Adam "Nergal" Darski

Adam Michal Darski

6,7
676 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adam "Nergal" Darski

padły z ust... księdza. Nergal nie może być satanistą, bo nie wierzy w Szatana. A to, co robi PIS, to gra polityczna.

Chodzi o xAdama Bonieckiego

co ma gra polityczna do targania/palenia biblii?

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

jeżeli to kogoś obraża, to niech nie chodzi na koncerty. Są głosy porównujące go do Hitlera...

tez uwazam ze wolnosc slowa powinna byc nieograniczona. dlatego jak ktos chce go porownywac do hitlera czy kogokolwiek to ma do tego swiete prawo. myslisz ze ludzie chodza na koncerty zeby ogladac targanie biblii? dalej nie wiem co ma do tego gra polityczna

DonVitoCorleone

to słabo z Tobą i wracaj na lekcje wosu!:D

filmomanka91

z lekcji wosu nie dalo sie nic wyciagnac, predzej historii. ale nawet jak, to nergal to slaby polityk mueheh

To co on robi to promocja w tanim, gownianym, kontrowersyjnym stylu, chce byc polskim mansonem.
A jak jest takim kozakiem to niech spali koran

pattkka

to prawda. on nie ma nic do powiedzenia w sensie czysto muzycznym. zreszta ktos kto "byl" z doda musi byc zwyklym pustakiem, cos jak majdan hehe.

użytkownik usunięty
pattkka

Koranu nigdy nie ośmieli się sprofanować (z resztą kto byłby na tyle głupi?). Z tego co kiedyś mówił jest przeciwnikiem każdej religii, co za tym idzie Islamu też. Ale Koranu nie podrze bo ma na to 'oklepaną' wymówkę: "Bo w Polsce jest więcej katolików (chrześcijan) niż muzułmanów". Jego 'występek' z Biblią traktuję jako tani, oklepany chwyt marketingowy, chęć zwrócenia na siebie uwagi a nie wyrażenie buntu. Daleko mu do Kinga Diamonda, który pomimo wyznawania filozofii satanistycznej potrafi żyć w 'zgodzie' z wyznawcami religijnymi.

Nergal i tak już stracił na autentyczności u niektórych sajtan-metali za to, że 'książę metalowego podziemia' był związany z Dodą i robi z siebie kolejnego celebrytę ;)

...albo Torę. Wtedy x. Boniecki by się "pochylił nad tym bolesnym problemem z większą troską".

Ja nie mam nic do Niego..
Nie znam Go
Nie uważam że jest "Szatanem,satanistą" ludzie którzy tak twierdzą mają chyba problemy psychiczne
Jako juror jest bardzo sympatyczny więc jak na "szatana" to bardzo fajnie :)
Mam gdzieś co robi na koncertach ..nie można kogoś oceniać..albo obrażać jakim jest człowiekiem po tym w co wierzy..dla mnie nawet niech sobie wierzy w szatana..mam to gdzieś..
Z tego co wiem to udzielał się w akcjach z ludźmi chorymi na białaczkę..sam był chory i teraz nadal się udziela
A chrześcijanie,katolicy wielcy..są osobami tak naprawdę obłudnymi do granic możliwości..
Wiara miłości a wtrącają się do życia ludzkiego..do orientacji,do in vitro do wszystkiego
Dość tego..że kościół wtrąca się wszędzie
I robi sieczkę z mózgu
niech każdy zajmie się swoją życiem a nie pouczać mnie tu będzie taki ksiądz...który sam ma dużo za uszami..po pedofilie a po prostytutki
I niestety ale kościół to w tych czasach tylko i wyłącznie KASA
Nara

Damx123

"nie można kogoś oceniać..albo obrażać jakim jest człowiekiem po tym w co wierzy."

Tak? Powiedz to Nergalowi. I przy okazji zastanów się, jak bardzo nielogiczna i do bólu obłudna jest Twoja wypowiedź.

Super... Nergala nie wolno oceniać ani obrażać za to, w co wierzy, ale on już może to robić.

Dassanar

Z jednej strony ma racje...
Ale nie można od razu nazywać Go "szatanem" bo to po prostu śmieszne..

Damx123

Zwłaszcza, że on nie jest satanistą, tylko pozerem, który karmi się właśnie takim wyzywaniem + ma darmową reklamę, która przez wzgląd na jego marne umiejętności artystyczne jest dla niego zbawienna.

Dassanar

Marne umiejętności..wątpię
Chociaż nie słucham takiej muzyki
W polsce może nie jest ceniony jako wykonawca..ale na świecie owszem.
Więc chyba nie wiesz co piszesz.

Damx123

Doskonale wiem, co piszę, bo mam całkiem niezłe porównanie i wierz mi - Behemoth jest słabym zespołem. Chcesz, to Ci mogę dać parę powodów czemu tak uważam.

I właśnie w Polsce jest ostatnio wywyższany, a jego rzekome sukcesy zagranicą są u nas wyolbrzymiane. Zresztą daj spokój. Czyli taki Justin Bieber musi być w ogóle geniuszem, bo w pewnych kręgach ma wcale niezłe poparcie (inaczej by się nie sprzedawał).

Mała rada: zanim zaczniesz coś oceniać, poznaj to, zamiast powtarzać informacje ze słyszenia.

"Chociaż nie słucham takiej muzyki."

Tym właśnie zdaniem sam udowodniłeś, że to Ty raczej nie wiesz co piszesz ;p

użytkownik usunięty
Dassanar

"Zwłaszcza, że on nie jest satanistą, tylko pozerem, który karmi się właśnie takim wyzywaniem + ma darmową reklamę, która przez wzgląd na jego marne umiejętności artystyczne jest dla niego zbawienna."

Dokładnie. Sam z ciekawości przeczytałem tak "z grubsza" główne zagadnienia filozofii satanistycznej, tej LaVey'owskiej. I czytając "Jedenaście przykazań satanizmu" stwierdzam, że Nergalowi daleko do satanisty. Zwłaszcza jeśli chodzi o 8 przykazanie "Nie narzekaj na coś, czemu nie musisz się poddawać."

Pewnie bym Ci przyklasnął, ale nie w przypadku ks. Bonieckiego, który jest pierwszoligowym mąciwodą. Jak nie może być satanistą człowiek, ktory wyznaje filozofię satanistyczną???

użytkownik usunięty
odyniec

n ie wyznaje filozofii satanistycznej. On nie wierzy w Boga, to spektakl.

no to ustaliliśmy, że nie jest chrześcijaninem, a nie że nie jest satanistą

użytkownik usunięty
odyniec

Ateista nie wierzy Szatana. Rusz głową. Jak się nie wierzy w Boga, to nie wierzy się też w Szatana.

istnieje coś takiego jak satanizm ateistyczny, Darski nie wierzy w osobowego szatana, a używa go jako symbolu

odyniec

darski nie rozumiem tych pojec, ani tego o co w tym chodzi. chyba niczego nie rozumie. a reszta to tzw lans dla kasy. po co tyle "filozofii" tworzyc kolo niego, skoro jego muzyka sie do niczego nie nadaje?

DonVitoCorleone

Byćmoże jest tylko "pożytecznym idiotą" i ktoś się nim posługuje do promocji satanizmu
Dla mnie ciekawa byłaby informacja czy podziękował ludziom, którzy oddawali szpik, czy posłużył się Dodą. Jeśli podchodzi na serio do swoich wierzeń, to by sobie nie mógł na taką słabość pozwolić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones