Antoine Fuqua

7,1
3 385 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Antoine Fuqua

Ma na koncie naprawdę dobre filmy, nie są to arcydzieła, ale też nie kompletne gnioty (jak niektórzy uważają). Świetny Training Day, z rewelacyjnymi rolami Washingtona i Hawke'a (gdyby nie one, film nie byłby tak dobry), równie świetne Łzy Słońca i Król Artur (nie wiem czemu jest tak wielka niechęć do tego filmu, owszem jest sprzeczny z historią, ale żeby od razu mówić, że to gniot; jako widowisko kostiumowe sprawuje się wyśmienicie, zdjęcia Idziaka, montaż, muzyka, sceny batalistyczne - cała realizacja jest znakomita, do tego jeszcze niezłe aktorstwo). Ostatnio nakręcił Shootera (świetne, snajpersko-sensacyjne kino z domieszką militariów). Najmniej udanym jego obrazem jest Bait, takie lekkie kino akcji z domieszką komedii, średniak. Replacement Killers jeszcze nie widziałem (trzeba nadrobić, spodziewam się sprawnego kina akcji, Fuqua raczej nie zawodzi w tym temacie). Lubię jego filmy, szczególnie za znakomitą stronę techniczną (vide Łzy Słońca i Król Artur, ostatnio Shooter) i ogólnie za niezłą reżyserię.

PacMan

Dzien proby to arcydzieło. Król Artur uwazam,ze film przegiety mocno. na poczatku był nawet fajny, ale potem coraz gorszy. Zwłaszca pod koniec. To film własciwie dla dzieci, a patos wylewał się z kazdego cala ekranu... I fatalne aktorstwo Tila Schweigera i Keiry Knightley dobiło ostatni gwózdź do trumny.

Natomaist Przyneta mi się podbala. Bezpretensjonalne i pomysłowe kino akcji.

Według mnie Fuqua najlepiej sprawdza się w klimacie wielkomiejskim. Jak schodzi na inne tematy to od razu kaszana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones