Coluche

Michel Colucci

8,1
366 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Coluche

...., która jednakowoż cholernie mnie zaintrygowała. Oczywiście, znałem jego fizis z oglądanego w dzieciństwie "Skrzydełko czy nóżka", ale przez te wszystkie lata nie traktowałem go jak aktora - ubzdurało mi się bowiem, że jest on autentycznym...clownem (!); a "utwierdził" mnie w tym przekonaniu jego dziwaczny pseudonim sceniczny. Na podstawie tylko tych kilku zdawkowych słów na Filmwebie, wyciągam jednak wniosek, że jego życie było godne przybliżenia szerszemu gronu. Śmierć i fascynacja, która do niej doprowadziła - jak najbardziej też. Tyle że, gdzie zgłębiać tę wiedzę, skoro nawet tu - ledwie go "muśnięto", a i to nie "naczalstwo", a użytkownicy. Gdzie możnaby o nim poczytać, koledzy...?

Pluto24

We Francji postać otoczona wręcz kultem. Stworzył "Les Restos du coeur", sieć jadłodajni dla bezdomnych, które działają do dzisiaj. Znany jest z masy gagów i występów standup'erskich. Cała jego kampania przedwyborcza skompromitowała system polityczny we Francji, a nagła śmierć wywołała spekulacje, że pomogły mu w tym francuskie służby.
Arcyciekawy człowiek.
https://film.wp.pl/francuzi-nadal-uwazaja-ze-padl-ofiara-spisku-smierc-gwiazdy-s krzydelko-czy-nozka-ciagle-nie-daje-spokoju-jego-fanom-6135268764944001a

flanker69

Bardzo dziękuję za udostępnienie tych cennych informacji. Nietuzinkowy człowiek...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones