Bella Ramsey

8,1
8 476 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bella Ramsey

Aktor, która gra Joela zrozumiały i dobry, ale ta aktorka to fatalny wybór.

Ellie musi być ładną dziewczyną, która w uroczy sposób przeklina. Tutaj będziemy mieć brzydką dziewczynę, która po prostu przeklina. Jak dla mnie to znika cały urok. Zupełnie fatalny wybór na aktorkę do tej roli.

pio73

Zgadzam się - fatalny wybór. Ellie z gry miała w sobie pazura a aktorka... Dla mnie profanacja mojej ulubionej bohaterki.

Justyna_Olesik

Jeśli chcesz to zapraszam na IG: Itsmeprzemko.
Tam napisałem moją recenzję pierwszego odcinka. Bardzo chętnie usłyszę Twoja zdanie po skonfrontowaniu się z tym, co napisałem : )

pio73

Niestety ale z Ellie nie ma ona nic wspólnego. Może tylko to że w rzeczywistości lubi dziewczyny...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pio73

niestety Ramsey może co najwyżej zagrać zainfekowaną bez mejkapu, nieźle naszczali na fanów, chociaż wydaje się, że większość uważa, że deszcz pada xD

pio73

napisz do netflixa oni co stworzą serial z ładną buźką i mega klimatem i fabułą niczym wiedzmiń :)

pio73

Fatalnym wyborem było pisanie komentarza na temat wyglądu dziecka i obsesyjna potrzeba mężczyzn (od których spadła fala hejtu na Belle) aby osoba grająca 14-latkę była dla nich atrakcyjna. Ellie to postać fikcyjna i jej wygląd nic nie wnosi do fabuły, nic nie zmienia w tej historii. Żenujące i odrzucające zachowanie.

G_laskowska

Żenujące i odrzucające jest nieszanowanie opinii innych ludzi.
Ja przyłączam się do opinii - tragiczny wybór aktorki do roli Ellie.
Ps. W tym wątki masz 6 głosów na NIE, 1 neutral i Twoje "niewiadomoco". To też o czymś świadczy, nieprawdaż?

arabus

Konstruktywna krytyka a komentowanie czyjegoś wyglądu to dwie różne rzeczy i nie zamierzam szanować rzucania wyzwiskami. Głosy jedynie świadczą o tym, że potwierdzają moje słowa, jak niepokojące jest, że dorośli faceci mają problem z wyglądem nieletniej dziewczynki i jak ochoczo wyzywają ją w internecie. Wygląd Ellie nic nie zmienia w całej istocie gry i serialu, jaką jest piękna więź którą zbudowali w ciężkich czasach.

G_laskowska

Typiaro, aktorka ma 19 lat więc co ty mi tu za bzdury wypisujesz o nieletności!? Aktorka JEST brzydka - fakt bezdyskusyjny.
I jakie "rzucanie wyzwiskami"??
Idź być "wojującą feministką" gdzie indziej.
Jak nie grałaś w TLOU, to nawet głosu nie powinnaś zabierać.

arabus

Poziom tych wypowiedzi jest tak żenujący, że nie ma co się wdawać z dyskusję i kiedy brakuje argumentów zaczyna się obrażanko bo inteligencją zabłysnąć nie można hehe. Doskonale znam grę, a od głosu najlepiej jakbyś sam się powstrzymał i nie robił z siebie idioty (co jak już, jest faktem bezdyskusyjnym) jak nie znasz definicji wyzwiska lol. Dosłownie linijkę wcześniej obraziłeś aktorkęXD I jak dalej nie załapałeś, tak jestem świadoma wieku aktorki, ale gra dziecko. Co tak ciężko zrozumieć??

G_laskowska

"kiedy brakuje argumentów zaczyna się obrażanko"
"najlepiej jakbyś sam się powstrzymał i nie robił z siebie idioty (co jest faktem bezdyskusjnym)"
W postach tych wyczuwam moc hipokryzji silną.

G_laskowska

ale to nie jest zadna oryginalna produkcja wiec ludzie maja pelne prawo czuc niesmak bo serialowa Ellie praktycznie w niczym nie przypomina oryginalnej postaci, a kiedy wirtualna postac grana przez inna aktorke w prostych sekwencjach zawartych w GRZE bije aktorsko na glowe to co zobaczyc mozna w serialu to co sie dziwisz? spakuj ten swoj belkot feministyczny i nie wracaj.

ssijto


jak widac dla niektorych wszystko co
niezgodne a pochodzi od kobiet jest feministycznym belkotem

arabus

Uroda czy jej brak to jest FAKT bezdyskusyjny? aha

arabus

Masakra, niedobrze się robi czytając te komentarze. Aktorka gra dziecko i zgadzając się z przedmówczynią, jej wygląd niczego nie wnosi do fabuły. Dziecko jest dzieckiem i nie musi wyglądać, a w świecie kina jest miejsce dla wszystkich kobiet, nie tylko tych, które na 100% wpisują się do wyidealizowanego i promowanego przez mężczyzn wizerunku kobiety.

ubrvk

wystarczy ze bedzie lepsza aktorka albo chociaz minimalnie bedzie przypominac pierwowzor. Ramseyowa nie spelnia ani jednego z tych warunkow i ma do tego charyzme ziemniaka kiedy tak rzuca miesem na lewo i prawo.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
arabus

Aktorka gra jako 14 LETNIA DZIEWCZYNKA, co z tego, że ma 19 lat w realu? W ciela się w nieletnią dziewczynę, a wy pedofile chcecie, żeby wyglądała "hot" i atrakcyjnie. Samo spostrzeganie Ellie z gry jako atrakcyjną przez dorosłych facetów jest obrzydliwe. Grałam w TLOU i przerażona jestem do jakich czynów jej fani mogą się posunąć.

frostiepl

jojebe xD

frostiepl

Ma 19 i pedofile bo gra14 super logika

frostiepl

a jakby aktorka ją grająca miała 57 lat? teraz rozumiesz czy dalej nie? ona była za stara do roli 14 latki i do tego za brzydka. to wpisuje się w tego mema o netflixie (do hbo też pasuje) że nastolatkowie wyglądają jakby mieli 30 lat. to jest okropne bo te seriale oglądają też dzieci które realnie mają 14-16 lat i wpędza je to w kompleksy. potem 15letni chłopcy dostają depresji i płaczą na forach że nie mają jeszcze brody. dziewczynki też mają kompleksy przez taki dobór aktorów

arabus

Racja, straszne brzydactwo na dodatek chamskie i żenująco mało dowcipne.

arabus

Świadczy to o tym, że większość z Was to stulejarze z zapędami pedofilskimi XD

kokosroko

otóż.

kokosroko

hahahah <3

kokosroko

w punkt xD

arabus

racja, szanujmy glosy pedofilow, nazistów złodziei, morderców itd. a jak uzbiera sie wystarczająco spora grupa to można przejść od slow do czynów

arabus

A ty Arabus pewnie jesteś starym spaślakiem, który wieczorem wali konia

Monika_848

Nie mam 40 lat, 188 cm wzrostu, 111 kg wagi, but 46, bary szeeeroookie, brzucha brak bo jestem DUŻY, po prostu. Plus fantastyczna Żona i dwie odjazdowe Córeczki.
Także kulą w płot.
I mam głęboko w poważaniu zdanie zakompleksionych pasztetów.
Ić stont bazylu.

arabus

Hehehe, mój babol.
Chciałem napisać:
Nie mam 40 lat, ALE mam 188 cm wzrostu, itd.
Pospieszyłem się z postem, bazylu :).

G_laskowska

Wejdź na IG: Itsmeprzemko. Tam napisałem swój odbiór pierwszego odcinka i co mi konkretnie nie pasuje.

G_laskowska

"obsesyjna potrzeba mężczyzn "

piszesz o sobie, o swojej obsesji, jakieś ogólnikowe bezsensowne stwierdzenia, jakbyś była czym zainfekowana, wygląda to na grzyba sromotnika feminizmu, zamiast nakręcać się w swojej obsesji, idź do lekarza, masz objawy choroby, czyli nadmiar jadu i chorych wizji świata

Andrrzej

hhahahahhah, kolejne komentarze takich panów tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie ma tu zbyt światłych rozmówców. Banda facetów, którzy spłakali się na forum, że 14latka z gry już nie wygląda jak ich nieletnia dziewczyna marzeń i diagnozujących ludzi na forum po ich wypowiedziach. W mojej wypowiedzi nie było nic ogólnikowego i bardziej jasno się nie dało, w przeciwieństwie do tego komentarza, który wygląda jak wylew z generatora przypadkowych słów. Proszę się zastanowić czy jadem plują ci nieszczęśliwi panowie, którzy zdecydowali się wyzywać dziecko bo nie wpada w ich kanon piękna, czy osoba krytykująca to zachowanie. Bo dla mnie to jest chora wizja świata.

G_laskowska

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach !!!!!!mężczyźni z kompleksami i tyle

G_laskowska

jak zawsze baba musi sugerować komuś pedofilie bo nie podoba się gra kobiety która wyglada jak troglodyta. Za każdym razem jak widzę jej twarz mam ochote uderzyć monitor.

l0lex

to duzo o tobie mowi nie koniecznie pozytywnie

G_laskowska

Akurat aktorka która ją gra ma 20 lat a nie 14. Już samo to sprawia, że jest niewiarygodna. A komentowanie jej urody jest jak najbardziej na miejscu. Bo jest pełnoletnia. Po za tym opinia o jej urodzie jest raczej prawdziwa. Jak ją zobaczyłem pierwszy raz na początku pierwszego odcinka, pierwsza myśl, jaka mi przyszła do głowy: "Kogo oni wybrali? Przecież ona się nawet nie umywa do Elle z gry". I im dalej oglądam, tym bardziej się w tym utwierdzam.

AJGOR_2

ale w grze nie jest wiec po co to stulejarstwo nad wygladem 14latki?

pio73

w pełni się zgadam, gra nieźle, ale to nie kompensuje fatalnego wyglądu i wady wymowy; jest ba siłe promowana jako aktorka, jej brzydota nie jest atutem, ale przszkodą w odbiorze

pio73

Zaraz fatalny. Takie mamy teraz po prostu inkluzywne czasy i liczba osób z FAS w tej produkcji musiała się zgadzać po prostu.

Kismeth

zebys chociaz wiedzial co to jest

pio73

Zgadzam się z tym, że angaż tej aktorki w roli Ellie jest kompletnie nietrafiony. Zupełnie nieprzypomina postaci z gry i nie chodzi mi nawet o to, że jej uroda jest mocno wątpliwa, a o to, że wcale aż tak wybitnie nie gra w TLOU. Zreszta jest to jedyna osoba z dotychczasowej obsady, która na każdym kroku irytuje mnie. Ponadto nie radze dyskutować z feministką powyżej :) ona zawsze będzie bronić swoich "sióstr" (takie nawiązanie do tekstu Tess skierowanego do Ellie w drugim odcinku) :)

bony21

100% prawda. Wyciągnąłeś mi to z ust :P Ani uroda, ani sposób gry nie jest dobry i rzeczywiście irytuje jako jedyna na każdym kroku. Nie wiem skąd biorą się argumenty: "No nie jest podobna, ale jak ona świetnie gra"... Ja tego nie widzę.

pio73

No tak bo jak "ładna" dziewczyna przeklina to przeklina uroczo a jak robi to "brzydka" to po prostu przeklina. Pretty privilege is real.

pio73

Po 2 obejrzanych odcinkach napiszę tak: Bella mogłaby pasować, ale powinna mieć fryzurę jak Ellie z gry, tzn z taką grzywką.

CorporalHicks

O widzę ktoś to zauważył, nie jestem fanem Belli i dla mnie to absurdalny wybór, ale jak już tak dokładnie postarali się z odwzorowaniem ubrań można było chociaż trochę postarać się ją ucharakteryzować. Dla fanów gry ciężko obiektywnie ocenić, ale drugoplanowe postacie są żywcem wyjęte z gry (Tess, Bill, Marlene), w czym problem było ją chociaż upodobnić.

Qpczas

Albo Frank jakby Joel żywcem wyjęty z gry

pio73

Warsztat aktorski ma bardzo dobry. Imo, dobra rola. A wygląd to raczej powinna być sprawa drugorzędna, raczej powinny liczyć się skille (poza tym gra też nie czyni z „urody” Ellie jakiejś ważnej cechy / atutu, więc tym bardziej rozumiem wybór).

amso

dobra rola ? to dlaczego grając 14 latkę ma się wrażenie, że to osoba dorosła, która nie umie grać nastolatki, do tego jest monotonna w swej grze, jedna wersja, to nie jest dobra gra tej roli,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones