Charlie Chaplin

Charles Spencer Chaplin

8,6
7 454 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Charlie Chaplin

Bardzo bym prosił o podanie tytułów książek o Chaplinie wydanych w Polsce .
Pozdrawiam.
:0)

EKROSIAK

Oczywistym jest, że najpierw należy wymienić autobiografię Chaplina, która została wznowiona w 2011 roku, oraz książkę "Moja cudowna podróż" tegoż wydaną w 1929 roku :) (Niestety, ta ostatnia jest praktycznie nieosiągalna...).

A dalej:
David Robinson - Chaplin. Jego życie i sztuka (1995)
Marcel Martin - Charles Chaplin (1977)
Georges Sadoul - Charlie Chaplin. Jego filmy i jego czasy (1955)
Rubeigh James Minney - Chaplin, nieśmiertelny włóczęga : życie i dzieło Charlesa Chaplina (1959)
Film na Świecie, nr 402 (2001). Chaplin

Pozdrawiam :)

cinnamon29

Dziękuje pięknie.
Ja to mam szczęście ,książkę "Moja cudowna podróż" kupiłem kilka dni temu na ALLEDROGO za chyba 20 zł w bardzo dobrym stanie i w dodatku nikt nie licytował.
Pozdrawiam.
:0)

EKROSIAK

Chaplin - Autobiografia ;)

EKROSIAK

Autobiografia to raczej po to, żeby spojrzeć na świat jego oczyma i zobaczyć, jakie miał poglądy na niektóre sprawy. Ale jak chcesz coś rzetelnego na temat jego życia, to bym tą autobiografią jednak odrzucił

EKROSIAK

Nowości na rynku wydawniczym:
Peter Ackroyd - Charlie Chaplin (6 lipca 2015)
Fabio Stassi
 - Ostatni taniec Chaplina (15 kwietnia 2015)

EKROSIAK

jest jeszcze genialny album Taschena o Chaplinie, ale tego chyba nie można nazwać książką :)

lukasz_90_

Dzisiaj zamówiłem :0)

EKROSIAK

Spoko, ja się jeszcze waham :). Swoje kosztuje, najtańszy znalazłem za 750 zł :/

lukasz_90_

A ja najtaniej znalazłem bezpośrednio w TASCHEN http://www.taschen.com/pages/en/catalogue/film_music/all/01119/facts.the_charlie _chaplin_archives.htm jest to cena z przesyłką. Jak mieszkasz w okolicy Szczecina ,to jak dojdzie to mogę się pochwalić. :0)
Pozdrawiam

EKROSIAK

Niestety, W-wa... :). Ja zamówiłem na czytay, w sumie niewiele drożej a (podobno) na jutro będzie :). Jakby co to zapraszam do stolicy :D

lukasz_90_

Przyszła. Jedna wielka bestia, jest ogromna i ciężka, normalnie nie da się jej oglądać koniecznie musi leżeć na stole i najlepiej przeglądać na stojąco , mi to zajęło 1.30 min. 900 zdjęć na 560 stronach a jedno zdjęcie jest warte 10.000 słów = 9 milionów :0)
Zdjęcia bardzo dobrej jakości od małych do wielkich na całą stronę ,papier kredowy ale nie błyszczący na szczęście , generalnie zdjęcia są czarno-białe i troszkę kolorowych , dużo plakatów z filmów.
Polecam i pozdrawiam.

ps. zdjęcia zdjęciami teksty tekstami ale nie ma to jak Charlie Chaplin w ruchu w filmie :0)

EKROSIAK

Całkiem niedawno została wydana monografia o Chaplinie autorstwa Pawła Mościckiego pt. "Chaplin. Przewidywanie teraźniejszości".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones