Cate Blanchett

Catherine Élise Blanchett

8,5
94 845 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Cate Blanchett

Cate i jej filmowi partnerzy

użytkownik usunięty

Oglądając niektóre filmy z Cate Blanchett zauważyłam, że aktorzy, którym partneruje, wywiązują się niekiedy lepiej ze swojej pracy (lepiej niż w innych filmach). Szczególnie miałam takie wrażenie oglądając "Babel" i "Aviatora". Nie twierdzę, że Pitt i DiCaprio są złymi aktorami (są bardzo dobrymi), ale dopiero przy Cate pokazali na co ich tak naprawdę stać. Być może to przypadek, ale w moim oczach wiele zyskali dzięki współpracy z Cate. Co może (choć nie musi) oznaczać, że przy Cate aktorzy starają się wypaść lepiej albo ona sama ma na nich taki wpływ.

Nie zawsze tak jest, np. w przypadku nowego "Robin Hooda". Russell Crowe zagrał tam jak zwykle (trochę lepiej niż przyzwoicie), ale za to Blanchett podniosła znacząco poziom tego filmu. Jeśli chodzi o "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", to uważam, że Brad Pitt przyłożył się porządnie do roli, niekoniecznie ze względu na Cate (chociaż nigdy niewiadomo:)). Najciekawsze jest to, że mimo, iż oboje zagrali w tym filmie rewelacyjnie, to przez wielu krytyków ich duet filmowy jest uznawany za jeden z najgorszych w historii kina (?). Nie wiem dlaczego...

Nie widziałam jeszcze "Dobrego Niemca". Ciekawe, jak tam sprawili się Blanchett i Clooney;)

coś w tym jest, ale pewnie to zależy też od doboru ról. Cate gra raczej w ciężkich filmach, w których aktorzy mają jak się wykazać, więc akurat tak się złożyło :)

To prawda ja bardzo doceniłam Brada Pitta w "Babel", chyba bardziej niż w "Ciekawy przypadek..." dopiero wtedy zauważyłam, że oprócz świetnego wyglądu naprawdę świetnie gra.

"przez wielu krytyków ich duet filmowy jest uznawany za jeden z najgorszych w historii kina"

żartujesz? o.o chyba ich pop... no już bez przesady... tyle beznadziejnych tragicznych aktorów stworzyło duety w kiepskich filmach i mieliby być lepsi od Cate i Brada?... oboje zagrali fantastycznie i według mnie to jedna z najlepszych par filmowych. No kurde bez jaj... to kto jest lepszy według nich?...

użytkownik usunięty
googaify

Znalazłam taką informację w ciekawostkach filmu. Pewnie chodzi tu o pewnien rodzaj kompatybilności aktorów. Może krytycy stwierdzili, że Cate i Brad nie pasowali do siebie w tych rolach, mimo że większość jest zgodna, iż oboje zagrali bardzo dobrze. To trochę dziwne, bo w przypadku filmu "Babel" jakoś nie słyszałam, aby mieli podobne zarzuty. Nigdy dokońca tego nie zrozumiem (właściwie, to w ogóle tego nie rozumiem:)).

no niby tak, ale gdzie niby oni do siebie nie pasowali? Może ich postacie to inna sprawa, ale oni sami jako aktorzy? Też zupełnie tego nie rozumiem :)

cholera no nigdy nie wiem jak odmieniać czy Bablu czy jak haha i się męczę :D to tak nie po polsku brzmi.
No więc niech będzie, w filmie "Babel" Cate i Brad moim zdaniem stworzyli zajebisty duet, po prostu mistrzostwo!
No ale kto zrozumie krytyków... to ludzie, którym nie udała się kariera, nie wyszło im w branży ;D więc siedzą i wylewają swą złość ;)

użytkownik usunięty
googaify

Mocne słowa:)

Bardziej poprawnie jest chyba 'Babelu'. W tym filmie chyba się nie czepiali;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones