Andrzej Łapicki

8,2
15 357 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Łapicki

Będzie Go bardzo brakowało. Wspaniały aktor i człowiek. Spoczywaj w pokoju.

użytkownik usunięty
video_film

to bardzo smutne. dożył pięknego wieku. uwielbiam jego role w 'Weselu', ''Lekarstwo na miłość'.

Szacun dla Pana Andrzeja [*]

Ja zapamiętałem Pana Łapickiego z roli Kettlinga w serialu "Przygody Pana Michała".

video_film

R.I.P.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
allan_houston

I co, poprawiłeś sobie nastrój? Lecz swoje frustracje gdzie indziej.

allan_houston

Jakiego komucha ?
Wielki szacun za działalność w Solidarności w latach 80-tych.

allan_houston

Między innymi dzięki takim ludziom jak Pan Łapicki tacy ludzie jak allan_houston mogą wypisywać takie bzdury.

video_film

Bardzo dobrze, że blokowane są chamskie wpisy!!!

video_film

Szkoda że zmarł

video_film

zadzroszczę kamili majątku , opłacało się

marcalina

Obrzydliwy komentarz, który mogła napisać tylko kobieta o pewnych negatywnych cechach.

traveler

W zasadzie nie wiadomo co takiej napisać i tak nie zrozumie.
Ręce opadają.

marcalina

I co, lepiej ci, że to napisałaś, hieno? Brzydzę się takimi jak ty.

video_film

Znając życie zaraz się znajdzie w rankingu w pierwszej 10

szymas93

Haha. Pewnie tak

video_film

Dobry aktor. Wiele świetnych ról nam dał. Dziękuję.

araresz

A co polecasz z jego udziałem? Bo mam zaleglości. W czym zagrał najlepiej pierwsze skrzypce?

Mloda_Sowa

Mój wybór bardzo subiektywny jest. Jeśli jesteś naprawdę "młoda sową" to na początek polecałabym "Lekarstwo na miłość" - taka komedia kryminalna na podst. powieści Chmielewskiej. Przystojny i szarmancki milicjant na tle starej Warszawy (to dla mnie atut dodatkowy). Naprawdę fajnie się ogląda. Moją ulubioną rolą Łapickiego jest pijak w "Salcie| Konwickiego - zresztą w filmie cała plejada dobrych aktorów ..Holoubek, Cybulski. Film trudniejszy, ale wart zobaczenia. "Wszystko na sprzedaż" i "Wesele" z rolą poety - jakby dla Niego napisaną. Podobał mi się też w noweli TV "Szach i mat". Pewnie były role większe i bardziej cenione, ale te są moje ulubione.

użytkownik usunięty
Mloda_Sowa

ja dodam, że uwielbiam go w głównej roli u konwickiego w "jak daleko stąd, jak blisko". wirtuozeria. oglądanie go w salcie też było rozkoszne, to była jedna z najlepszych ról w tamtym filmie. obok holoubka.

video_film

Najlepsi odchodzą... [*]

video_film

;(( [*]

użytkownik usunięty
Tymbarkowa_2

Zaskoczyło mnie to bo długo był w dobrej formie.
Ostatni z pokolenia wielkich aktorów -takich już nie produkują.

Zgadzam się . Był świetnym aktorem .

Ale ostatnią znaczącą rolę miał 13 lat temu więc chyba z jego zdrowie się pogarszało.

video_film

Ze starej paczki chyba tylko już Konwicki został. Szkoda, cholera, szkoda.

video_film

Wielbiciel stalinizmu nigdy nie będzie wspaniałym człowiekiem.

empereur

Dajcie spokój z tym wielbicielem stalinizmu.
W latach 80 -tych zaangażował się w działalność ,,Solidarności''.
Fakt, że był lektorem kroniki filmowej chwały mu nie przynosi, ale późniejsza działalność świadczy, że zrozumiał jak dał się omamić.

empereur

Ty pewnie w okresie stalinizmu działałbyś w podziemnej partyzantce. Nie można kogoś oceniać źle nie znając do końca realiów tych czasów, ja sam mając talent i głos śp. Andrzeja Łapickiego startowałbym do rozmaitych kronik etc., by normalnie żyć, nie nie zmarnować potencjału...
Widziałem wiele filmów z udziałem pana Łapickiego, wedle mojego systemu oceniłem go na 8/10, wielka szkoda, że odszedł, ale trzeba jednak dodać, że chyba zrobił już w swoim życiu wszystko co chciał, i umarł będąc spokojnym, spełnionym w podeszłym wieku- tylko pozazdrościć.

spiwi

Dzisiaj ludziom nie żyjącym w tamtym okresie bardzo łatwo się ocenia innych. Nie wiem czy byli by tacy bohaterscy gdyby choć raz mieli kontakt z ówczesną milicją, czy służbą bezpieczeństwa, a ludzie na świeczniku jak Pan Łapicki byli szczególnie inwigilowani.

video_film

Już nie chodzi o przymuszenia czy inwigilacje, chodzi po prostu o chęć normalnego zycia, w czasach, w ktorych studenci by iść na egzamin do profesora w 1948 roku pożyczali między sobą jedną dosyć elegancką marynarkę, bo tylko jeden miał.
Czasy, w których dziedziczka niegdysiejszego wielkiego rodu ziemiańskiego (nie powiem którego, bo mam tę informację z pierwszej ręki i nie wypada mówić, ale dostałem zgodę na rozpowszechnianie) nie miała nawet butów, by iść na zajęcia.
Niech nikt kto dzisiaj sobie siedzi w wygodnych portkach przed komputerem, w kieszeni ma telefon, gdy nie zlamie KK nie ma problemów z prawem, ma dosyć dużo ogólnie dóbr i w miare normalne życie nie waży się mówić, że ktoś się sprzedał bo poszedł do kroniki, grał w teatrze etc. (czyli nie zabijał, nie mordował, nie usuwał gwałtem ludzi z ich własności), bo zwyczajnie nie wie o czym mówi.
Tyle ode mnie.

użytkownik usunięty
video_film


pomojając ciało, jego dusza pozostaje między nami, nic tego nie zmieni.

i pozostaną jego wspaniałe filmy

video_film

Ostatni co tak Fredrę wodził

video_film

[*][*]*]

video_film

byłoby ok gdyby ostatnio między innymi nie ośmieszył się grą w "M jak miłość" , został z tego serialu wyrzucony.Nie miał godności, wielkie role już zagrał , dożył wieku bardzo sędziwego więc dlaczego ma go brakować ?

marcalina

Dlatego między innymi, że wiele zrobił, wielu nauczył i jeszcze wielu mogłoby się od Niego nauczyć. Między innymi ty.

marcalina

Nie martw się,ciebie też nie będzie brakowało.
[bez odbioru]

wazka16

a dlaczego bez odbioru ? zarządzasz forum ? ja się nie martwie, nie musisz dbać o mój spokój

marcalina

Ba,nie zamierzam dbać,bo nie obchodzi mnie twoja osoba.I dziwi mnie,że ciebie obchodzi żona Łapickiego i jego majątek.

video_film

[*][*][*]

video_film

[*][*][*]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones