Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/James+Gunn+chcia%C5%82by+co%C5%9B+zmieni%C4%87+w+%22Stra%C5%BCnikach+Galaktyki+vol.+3%22-123619

James Gunn chciałby coś zmienić w "Strażnikach Galaktyki vol. 3"

  • Coming Soon
  • autor: dk
  • Filmy
James Gunn nie spoczywa na laurach i niesiony falą sukcesu drugiej części "Strażników Galaktyki" już pracuje nad trzecią odsłoną. Podczas targów E3 reżyser i scenarzysta zdradził, że ukończył już pierwszy szkic scenariusza i rozważa w tej części odejście pod pewnym względem od kanonu. Ujawnił nawet mniej więcej, czego mogłyby dotyczyć zmiany. 

Guardians-of-the-Galaxy_first_Screenshot.jpg


Gunn zaznaczył w swojej wypowiedzi, że w świecie Marvela istnieje 616 uniwersów i istnieje jeszcze MCU, czyli The Marvel Cinematic Universe, które jest inspirowane tymi uniwersami, ale to nie dokładnie to samo. Gunn stoi przed dylematem, ponieważ ma dobry pomysł, który wymagałby przełamania kanonu. W bardziej szczegółowej odpowiedzi zdradził, czego dotyczą jego wątpliwości. Przywołał scenę z pierwszych "Strażników Galaktyki", w której bohaterom są robione zdjęcia do kartoteki policyjnej. Wtedy poznajemy pochodzenie każdego z nich. Teraz Gunn chciałby coś w tych kwestiach pozmieniać. 

Zmiany podobno nie mają być duże, ale widać, że dylematy Gunna wynikają z szacunku do widzów mocno związanych z kanonem Marvela. Na jakie odstępstwa ostatecznie reżyser sobie pozwoli, zobaczymy w 2020 roku, na który planowana jest trzecia odsłona "Strażników".  

3 21

zobacz też: