AaliyahI

Aaliyah Dana Haughton

8,0
728 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Aaliyah

To jest strona FILMOWA!!!!

użytkownik usunięty

Patrząc na stronę Aaliyah na film webie trudno mi się oprzeć wrażeniu, że ludzie chyba zapomnieli do czego została stworzona ta strona. Aaliyah na 31 miejscu? Moim zdaniem jest tak wysoko dlatego, że nie żyje (smutne, ale taka prawda). Ja wiem, że była cudowną i przemiłą osobą, ale czy naprawdę aż tak dobrą aktorką? Wielu by się nawet nią nie zainteresowało, gdyby nie fakt, że nie żyje.
Wiele osób pisze także, że wychowało sięna jej muzyce itp. Ja też uwielbiam jej piosenki, ale wystawianie jej 10/10 na tej stronie to nie jest sposób na złożenie jej hołdu tylko "owczy pęd"! Czyli dajmy jej 10/10, bo tak ladnie śpiewała, poza tym tak należy, bo umarła, a przecież człowieka docenia się po śmierci. TO JEST NIE FAIR W STOSUNKU DO INNYCH AKTORÓW!! To co, oni też mają umrzeć, żeby wspiąć się na liście? A może nagrać świetną płytę? Naprawdę świetny sposób oceniania gry aktorskiej.
A może mi ktoś powie czym (jaką rolą) zasłużyła sobie jako AKTORKA na tak wysokie miejsce?
Ja nie jestem jakaś wredna, że się wyrzywam na biednej Aaliyah, ale taka jest prawda, bo mnie po prostu wkurza, że ta strona schodzi na psy.
I moja teoria siepotwierdziła - wystarczy tylko spojrzeć na pierwsze 10 tematów na tym forum - wszystkie o tym, jakie to smutne, że umarła, że miała świetny głos, a nawet o jej małżeństwie. A gdzie wpis typu: "Swietnie zagrała w ..., bo ... (i tu jakieś argumenty)"?
To mówi samo za siebie...

ludzie pod wpływem emocji tak się zachowuja i zgadzam się z przedmówcą ,że to nie fair wobec aktorów znacznie lepszych od Aaliyah a jeszcze żyjących...fakt faktem -smutne bo sama uwielbiam jej piosenki i bardzo żal było mi gdy umarła ale nie można przecniać umiejętności człowieka(nie twierdzę ze nie była utalentowana ale w zestawieniu prześcignęła wielu cudownych aktorów,którzy nie oszukujmy się zasługuja dużo bardziej na taka pozycję).Pozdrawiam wszystkich i proszę ocenijacie to co powinno byc oceniane:D

No cóż.Każdy głosuje jak chce. A ilu młodych, mało znanych aktorów ma tutaj średnią 8-9 tylko dlatego że są przystojni? Rzesze nastolatek głosują w ten sposób, nie ukrywając że dają wysoką ocenę "bo on jest taaaaki słodki".

Gdyby nie zginęła to jednak na pewno wzbudzałaby zainteresowanie między innymi z tego względu, że miałaby na swoim koncie role w 2 i 3 części Matrixa. Na pewno była utalentowaną aktorką, bo nie sądzę, że w kontynuacji jakby nie było kultowego dla wielu filmu powierzanoby dość istotną rolę słabej aktorce. Jednak faktem jest, że filmy w których zagrała nie były wcale rewelacyjne. "Romeo must die" uważam za niezły film i tu Aaliyah zaprezentowała się solidnie. Natomiast kreacja Akashy w filmie "królowa opętanych" nie potrafiła do mnie przemówić (podobnie jak sam film). To wszystko kwestia gustu jednak rzeczywiście Aaliyah jako aktorka nie zdążyła wykazać się na tyle aby zajmować wysoką pozycję na liście aktorów. Tym niemniej rozumiem głosujących - trudno zachować obiektywizm gdy jest się fanem wokalnego talentu Aaliyah.

vicek8

miałem oczywiście na myśli film "Królowa potępionych", a nie "królowa opętanych" ;)

vicek8

Zastanawiam sie czy rzeczywiście była potrzeba zakładania tego tematu. Może lepiej by było gdybyś zachowała to dla siebie. Jestem pewien że Aaliyah czekała wspaniała kariera aktorska. Choć mimo wszystko zgadzam sie z Tobą.

thomas_4

Twoje przekonania to jeszcze nie jej sukces aktorski. Mimo jej wspaniałes osobowości i pięknego głosu aktoreczka z niej na dobrą 7mkę była. Taka jest prawda. Nie miała mozliwości sie wiecej zaprezentować,szkoda. Oceniam to co widzę a nie bo jest mi kogoś szkoda

vicek8

że co ?? Koleś ci się chyba coś popieprzyło...w 2 i 3 części matrixa ?? Ona już wtedy nie żyła jak te produkcje były robione !

tou

oczywiscie, ze zyla. dostala role Zee i zdazyla przed smiercia zagrac pare scen, ktore mozna obejrzec na specjalnym tribute dla niej od tworcow Matrixa.
http://www.youtube.com/watch?v=SQ66A0khi9A

po smierci Aaliyah, tworcy stwierdzili, ze jest zbyt malo scen z jej udzialem, dlatego, mimo protestu fanow, postanowili zastapic ja inna aktorka.

Cóż...ja właściwie też się z Wami zgadzam, może nie całkowicie, ale w większości. Uważam, że Aaliyah zapowiadała się na dobrą aktorkę.
Na swoim koncie miała dopiero dwie role, więc trudno było, żeby grą powalała na kolana. Doświadczenie rośnie z czasem. Co do filmów - oglądało się Ją na ekranie całkiem przyjemnie. A co do tego, że jest tak wysoko w "notowaniu", bo nie żyje - w takim razie, czemu inne nieżyjące osoby są o wiele niżej abo nie ma ich nawet na liście? Taka Marilyn Monroe na przykład? Mogłabym tu wymieniać i wymieniać. Więc oprócz urody, talentu muzycznego, wspaniałej osobowości, jednak miała "to coś", co przyciągało, co się podobało w filmach. No to tyle. Pozdrawiam wszystkich, którzy tu wchodzą :)

użytkownik usunięty

No wlasnie talentu muzycznego. Mysle ze jest tak wysoko nie tylko za wzgledu na smierc, ale przede wszystkim za wspanialy wklad w muzykę.
A skora tak uwazam to czemu niby mialabym nie zakladac takiego tematu? Bo nie wypada?

jezu a ty cały czas o tej śmierci!Masz coś z głową?

...

Kotku, zapewniam Cie, że jeżeli wysoka pozycja Aaliyah to przegięcie, to jest to najmniejsze z przegięć tego portalu. Przede wszystkim dlatego, że rzeczywistość filmu, kreują nie tylko aktorzy. Jeżeli dodasz sobie muzykę to Aaliyah wypada całkiem nieźle.

Boora

Dokladnie, zgadzam sie z przedmowca :) Poza tym tutaj maja swoje strony ludzie ktorzy mieli epizodyczne rolki w jakis filmikach albo serialach wiec czemu nie moze miec piosenkarka ktora zagrala kiedys jedna z glownych rol?

Boora

No, a nawet gdyby żadnej roli nie zagrała, ale tylko komponowała muzykę do filmów to i tak byłaby na filmwebie. W sumie ona i tak dosyć dużo ma wkładu do filmów bo i od strony kompozycyjnej muzyki i jako aktorka. Trzeba pamiętać o tym, że na filmwebie są też ludzie wyłącznie komponujący muzykę filmową - w tym sensie, że mający swój wkład jedynie w muzykę. Są też reżyserzy, scenarzyści itd. Nie tylko sami aktorzy. No i są też pewne przegięcia, bo pojawiają się osoby w ogóle nie związane z filmem, a jako filmografie mają występy w jakichś filmach dokumentalnych czy o kręceniu teledysku:) I to wtedy jest faktycznie przegięcie, ale jakoś mnie to nie martwi, a nawet uważam to za przyjemne, choć nieprofesjonalne:))

Eleonora

A o tym, że piosenka, która zaśpiewała do filmu "Anastasia" otrzymała nominację oscara już nie wspomne ;)

Poziomeczka radzę wyluzować.
Rozumiem, że mamy doczynienia z obrońcą uciśnionych?
Weź pod uwagę, że Aaliyah nie miała okazji, czasu się wykazać jako aktorka. Wykazałą się jako piosenkarka. I to za piosenki do filmów była nominowana do różnych nagród itp.
Ja ją lubiłam i lubię, więc jeśli na filmwebie mam możliwość głosowania wobec własnego sumienia, to daję Jej 10/10.
I Tobie tak naprawdę nic do tego - a że większość tak głosuje - cóż widocznie tak chcą.
Radzę przyczepić się do innych rzeczy, bo zapewniam, że strona nie schodzi na psy tylko dlatego, że Aaliyah jest wysoko w rankingach.
Są większe problemy.

moim zdaniem wiekszos daje jej tyle pkt nie dlatego ze zmarla ale dlatego ze dobrze spiewala ja jej np tak dalam ;]

a mi sie wydaje,ze za bardzo sie tym przejmujesz... "TO JEST NIE FAIR W STOSUNKU DO INNYCH AKTORÓW!!" a wiesz,ze innych aktorow to gowno obchodzi, na ktorym miejscu sa na tej stronie... :D wiec spokojnie, swiat sie nie zawali,jak wystawimy ulubiencom 10. a tak w ogole,to moim zdaniem byla bardzo utalentowana aktorka, tylko,ze niestety nie mielismy szansy zobaczyc ja w wielu produkcjach. o jej poziomie moga poswiadczyc wszystkie propozycje rol,jakie dostala przed smiercia i to nie w byle jakich filmach.
p.s. wyluzuj :P

daj na luz poiomeczka... idz sobie pozbierać borówki

film "Królowa potępionych" nigdy nie widzialam tak swietnie zagranej roli kobiecej!
chocby za to mozna ja podziwiac jesli chodzi o aktorstwo. Podejrzewam ze gdyby nie umarła zagrała by w nie jednym filmie:)

diary_of_dreams

Przyznaje sie do błędu, zapomnialem ze tutaj oceniamy jej zdolnośći aktorskie a nie muzykalne, bo piosenkarka, była genialną i żeby sprostowac sprawe, podobala mi sie jeszcze za zycia..

Vickowi8 nic się nie 'pomieszało' :) Aaliyah miała zagrac w kolejnych cz. "Matrix", były już nawet nagrane sceny z Nią. Ale niestety zginęła. Twórcy filmu zastanawiali się czy nie dograc brakujących scen 'dublerką'. Krążyła plotka, że głosu użyczy brat Aaliyah, który następnie byłby przetworzony komputerowo. Ostatecznie nakręcono wszystko od nowa. I chyba dobrze. Więc droga tou - jak nie znasz szczegółów - daruj sobie porawianie innych ludzi. Ja nie zagłosuje na filmiki z Aaliyah, choc uważam je za 'dobre'. Aaliyah cenię za jej muzyczne osiągnięcia. Była "more than a woman". Rozumiem jednak osoby głosujące na Nią, gdyż są jej fanami, podziwiają ją... Tak to już się dzieje. Sam James Dean też był uwielbiany po śmierci. I tak powstawają IDOLE o których się nie zapomina, pomimo zagranej jednej, czy dwóch rolach w zwykłych filmach :)

Jest na 50 miejscu w top KOMPOZYTORACH nie AKTORACH to co się czepiasz?

klaudusia761212

zgadzam się z tą wypowiedzią, jednak z uwielbienia do tej artyski po prostu nie mogłam sie oprzeć, żeby nie zagłosować :) zresztą ona tu jest oceniana w kategorii top kompozytor... co nie zmienia faktu, iż rzeczywiście jest to strona poświecona kinematografii jak i tego, że Aaliyah naprawde przejawiała talent aktorski...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones