Boris KarloffI

William Henry Pratt

8,0
1 859 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Boris Karloff

ktore trzeba zobaczyc, w ktorych gral Karloff... :] bylbym bardzo wdzieczny

użytkownik usunięty
Somar

Poleciłbym ci filmy: Frankenstein 1931, The Mummy 1932 oraz The Black Cat 1934

użytkownik usunięty

Ja dodałabym Żywe tarcze (Targets) - dostępne u nas na DVD, fenomenalny film Bogdanovicha zrobiony w zaskakująco prosty sposób (i jednocześnie sprytny). Thriller, nie horror.

Somar

Porywacz ciał bardzo fajny thriller na podstawie stevensona.

OskarOskar

oj tak! Body Snatcher luzno zwiazany z historia prawdziwa hien cmentarnych Burke i Hare z Edynburga z 1828r, film swietny! Przy okazji z tej tematyki: Doctor and the Devils oraz Flesh and Fiends (z Cushingiem)

OskarOskar

Karloff w tym filmie pokazał wszystko co najlepsze. Co ciekawe, obejrzałem ten film całkiem nieświadomie w 50 rocznicę jego śmierci. Myślę, że to jakiś znak, więc chciałbym obejrzeć większość filmów w których zagrał. Na świeżo jestem po seansie "Frankensteina", no i tutaj się lekko zawiodłem. Następna w kolejce "Mumia" ;)

OskarOskar

Jest seria grozy studia RKO, do której został wypożyczony. To "Porywacz ciał", "Wyspa umarłych" (Isle of the Dead) oraz "Bedlam" - we wszystkich jest wyjątkowy, zróżnicowany i podziękował twórcom za uratowanie go, uratowanie przed zapamiętaniem wyłącznie jako straszydło.

Somar

Zdecydowanie i koniecznie The Black Cat. Świetny film i niesamowity
Karloff.

bogactwo

"The Old Dark House" z 1932 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones