Christopher LeeI

Christopher Frank Carandini Lee

8,3
37 514 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christopher Lee

"Dracula" 1958
"Dracula: Książę Ciemności" 1966
"Powrót Draculi" 1968
"Count Dracula" 1970
"Skosztuj krwi Draculi" 1970
"Ukąszenia Draculi" 1970
"Dracula A.D. 1972" 1972
"Szatański plan Draculi" 1973
"Vem var Dracula?" 1975
"Dracula: Ojciec i syn" 1976

Czy ktoś mógłby mi polecic, którą Dracule warto obejrzec.
Nie oglądałem żadnego z nich i wogóle chodzi mi o jakieś informacje jak się te filmy mają do siebie. Czy można je traktowac jako luzne sequele czy są to osobne filmy i w każdym Dracula np. ginie;) co było by śmieszne.

Dude_

"Dracula" z 1958r to wg mnie najlepszy film o królu krwiopijców w ogóle. Trudno go porównywać do murnauowskiego "Nosferatu", bo to zupełnie inna bajka, ale w konfrontacji z "Draculą" Browninga wypada bardzo dobrze. Nie mogę ci tutaj niczego narzucić, bo wytwórnia Hammer ma dość charakterystyczny styl, który można tak pokochać, jak i omijać szerokim łukiem po pierwszym kontakcie. Dla mnie - są świetni. Trudno o bardziej klimatyczne horrory z lat 50-70.

Jeśli oglądałeś jakikolwiek inny film oparty na powieści Stokera, fabuła raczej cię nie zaskoczy. Cała reszta trzyma poziom, a Christopher Lee to dla mnie najlepszy Dracula w historii kinematografii.

Cała reszta "Dracul" to głównie wtórna kupa i odradzam oglądanie, chyba że wielbisz tematykę wampirów.

"Czy można je traktowac jako luzne sequele czy są to osobne filmy i w każdym Dracula np. ginie;) co było by śmieszne."

- Teoretycznie niektóre są sequelami innych (sam się gubię), ale znajomość poprzednich części zwykle nie jest wymagana (każda część o czym innym).

Severen

Dzięki postaram się zdobyc tą pierwszą "Dracule" z 1958.

Mam jeszcze pytanie może ktoś kojarzy. W "Straconych chłopcach" bym pokazany fragment "Draculi" z Lee, może ktoś wie z ktorej to wersji?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones