Clint Eastwood

Clinton Eastwood Jr.

8,9
74 096 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Clint Eastwood

Ktoś się orientuje dlaczego często w filmach gra polaka/człowieka z polskim nazwiskiem?

artur_fan_f1

Bo ma polską mordę.

artur_fan_f1

Tylko 2 razy zagrał człowieka z polskim nazwiskiem. Chyba wiem dlaczego. Wydaje mi się, że to zwykły przypadek, ale mogę się mylić

mejbirdus

Zagrał Walta w Gran Torino i gdzie jeszcze Polaka bo nie wiem ?

KopsonKrk

Różowy cadillac 1989 rok. Zagrał Tommyego Nowaka

mejbirdus

A "Nick Pulovski" z filmu "Żółtodziób"?

artur_fan_f1

Nie wiedziałem, że Pulovski to polskie nazwisko. Gdybym wiedział, to bym uwzględnił :D

mejbirdus

"Pulovski", a "Póławski" ?! nie widzi podobieństwa?

przez takich jak ty polska nacja zanika...

artur_fan_f1

i tak nie bedzie nas na mundialu

mejbirdus

czy Polacy opanują świat czy nie, to i tak nie będziemy na mundialu

artur_fan_f1

no co zrobisz? Wawrzyniak sam meczu nie wygra

mejbirdus

Gdybyś przeczytał mój nick, to byś wiedział jakim sportem się interesuje.
Szanuję kibiców piłkarskich, ale nie rozumiem dlaczego ciągle mówią, że mamy szanse na słynne "pierwsze miejsce w grupie"

artur_fan_f1

"nie rozumiem dlaczego ciągle mówią, że mamy szanse na słynne pierwsze miejsce w grupie" - wystarczy logicznie pomyśleć. Zawsze mamy szanse, ale żeby ją wykorzystać, trzeba dobrze grać. Ja szanuje fanów formuły 1, ale nie wiem jak można oglądać takie nudne sporty :D

mejbirdus

tak, matematyczne: jak San Marino wygra z Niemcami i reszta grupy się wycofa :sarkazm:

F1 nie jest nudnym sportem, tylko trzeba umieć go oglądać

artur_fan_f1

auta jezdza w kolko przez okreslony czas. Faktycznie, emocjonujace i ciekawe widowisko :D

mejbirdus

Po pierwsze: F1 to nie "auta" tylko" prototypy. Jedyne na świecie. Autem można nazwać pojazdy z (np.) WRC. Te rajdówki zbudowane są na bazie aut drogowych.


Jeśli podczas jadzy 300km/h auto "ucieka" z zakrętu i musisz skręcić maksymalnie kierownicą, żeby odzyskać przyczepność i to jest dla Ciebie nudne, to jesteś arogantem w tej dyscyplinie.

link: https://www.youtube.com/watch?v=QD17cX9MvNg

artur_fan_f1

dla mnie to i tak bedą głupie, nudne auta. Nie zmienisz tego xD

mejbirdus

tak jak dla mnie piłka nożna

artur_fan_f1

Mozesz nie lubic pilki noznej, ale to sport bardziej widowiskowy niz auta jezdzace w kolko :D

mejbirdus

22 spoconych facetów biega za piłką, na pewno to jest widowiskowe...

artur_fan_f1

napewno bardziej od aut jezdzacych w kolko :D

mejbirdus

nie sądzę

artur_fan_f1

ja też nie sądzę

mejbirdus

Niby co jest niepolskiego w nazwisku Pulovski? Chyba tylko jedna spółgłoska, ale to dlatego, że we wszystkich polsko brzmiących nazwiskach z końcówką "-wski" zamieniają "w" na "v" - ze względu na wymowę.

artur_fan_f1

Czemu używał Polskich nazwisk? uważam że warto zwrócić uwagę jakie cechy osobowości posiadały grane przez niego osoby z takimi nazwiskami, myślę że można w nich odnaleźć małe odbicie tego jak "My Polacy" często w U.S.A. jesteśmy postrzegani, jacy jesteśmy. Clint nadając im Polskie nazwisko nadawał wraz z nim trochę charakteru i wyobrażenia o postaci.

Burnett

i takich odpowiedzi oczekuję o forumowiczów - dających do myślenia , zwracających uwagę na "drugie dno" - dzięki za tę wypowiedź
pozdrawiam

mariol250

Dziękuję bardzo, od siebie mogę polecić książki biograficzne Clinta.

artur_fan_f1

Kiedyś rozmawiano o nim w Radiu Trójce". Jeden z redaktorów spotkał Eastwooda w windzie i ten powiedział mu, że szanuje i lubi Polaków za ich nieustępliwość i walkę o własne racje ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones