Alejandro Amenábar

Alejandro Fernando Amenábar Cantos

7,6
656 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Alejandro Amenábar

Swietny rezyser, chociaz filmy Inarritu zrobily na mnie wieksze wrazenie (oczywiscie jest to zupelnie inny gatunek filmow, ale jednak)

daber

Nie lubię czepiania się, ale tym razem Cię poprawie. Inarritu jest z Meksyku, a więc z Ameryki Środkowej, nie Południowej.

A co do temu to wydaje mi się, że faktycznie obaj reżyserzy Tworzą inne kino. Ja jednak podziwiam Amenabara za to, że jest tak różnorodny i potrafi stworzyć całkiem inne filmy.

adam_

Meksyk można też zaliczyć do Ameryki Północnej :)

Karma_Police

w wyrażeniu Ameryka Południowa chodziło raczej o kontekst kulturowy. Za południową granicą USA zaczyna się już inny tak różnorodny ale podobn w myśleniu i klimacie świat.

winterlight

W ogóle nie wiem, czy można powiedzieć o Amenabarze, że jest reżyserem "południowoamerykańskim". Co prawda urodził się w Chile, ale filmy realizuje w Hiszpanii. :) A to - jak wiadomo - Europa. ;)

Davus

Warte odnotowania. Jego matka jest Hiszpanką, w Hiszpanii dorastał od pierwszego roku życia. Wychował się tam, studiował w Madrycie. Dla mnie jest hiszpańskim reżyserem. : )

daber

My jesteśmy polakami czyli ruskami:) miło?

daber

A chec porownania tworczosci obydwu panów przyszła ci skad? Bo znasz tylko tych dwóch rezyserów o obco brzmiacych nazwiskach? ;) Abstrahując juz od tego, ze zaden z nich nie jest rezyserem południowoamerykanskim...

sever

Hah, rzeczywiście po latach, znając nieco więcej faktów z życia Amenabar'a, ciężko go nazwać południowoamerykańskim reżyserem.
Kto by tam pamiętał o co mi chodziło 9 lat temu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones