Książkowe "13 powodów" nie schodzi z list bestsellerów

  • Seriale, Inne
"13 powodów" Jaya Ashera od kwietnia nie schodzi z pierwszych miejsc listy bestsellerów Empiku. W Polsce sprzedało się już ponad 60 000 egzemplarzy.

13 powodow_Netflix.jpg

Książka Jaya Ashera wydana przez Dom Wydawniczy REBIS, a także serial na jej podstawie produkcji Netflixa wzbudzają ogromne emocje. Historia Hannah Baker nagrana na trzynastu kasetach opowiada o ukrytym bólu i osamotnieniu. Samonapędzająca się spirala zdarzeń prowadzi do samobójczej śmierci. Clay Jensen, który słucha opowieści, kiedy jest już za późno, by coś zmienić - przekonuje się jak to jest być jednym z powodów czyjejś tragicznej decyzji.

Ogromna popularność książki i serialu świadczy o potrzebie zadawania niełatwych pytań, ale i budzi kontrowersje. Pojawiły się również głosy ostrzegające przed nadmiernym zainteresowaniem tematem samobójstwa wśród młodzieży. Twórcy serialu odpowiedzieli jednak uruchomieniem specjalnej infolinii 13ReasonsWhy.info, której zadaniem jest reagowanie na pytania związane ze sposobami zapobiegania samobójstwom oraz depresją. Netflix udostępnił również specjalny odcinek, w którym aktorzy oraz ekipa dyskutują na temat powodów decyzji Hannah pt. "Beyond the Reasons".

Platforma ogłosiła, że drugi sezon serialu ukaże się w roku 2018, ma skupiać się wokół konsekwencji tragicznego wyboru Hannah oraz losów innych postaci. Temat podjęty przez Jaya Ashera nie przestaje poruszać i budzić zainteresowania.
Informacja sponsorowana

zobacz też: