Filmweb sp. z o.o.
http://www.filmweb.pl/news/Remake+%22Cz%C5%82owieka+z+blizn%C4%85%22+znowu+bez+re%C5%BCysera-123984

Remake "Człowieka z blizną" znowu bez reżysera

  • Variety
  • autor: łm
  • Filmy
Remake "Człowieka z blizną" po raz czwarty stracił reżysera. Po Davidzie Yatesie, Pablo Larrainie i Antoinie Fuqua ze stanowiska zrezygnował tym razem David Ayer.

Twórca "Bogów ulicy" uznał, że nie wyrobi się z filmem do premiery zaplanowanej przez Universal na 10 sierpnia 2018 roku. Zwłaszcza iż wciąż pracuje nad postprodukcją widowiska "Bright", które w grudniu ma zadebiutować na Netfliksie.

GettyImages-585109102.jpg
Getty Images © Bryan BedderJeszcze przed angażem Ayera do zagrania tytułowej roli zatrudniony został  Diego Luna ("Łotr 1"). Meksykański aktor jest wciąż jest związany z projektem.

Pierwszy "Człowiek z blizną" pojawił się w 1932 roku. Tony był w nim włoskim emigrantem, który w świecie pogrążonym w chaosie globalnego kryzysu gospodarczego próbuje realizować swój amerykański sen. Czyni to w jedyny sposób, jaki wydaje mu się możliwy – przemocą i zbrodnią. Przez dziesięciolecia film uważany był za jeden z wzorcowych filmów gangsterskich i w rankingu Amerykańskiego Instytutu Filmowego znalazł się wyżej od popularniejszego remake'u.

Wśród zwyczajnych widzów mało kto wspomina obraz Howarda Hawksa i Richarda Rossona, kiedy mowa o Tonym, człowieku z blizną. Wszystko przez film z 1983 roku z Alem Pacino w roli głównej. Bohater wciąż nazywał się Tony, ale teraz był Kubańczykiem, a cała akcja została przeniesiona z Chicago do Miami. Dziś "Człowiek z blizną" jest wielbiony i nikt nie pamięta, że Brian De Palma otrzymał nominację do Złotej Maliny dla najgorszego reżysera.

Nowy "Człowiek z blizną" trafi do kin 10 sierpnia 2018 roku.

zobacz też: