jest nie do zniesienia. Nie do przyjęcia były całe partie fabularne. Szczególnie przygnębiające było oglądanie Cyborga. Przedstawicielom wytwórni nie spodobało się również zakończenie, które pozostawia widzów w zawieszeniu, zapowiadając Darkseida (który pojawia się w pełnej chwale w ostatniej scenie) jako Wielkiego Złego kolejnego widowiska.

W związku z tym dokrętki, które wciąż trwają, pod kierunkiem Whedona, nie są w żaden sposób standardowe, lecz przypominają to, co zostało zrobione w przypadku "World War Z" parę lat temu. Reżyser ma rozluźnić atmosferę, dodać więcej humoru, poprawić  bohaterów (w szczególności Cyborga) i zmienić zakończenie.

W przypadku "World War Z" ceną za metamorfozę widowiska było drastyczne opóźnienie premiery. Na razie nie widać, by Warner Bros. było skłonne zrezygnować z listopadowego wejścia "Ligi Sprawiedliwości" do kin.

zobacz też: