Christian Bale

Christian Charles Phillip Bale

8,8
134 331 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christian Bale

Znalazłam parę błędów w ciekawostkach

Jest tak: Ubiegał się o rolę Jacka w filmie "Titanik", ale reżyser James Cameron nie zgodził się, ponieważ nie chciał aby główne role Amerykanów grało dwoje Brytyjczyków.
Powinno być: Ubiegał się o rolę Jack'a w filmie "Titanic", ale reżyser James Cameron niezgodził się, ponieważ nie chciał, aby główne role Amerykanów grało dwoje Brytyjczyków.

Jest tak: Ma trzy siostry: Erin (muzyk), Sharon (informatyk) i Louise (reżyser, aktorka)
Powinno być: Ma trzy siostry: Erin (muzyczka), Sharon (informatyczka) i Louise (reżyserka, aktorka).

Jest tak: Jego żona Sibi Blazic, była asystenką Winony Rider
Powinno być: Jego żona, Sibi Blazic, była asystenką Winony Ryder.

Jest tak: Winona Ryder po obejrzeniu musicalu "Gazeciarze" chciała, aby w filmie "Małe kobietki" (1994) w roli Laurie'go (Theodora Laurenca) partnerował jej właśnie Christian Bale.
Powinno być: Winona Ryder po obejrzeniu musicalu "Gazeciarze" chciała, aby w filmie "Małe kobietki" (1994) w roli Laurie'go (Theodore'a Laurence'a) partnerował jej właśnie Christian Bale.

Ponadto informacja o działalności Bale'a w organizacjach typu Greenpeace się powtarza.
Czy można zmienić zdjęcie na stronie głównej? Aktualne nie jest najładniejsze.

Chaveleh

Nie, żebym była złośliwa, ale jak już tak szlifujesz dokładnie każdy wpis (a zgadzam się, że roi się w nich
od błędów gramatycznych i ortograficznych), to zwracam Ci uwagę, że pisze się "nie zgodził się" zamiast -
jak u Ciebie nt. Jamesa Camerona - "niezgodził się"... Co się zaś tyczy odmiany obcych imion i nazwisk, to
zgodnie z "Wielkim słownikiem ortograficznym PWN" pod redakcją prof. Polańskiego (wyd. z 2006 r.),
imiona i nazwiska obce nie zakończone na -e (jak Jack w Twoim przykładzie) odmienia się bez apostrofu
(Jacka, Johna, Marka), natomiast imiona i nazwiska z końcówką -e (np. właśnie Theodore Laurence) w
wymianie wymagają użycia apostrofu (Theodore'a Laurence'a, George'a itp.).
Pozdrawiam :)

Chaveleh

Co za trolisko. Już pominę informatyczkę i muzyczkę (hit do potęgi) której posłuchaj dla ochłody, oraz masę nieścisłości w Twoim komentarzu, ale jak można poprawiać poprawnie napisane "nie zgodził się"? Udaj się na terapię.
P.S. Wiem o tym, że to bardzo stary komentarz, ale trafiłem na niego przypadkiem i nie mogłem się powstrzymać od odpowiedzi:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones