Agnieszka Holland

2,8
15 414 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Agnieszka Holland

Po dzisiejszym występie Pani Holland w programie Drugie śniadanie mistrzów zastanawiam się dlaczego Pani Holland jeszcze nie zrzekła się polskiego obywatelstwa skoro ma aż tak złe zdanie o Polakach. Dla niej jesteśmy tylko agresywnymi, małymi ludzikami pogrążonymi w kompleksach. Rozumiem, że Pani Holland NIE. Pani Holland przez cały program atakowała katolików, było to wręcz żenujące, bo temat akurat kościelny nie był, a ona uparcie wracała do krytyki kościoła. Może właśnie to jest jakiś jej kompleks. Widzę, że traktuje Polaków jako jedną wielką ciemną masę, a nie ludzi, którzy jednak dzielą się na miliony różnych, często równie światłych co Pani Holland osobowości. Szkoda, bo ceniłam Panią Holland za kilka filmów i dziwię się, że nie stara się choć trochę szanować swoich widzów.

majkalipcowa

Taka cała prawda o Polakach...mnie też już denerwuje to, że Polacy są tak zawistni, byłam w Anglii, Ameryce i nigdzie nie spotkałam się z taką zawiścią i zazdrością jak u nas a sama jestem polką...
Ale fakt, Pani Holland powinna trochę przystopować jeśli kręci filmy w Polsce dla polaków...

Robaczek_12

To fakt, jesteśmy zakompleksionym zaściankiem i trochę żałuję, że nie ma u nas większej tolerancji nawet dla choćby tzw kolorowych ptaków, ludzi, którzy na ulicy wyróżniają się wyglądem, kobiety po 40-tce uważane są za stare i powinny założyć szary wór i chustkę na głowę... taka zaściankowa mentalnośc mnie denerwuje. Ale tego się już zmienić raczej nie da. Trzeba lat. I cieszy, że niektórzy mają to w nosie.

Polański też kręci za granicą, ale nigdy nie wypowiadał się aż tak źle o Polakach. Agnieszkę Holland szanowałam za filmy, ale coraz mniej szanuję jako człowieka. Ona nie ma prawa generalizować.

majkalipcowa

No właśnie....już nie wspominając o naszej nietolerancji....

Po prostu mówi to z czego Polacy słyną, nie wszyscy, ale większość. My Polacy też generalizujemy, że Amerykanie są tacy, Francuzi tacy itp. Myślę,że raczej nasze zachowanie się nie zmieni na lepszei bo z tego ci widzę to zmienia się na gorsze, tylko same homofoby, antysemici, rasiści...

Robaczek_12

żydzi z nietolarancji słyną jak żadna nacja ale swojaków nie rusza ;)

Ralph_S_

Wow, to coś tak jak my. :)

Robaczek_12

jak widzisz powyżej potrafimy być krytyczni w stosunku do samych siebie ;)

Robaczek_12

Mów za siebie, skoroś nietolerancyjna wobec innych narodów. Ja nic nie mam do żadnego narodu, ani rasy, mam jedynie do jednej religii, ale to dlatego, że z góry zakłada mordowanie czy okradanie.

Xynoslav

PS. Jeśli dla kogoś nietolerancja "jak my" (albo jak ty) to to samo co mordowanie gojów i tym podobne czyny, miło, że się przyznałaś do judaizmu i już wiadomo dlaczego Ci się Polacy nie podobają.

Xynoslav

Zle to ujęłam, chodziło o "nas" polaków, bo ja też jestem polką, ale jak napisałam wcześniej nie wszyscy Polacy tacy są i ja np nie jestem.

Xynoslav

P.S I opanuj nerwy bo ci jad oczy zaleje. I radzę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem.

Robaczek_12

Wcale się nie zdenerwowałem, lepiej przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź, jeśli ktoś się zdenerwował, to ty po przeczytaniu mojego postu.

"I radzę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem."
Codziennie "ćwiczę" na różne sposoby. Nie mam z tym problemu, chyba, że masz jakiś empiryczny dowód, że jednak mam problem.

Xynoslav

No,no nie odwracaj kota ogonem.

Dowód?
"miło, że się przyznałaś do judaizmu"
Gdzie gdybyś przeczytał ze zrozumieniem mojego poprzedniego posta a nie tylko opierał się na "Wow, to coś tak jak my. :)" to wiedziałbyś że tak nie jest, albo po prostu jak wielu forumowiczów z braku laku odwracasz rozmowę w zarzucaniu czegoś komuś co prawdą nie jest.

Robaczek_12

IMHO to nie jest dowód, że ja nie przeczytałem ze zrozumieniem twojego postu, tylko, że ty nie przeczytałaś ze zrozumieniem postu Ralph_S_. Napisał dokładnie "żydzi z nietolarancji słyną jak żadna nacja ale swojaków nie rusza ;)", a ty mu odpisałaś, że dokładnie tak jak my. Tylko nie sądzę, byśmy (większościowo w Polsce) twierdzili, że zamordowanie np Czecha, za bycie ateistą nie jest niczym złym, bo tak nie jest. :)

Nie lubię jak ktoś mi coś narzuca, włącznie z tolerancją.

PS. druga sprawa, że judaiści (nie mam nic do żydów, niewierzących w Talmud) wszystkim chcą coś narzucać, więc łatwo wysunąć takie wnioski - że jesteś żydówką. :)

Xynoslav

Zrozumiałam, tylko odpisałam bardziej w żarcie, stąd mój uśmiech na końcu. Mogłam to inaczej ująć "To tak jak nasz naród" ale napisałam inaczej a żeby zarzucać mi nietolerancje powinieneś przeczytać bardziej obszerny tekst, gdzie pisałam że nie jestem nietolerancyjna a nie wnioskujesz takie coś po " to tak jak my"

Nie, nie jestem żydówką, po prostu jestem za dobra jak na ten świat i to nie jest tylko kwestia tolerancji, ale ogólnie jestem bardzo empatyczna i nawet jeśli judaiści tacy są to też nie wszyscy i ja uważam, że nie ma co pałać do takich brakiem tolerancji skoro nie żyje się wśród nich itp a jak wiadomo w każdym państwie, rasie są ci źli i dobrzy.

Xynoslav

To, że ktoś jest pochodzenia żydowskiego nie wyklucza bycia Polakiem jednocześnie.

Xynoslav

Ja jestem tolerancyjna, tylko ludzie wokoło nie są, Polacy to ogólnie bardzo mało tolerancyjny kraj....wystarczy spojrzeć co się dzieje z tęczą i jaka nagonka jest na żydów .

Robaczek_12

Nagonka na żydów? Gdzie? Albo jestem ślepy, albo głuchy.

Akurat co do tęczy to się nie dziwię, bo to pomnik komuny (co z tego, że dotyczy jakichś homosiów?) i dobrze, że ją fajczą. Jeszcze powinni spalić Sejm i byłbym happy. :)

Xynoslav

Gdzie? na murach, na ulicach w internecie. Ja pochodzę z Łodzi i co drugi mur to "jebać żydzew" i wieczne wyzywanie od żydów i wieczne obrażanie żydów.

Dobrze? odbudowywanie takiej tęczy kosztuje kupe forsy a wiesz skąd idzie ta forsa? sami sobie tym szkodzimy.

Robaczek_12

W Poznaniu tego nie ma, ale może to też wynika z tego, że Łódź kiedyś była zamieszkiwana przez olbrzymie ilości Żydów. Druga sprawa, że to jest uzasadnione - o ile żydzi izraelscy (z genem żydowsko-arabskim), żydzi aszkenazyjscy (typowi) i czysto-chazarscy (nie wiem czy jeszcze istnieją) to po prostu zwykłe grupy etniczne, to o tyle żydzi judaiści - sądzę, że jak najbardziej można ich nie lubić za ideologię. Komu to przeszkadza, że są antyjudaiści?

"Dobrze? odbudowywanie takiej tęczy kosztuje kupe forsy a wiesz skąd idzie ta forsa? sami sobie tym szkodzimy."
Nie lubię tego sposobu myślenia. A jeśli ktoś podpali szkołę, do którego uczęszcza twoje dziecko (sytuacja hipotetyczna, nie wiem czy masz dzieci ;P) powiesz to samo? Że sami sobie szkodzimy? Sytuacja ta sama, szkoła państwowa wybudowana przez... państwo, z kieszeni podatników - rzecz jasna. :)
To, że ktoś na tym traci to tylko i wyłącznie wina państwa - tak, nie podpalacza, bo jeśli to należy także do niego - wraz z myślą marksa (nie napiszę tego nazwiska z dużej), ideologii na której opiera się RP - to ma prawo zrobić z tym co chce. To, że tracimy na jakiejś głupiej tęczy wynika tylko z tego, że jest państwowa.

Druga sprawa, że jakby była prywatna NIKT by jej nie podpalił i nawet "prywaciarz" by nie stracił na odbudowie. :)

Robaczek_12

Jesteś wyjątkowo pustą dzidą która ma czelność wypowiadać siẹ o Polakach podczas gdy sama jesteś na lewo wykręcona, a słowo "tolerancja" służy ci tylko do propagowania głupoty.

Robaczek_12

Można narzekać jeśli pod tym kryje się jakaś konstruktywna krytyka, uzasadniona. Każdy naród krytykuje swoje wady. Każdy narzeka na politykę niezależnie czy są to Francuzi czy Amerykanie czy Polacy. Tylko krytyka musi być konstruktywna. W Polsce panuje przekonanie, że z katolików można publicznie szydzić, krytykować. Ciekawe dlaczego odnośnie innych wyznań takie zachowanie jest piętnowane. Czemu nie krytykujemy muzułmańskiej mentalności, ortodoksyjnych Żydów, że są zbyt ortodoksyjni w swojej religii, ale określanie katolików jako zbyt konserwatywnych jest słuszne. Ciekawe... Co do zawiści - tak jesteśmy zawistni ale to jest wynikiem naszego ugruntowania kulturowego, tego, że za PRL wszyscy byli biedni, tylko nieliczne jednostki miały przywileje - wtedy budziła się ta zazdrość. Nasz naród jest nie przyzwyczajony do różnorodności. Potem w okresie "nowej demokracji" jeszcze w latach 90 dużo ludzi skorzystało na upadku starego porządku dorabiając się lewych zarobków. I po dzień dzisiejszy panuje przekonanie, że osoby którym się powodzi zrobili coś złego. Taka nasza mentalność. NA SZCZĘŚCIE młode pokolenie jest inne, chyba że przejęło indoktrynację rodziców. Błędem jest też moim zdaniem utożsamianie nienawiści i zawiści z katolicką religią. To nie nasza wina, że starsza część katolików tzw przez Polaków nazywanych moherów - którzy reprezentują tę starą mentalność jest taka jednoznaczna w swoich ocenach. Ja jako katoliczka nie zgadzam się na takie krytykowanie i wpychanie wszystkich do jednego wora. Sama też nie krytykuję innych religii. Pani Holland zresztą jest tak stanowcza w swojej nienawiści, że ja zaczynam ją stawiać na równi z tymi moherami - te same myślenie. A Łódź faktycznie - ludzie stamtąd mają specyficzne myślenie, aczkolwiek nie wszyscy młode pokolenie - jest w porządku (a tam jest ich mało niestety, bo większość do Wawy wyjeżdża).

Robaczek_12

Chyba nie byłaś w Austrii albo w Niemczech gdzie do dziś są organizacje bojówki wyszukujące żydów i zatruwające im życie aż po polowania.

Ralph_S_

"żydzi z nietolarancji słyną jak żadna nacja ale swojaków nie rusza ;)"
Bo tak nakazuje talmud, tu nawet nie chodzi o mentalność, ale taką mają religię, my takiej nie mamy. :)

Ralph_S_

Tą wypowiedzią w prosty sposób wyjaśniłeś dlaczego nie można polubić Polaków, zawsze wcisną coś o Żydach albo uchodźcach. itp.

MadameAg

Przecież to forum plującej na Polaków żydówki Holland więc skąd zdziwienie, że są tutaj wtręty na temat jej narodowości? Następnym razem puknij się w głowę zanim coś napiszesz.

Robaczek_12

Robaczku mój kochany, przejechałem świat wzdłuż i wrzeż i bardziej toleracyjnego od Polaków nie spotkałem.
Ogarnij się proszę i nie idź drogą tej zapijaczonej idiotki

majkalipcowa

Tylko, że pani Holland też za granicą nigdy nie wypowiadała się krytycznie o Polakach. Poza tym, to niemądre podejście, że jeśli ktoś ma krytyczne podejście to od razu nie lubi Polaków i pluje na biednych, prześladowanych katolików.

lew890

Mądrze gadasz, pozdrawiam.

lew890

Skąd wiesz, że się nie wypowiadała źle o Polakach? Masz jakieś info na ten temat? Najłatwiej opluwać katolików bo przecież wierząca osoba nikomu krzywdy nie zrobi. Dlaczego większość cwaniaków nie pluje z równą zajadłością np. muslimów?

majkalipcowa

Problem najważniejszy jest taki - tolerancja nas zgubiła. Po drugie - nie mylmy tolerancji z akceptacją. Po trzecie -każde uogólnianie jest kłamstwem. I po czwarte - niedouków jest wszędzie pełno, tyle że niektórzy mają tytuły, robią za autorytety i są tacy, no taaaacy europejscy, aha - i występują w tv.

majkalipcowa

Hola hola, kobiety po 40ce są najpiękniejsze..i do tego cudownie wyuzdane, że o innych cudownaściach nie wspomnę.

HRA

Masz zapewne ciekawe doświadczenia, ale tu jest jakby inny temat.

Robaczek_12

zgadzam się!

Robaczek_12

Nie rozumiem dlaczego uważacie formy "my". Jak już się wypowiadacie to piszcie za siebie a nie wypowiadajcie się za całość. Robiąc tak też powtarzacie nieprawdziwe i krzywdzące stereotypy. ;)

Robaczek_12

Ona nie musi się podlizywać, jest szczera, swojska, nie gwiazdorzy. A jeśli ktoś słucha jej wypowiedzi bez uprzedzeń to zrozumie, że to wyjątkowo mądra kobieta.Krytykuje małostkowość, podłość, nieuczciwość, cynizm a tej u nas w kraju aż nadto.

Ewako

Masz całkowita rację, pozdrawiam.

anialek36

Ty za to w ogóle jej nie posiadasz. Przestań wszędzie wklejać to swoje upływy mózgowe. Niepozdrawiam.

Dzida_86

Proponuję nie nie mierz wszystkich swoją miarą i trochę więcej kultury, ja Cię nie obraziłam, chyba, ze katolicy nie mają kultury... A tak na marginesie o Holland nie masz zielonego pojęcia i potrafisz tylko zionąć jadem.

anialek36

Nie jesteś nawet w stanie poprawnie ułożyć zdania w j. polskim a próbujesz strugać mądrale. Wygląda to żałośnie.

Robaczek_12

Wow! Byłaś w Anglii i Ameryce?! Czy ja nędzny Polaczek mogę się ogrzać w twoim blasku?

Robaczek_12

to sobie zostań w UK czy USA i daj Polsce święty spokój, nie potrzeba tu pseudo aktywistek, dodatkowo zachód to cień samego siebie z przed lat, także bardzo dobrze że Polska nie ma u siebie tego samego :)

Robaczek_12

Trochę szacunku dla Polaków ignorancie!

Robaczek_12

W Anglii była, a w Wielkiej Brytanii już nie. Narodowy geniusz, którego potrzebują w Mińsku. Pakuj się!

majkalipcowa

Wiesz, jakbyśmy żyli tyle co ona, widzieli tyle co ona, też byśmy już dawno zauważyli że Polacy (jako ogół) to naprawdę żenujący są. A katolicyzm to napędza. Nie ma co piętnować Holland za prawdę

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Winnipeg

Jasne jasne, a na zachodzie to wszystkie dzieci jeżdżą do szkoły mercedesami i jadają w Szeratonie, Masz kompleksy, to twoja sprawa ale przestań generalizować bo też zacznę w oparciu o idiotyzmy, które wypisujesz.

rock79

ciekawe jak tam trynkiewicz

Winnipeg

Pytał o ciebie.

rock79

pozdrów go widze ze sie znacie

Winnipeg

Zieeew....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones