Christian Bale

Christian Charles Phillip Bale

8,8
133 246 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christian Bale

Swoim aktorstwem psuł każdy film jaki widziałem z nim w roli głównej. Czy tylko mnie przeszkadza
jego żałosne seplenienie?

ShaggyTM

Wydaje mi się, że jednak przeszkadza tylko Tobie :) Mam nadzieję, że nie przemawia przez Ciebie zazdrość ;)

Enkaii

Przeciwnie, trafiałem na wiele osób, które go nienawidziły i nie chciały oglądać z nim żadnego filmu. Dlatego też zdziwiła mnie wysoka ocena.
Nigdy się nie interesowałem życiem "gwiazd", ani nie chciałem nigdy być aktorem więc nie wiem co z nim związanego miałoby budzić uczucie zazdrości.

ShaggyTM

Zdarzały się takie przypadki, nieobiektywizmu, przez zazdrość... ot przeszło mi przez myśl...

Enkaii

Zazdrość? Dobrze się czujesz? Ten aktor jest wybitnie przereklamowany. Możesz mu nawet postawić pomnik ale i tak nie przekonasz mnie do jego gry, która jest po prostu słaba. Jedyny film, który w miarę sensownie mu wyszedł, to Imperium Słońca - a później im dalej w las, tym więcej drzew...i właśnie drewniany jest jego aktorski warsztat. Aktor jednej miny. PS: Jego seplenienie też mnie irytuje. Do roli Batmana pasował jak pięść do oka.

rock79

Skąd myśl, że zamierzam kogokolwiek przekonywać? Masz prawo do własnej opinii, zatem wyluzuj bo Ci serducho siądzie ;)

Enkaii

Już siadło.

rock79

Imperium słońca w miarę sensownie?? no comment ,zagrał tam WYBITNIE i co prawda teraz gra inaczej niż jak był dzieckiem (podobnie jak Leo) co nie znaczy gorzej,może ma trochę mniej charyzmy

CelineMarie

Charyzma i Bale? Dobre.

ShaggyTM

Trzeba poznać aktora żeby go później ocenić. Z tego co widzę, obejrzałeś tylko Batmana, więc to jest dopiero żałosne, że oceniasz go tylko po tej roli. Nawet jeśli kiedyś coś tam widziałeś, to trzeba i tak trzeba się trochę zgłębić w wiedzę o filmach. To że inaczej mówi, nie sepleni bo dykcję ma idealną, to nie znaczy, że jest złym aktorem bo jest świetny. I on jest prawdziwym artystą. Nie robi ustawek, nie szpanuje ciuchami po ulicach NY, nie udziela idiotycznych wywiadów. Jest perfekcjonistą. Na każde pytanie odpowiada z zastanowienie a nie gada głupot czy pierdół o swoim życiu jak inni "aktorzy". Na planie daje z siebie wszystko, a nie zajmuje się głupotami. Pracuje często 24/24 byle tylko ujęcie było idealne. Jest niesamowitym aktorem i prawdziwym aktorem szanującym swój zawód a nie siebie, wiec nie oceniaj go po tym że "Sepleni" (ps. najpierw dowiedz się co to znaczy) i obejrzyj więcej filmów niż tylko batman i skup się na tych filmach .

ShaggyTM

i skup się lepiej na oglądaniu bajek, które jak widzę tak bardzo kochasz, a nie pisz bezpodstawnych opinii o aktorach nie znając nawet większości filmów z ich udziałem, bo dwa filmy to żałośnie niewiele :/

sylwia112sylwia

Może nie widziałem całej jego filmografii ani nawet większości, ale obejrzałem Terminatora Ocalenie (dno), Prestiż, Equilibrium, i trzy nowe filmy o batmanie, nie lubię tego aktora i mam pełne prawo do wyrażenia swojej opinii by sprawdzić, czy inni nie podzielają mojego zdania.
Żałosny natomiast jest napad złości pseudofanki, która będzie bronić swego idola nic nie znaczącymi argumentami. Co ma jego styl ubierania i udzielanie wywiadów do gry aktorskiej!? Nie interesuje mnie jego życie prywatne, którym wypełniłaś 80% swojej odpowiedzi.
Słyszałem, że do roli mechanika schudł 28 kg, ale ja mu nie zarzucałem, że nie potrafi się poświęcić do roli. Po prostu uważam, że jest przeceniany. Jego gra jest sztywna w porównaniu do innych aktorów z rankingu.
Wolę docenić docenić dobrą animację, niż bezmyślnie oceniać wszystkie filmy z Christian'em Bale'm jako arcydzieła.

ShaggyTM

po pierwsze nie jestem pseudofanką i to nie był napad złości. Nie oceniłeś wszystkich filmów, które jak tu twierdzisz widziałeś, więc założyłam, że jesteś jednym z tych laików którzy piszą, bo nie mają nic innego do roboty. ale skoro widziałeś te filmy to rozumiem. Terminator był ogólną porażką więc tu się zgodzę, każdy ma swoje zdanie rozumiem, jednak jest wiele, cały ogrom o wiele gorszych aktorów. Obejrzyj American Psycho i Kwiaty wojny, zagrał naprawdę świetnie. I zdecydowanie nie jest przeceniany, bo on w ogole nie jest doceniany, taka jest prawda. Po batmanie jedynie jego kariera nabrała szybkiego tempa i może sam wybierać scenariusze. I nie wiem co ma dobra animacja do jego gry aktorskiej, ja oceniłam te filmy jako arcydzieła, ponieważ oceniając filmy na tym portalu nie czuję się jak jakas psychiczna bogini która myśli że się zna tylko oceniam go przez drobne lub i większe walory. Ja uwielbiam Bale'a dlatego filmom daje 10, bo nie jestem jak większość tutaj "Założyłem konto na filmwebie, jestem znawcą doskonałym, dam Ojcu chrzestnemu 7/10, niech myślą że się znam i coś w tym filmie mi się nie podobało". Taka jest smutna rzeczywistość znawców kina. Jak powiedziałam - oceniam po drobnych walorach, albo czy mi się podobał czy nie, nie udaję.

sylwia112sylwia

Nie porównałem animacji do gry aktorskiej, po prostu zarzuciłaś mi, że ostatnio obejrzałem kilka bajek jak by to była wada. Pierwotnym założeniem filmwebu było to by każdy mógł wystawić taką ocenę filmowi na jaką według użytkownika zasłużył, dlatego też się doczepiłem. Z portalu możemy korzystać tak jak nam się podoba, chcesz wyróżnić film wysoką oceną tylko ze względu na jednego aktora to w porządku, rozumiem. Chętnie obejrzę filmy, które poleciłaś może zmienią moje zdanie o tym aktorze, nie wykluczam tego.

ShaggyTM

W American Psycho był rewelacyjny:P Polecam:P Za Fightera dostał oscara, osobiście nie widziałem, ale pewnie też świetną role miał.

ShaggyTM

American Psycho koniecznie. Top 10 światowego kina

ShaggyTM

Jeśli masz jakiekolwiek zarzuty do jego wymowy, to obejrzyj proszę "American Psycho". Bez tej pozycji na półce nie masz prawa oceniać jego umiejętności artykulacji, ani tym bardziej jego zdolności aktorskich.

Gew

Nie muszę obejrzeć całej jego filmografii aby to ocenić. Skoro w jednym filmie nagle jego wymowa jest dużo lepsza nie wiem jaki miałoby to mieć wpływ na mój osąd, jeden lepszy zryw aktorski nie zmieni drastycznie mojego podejścia. Poza tym mam prawo do swojej opinii więc proszę nie pisz, że go nie mam.

ShaggyTM

zobacz Fightera, Mechanika i American Psycho i Public Enemies, potem oceń raz jeszcze, lub chociaż zmień ocenę Nicolasa Cage -mistrza jednej miny. (Choć sam mam sentyment tylko ze względu na naciągaczy). Wiadomo, ze Batman jak i wszystkie inne komiksy i fantasy przeniesione na ekran to typowa komera i trudno oceniać w nich grę aktorską. Ocena 2 dla Bale'a to już jest gwałt. Nawet Bullockową oceniasz wyżej :|

szybki_byl

Wybacz, nie wiem jak to się stało że Cage miał u mnie taką wysoką ocenę, dawno tam nie zaglądałem. :D

ShaggyTM

czyżby przemawiało przez ciebie uprzedzenie?:D

LadyAnila

Nie.

ShaggyTM

Jeszcze nie słyszałem o aktorze który by się wszystkim spodobał.Więc nie myśl że jesteś jakiś wyjątkowy czy odkrywczy.

ShaggyTM

Jak chcecie zobaczyć aktora jednej miny to oglądajcie Karolaka albo Adamczyka, Bale jest jednym z lepszych aktorów, a akcent ma taki ponieważ jest Walijczykiem. Wiadomo że Walijczycy, Szkoci,Irlandczycy(w szczególności) mają specyficzną wymowę, więc tekst w stylu "Czy tylko mnie przeszkadza
jego żałosne seplenienie?" są infantylne i pokazują elementarne braki w wiedzy. Nie mówię że każdy film z jego udziałem jest wspaniały, ale niektórzy z was zachowują się tak ,jakby chcieli wywołać dyskusję tylko po to ,żeby obrazić drugą osobę. Szanuję to że ktoś ma inne zdanie, ale na BOGA, wymieniajmy poglądy w sposób cywilizowany

ShaggyTM

Ktoś uznający Bale'a za kiepskiego aktora na 100% nie oglądał "American Psycho".

Arcasto

Prawda prawda :) Ale dajmy już spokój chłopakowi, bo obiecał, że obejrzy! :)

Arcasto

POPIERAM ! w American Psycho to jego najlepsza rola jest zajebisty ! " Do You Like Phil Collins ? " XDDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones