Charlie Chaplin

Charles Spencer Chaplin

8,6
7 479 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Charlie Chaplin

Charles Chaplin jako pajac jest ceniony i lubiany. Natomiast Rowan Atkinson? Niech mi ktoś to wytłumaczy bo jakoś nie jarzę, czemu wg powszechnej opinii Rowan to ,,debil" , ,,idiota" , ,,marny aktor" itp.
Dla obydwóch panów 10/10 ;-)

kacperpiotrkow2

ojej wystąpił tu mały problem z odbiorem filmów... Gdzie Chaplin jest pajacem? :)

Rocky_Balboa

A gdzie nie jest? :P

Chodziło mi bardziej o to, że oboje w swoich filmach są... jakby to ująć... tak głupi, że aż śmieszni. Mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli ;)

kacperpiotrkow2

Postać Włóczęgi to nie tylko pajac, lecz także zarazem "... dżentelmen, poeta, marzyciel, samotnik, stale wyczekujący romantyczności i przygody..." etc ^^. (Polecam autobiografię Chaplina

kacperpiotrkow2

Oglądam, wręcz studiuje twórczość Chaplina i jakoś w żadnym filmie, głupoty (szeroko stosowanej przez Atkinsona, na szczęście z pozytywnym skutkiem) nie widzę.
Wyżej jeden internauta napisał cytując samego Chaplina:
ta postać to poeta, romantyk, marzyciel. Tak wygląda postać sympatycznego włóczęgi. Chaplin wymyślając włóczęgę nie przedstawił "zabawnych głupstw". Fakt, że dzieki temu włóczędze udało mu sie w dobie niemych burlesek wymyślac, improwizowac komediowe gagi ale nigdy żaden z nich nie miał nic wspólnego z głupotą. Często tramp bywał niesforny, czasami nierozgarnięty (ale już rzadziej... to domena Stana Laurela).
Hmm. Może tak: czy uważasz scenę grania przez "dyktatora" globem ziemskim za scenę "głupią, że aż śmieszną"? Lub "taniec bułeczek" z "Gorączki Złota"; Walkę bokserską z "Świateł Wielkiego Miasta"? :) Wszystko sceny komediowe, ale bardzo mądre i jednocześnie bardzo śmieszne. Nie widzę tam żadnej "głupoty" czy "głupkowatości"

Rocky_Balboa

uff. przeczytałam temat dostałam przyspieszonego bicia serca, zwatpienia w swiat, no normalnie katastrofizm, czarna otchłan depresja ale na szczescie wypowiedzi uzytkownikow przywrocily mi wiare w ludzkosc, znowu ciesza mnie kwiatki ptaszki i blekite niebo

kacperpiotrkow2

Chaplin nauczył ludzi śmiac się z głodu ("Gold Rush"). Atkinson czegoś takiego nigdy nie dokona.

Taka jest różnica.

_Garret_Reza_

Ech, co za pierdoły pisałem 12 lat temu :( Cofam to, za pozwoleniem.

kacperpiotrkow2

Już za zadanie takie pytania powinieneś być zbanowany na zawsze. Jeśli jesteś trollem, to bardzo kiepskim, bo nawet trollować trzeba umieć.
Kosz dla ciebie i twoich wypocin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones