Bożena Rogalska

8,3
1 105 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bożena Rogalska

Jedyny film jaki dany mi było obejrzeć z jej udziałem to "Nad Niemnem".Ten jeden obraz wystarczył aby stwierdzić,że Bożena Rogalska jest znakomitą ,a wręcz genialną aktorką.Postać Marty Korczyńskiej,którą wykreowała jest po prostu fenomenalna.Jej głos,sposób poruszania się,charakterystyczny kaszel i werwa robią wielkie wrażenie,a wszystko to jest nie do podrobienia.Myślę,że sama Orzeszkowa,gdyby żyła i zobaczyła ekranizację swej powieści byłaby zachwycona.

Martin_Eden

Również uważam, że to była jej genialna rola. A przecież wtedy była młoda kobietą, gdy świetnie zagrała starą ciotkę.

Martin_Eden

Tak,kreacja Bożeny Rogalskiej jako Marty Korczyńskiej była fenomenalna.Różne można mieć czasami zarzuty pod adresem Zbigniewa Kuźmińskiego,ale chyba prawie nigdy nie można skrytykować tego reżysera,że źle dobierał obsadę aktorską w swoich filmach.Miał intuicję kogo obsadzić w odpowiedniej roli.Jako bydgoszczanin boleję,że Zbigniew Kuźmiński,który w Bydgoszczy się urodził jest w tym mieście prawie nie znany.A było tak,że nie wiedziała kim był Kuźmiński nawet dyrektorka Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Bydgoszczy.

Martin_Eden

Charakterystyczna rola. Zapamiętywalna. Nie znałam nazwiska tej aktorki i nie wiedziałam, że umarła tak młodo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones