Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Ekranizacja+%22Metal+Gear+Solid%22+op%C3%B3%C5%BAni+si%C4%99-125714

Ekranizacja "Metal Gear Solid" opóźni się

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy, Gry
Mamy złą wiadomość dla tych z Was, którzy czekają na kinowe widowisko "Metal Gear Solid". Wszystko wskazuje bowiem na to, że projekt zaliczy poważne opóźnienie. Sony właśnie zdecydowało się wyrzucić dotychczasowy scenariusz do kosza i zatrudnić Dereka Connolly'ego ("Jurassic World"), by przygotował nowy tekst.

metal_gear_solid.jpg


Od trzech lat na stołku reżyserskim projektu zasiada Jordan Vogt-Roberts ("Kong: Skull Island"). W marcu 2015 roku wydawało się, że widowisko jest na dobrej drodze do szybkiej realizacji. Scenarzystą został wtedy Jay Basu ("Strefa X 2"). Od tamtej pory jednak wokół projektu było cicho.

"Metal Gear Solid" będzie ekranizacją gry pod tym samym tytułem. Głównym protagonistą gry z 1998 roku jest Solid Snake, żołnierz, który infiltruje bazę nuklearną w celu neutralizacji zagrożenia terrorystycznego pochodzącego z tajnej jednostki sił specjalnych – Foxhound. Snake musi uwolnić dwóch zakładników: szefa agencji DARPA i prezesa firmy zbrojeniowej ArmsTech, zmierzyć się z terrorystami i powstrzymać ich przed rozpoczęciem ataku nuklearnego [wikipedia]

Producentem widowiska jest Avi Arad ("Spider-Man: Homecoming").


zobacz też: