Damien Rice

8,8
5 ocen muzyki
powrót do forum osoby Damien Rice

jego pioseneczki są... takie... piękne. Jak się ci słucha to się aż czuje emocje i ciary xD Najbardziej podobają mi się: 1. Cheers Darlin' (najpiękniejsza xP), 2. The Blower's Daughter 3. I Remember, 4. Amie, 5. Volcano, 6. Cannonball, 7. Delicate i inne ;p

lentilha

Widze że nie jestem sama :). Moją ulubioną jest Amie.

Perla

to miło. moją również :)

lentilha

Dołączam sie do was, moja ulubiona to: "Rootless Tree (Fuck you)" i "Cannonball (Radio Remix)"- trochę szybsza wersja :)

lentilha

Właśnie zacząłem go słuchać i jestem zauroczony. Szczególnie "Delicate". Nie znacie może podobnych wykonawców?? Ja polecam Jose Gonzales "Heartbeats". Genialne. Pozdrawiam i prosze o info!

James

Niektóre piosenki Coldplay są w podobnym stylu... Tak mi sie przynajmniej wydaje...

ottak

Znam Coldplay, genialna kapela, znacie może jeszcze coś... =)

James

Uwielbiam jego piosenki,zaczęło sie jak przypadkowo usłyszałam w jednym odcinku Lost kawałek Delicate(chyba moja ulubiona) prócz tego uwielbiam jeszcze Amie,Cold water i w ogóle wszystkie jego piosenki są piękne

James

Jest jeszcze oczywiście Jeff Buckley ( może ktoś go zna z cover'u piosenki Cohena "hallelujah" ) i szczerze polecam również Iron & Wine "our endless numbered days" każdemu kto lubi delikatne klimaty!
A DR rozwala piosenką Cheers Darlin'!

James

Słucham go już od ponad miesiąca i jestem zauroczona jego muzyką, głosem, także głosem Lisy. Jest niesamowity. Moje ulubione jego utwory to I Remember, 9 Crimes. Jak się pozna dokładnie tekst utworu to nie sposób go wyłączyć... tyczy się wszystkich.
Tu znajdziesz podobnych wykonawców http://www.lastfm.pl/music/Damien+Rice/+similar , polceam zwłaszcza The Frames.
Pozdrawiam.

James

Posłuchaj może Glena, może Mic Christopher...

lentilha

och. och. och.
Damien jest bogiem.

a ja najbardziej kocham :
1. Lonelily (Original demo)
2. The Professor & La Fille Danse
3. Cannonball
4. The Blower's Daughter
5. Cold Water
6. Amie
7. Eskimo (with Finnish parts)
8. Cheers Darlin'
9. Woman Like A Man (Live; unplugged)
10. Volcano ('97 demo)
11. Cross-Eyed Bear

lentilha

Damien Rice jest naprawdę dobry. pierwszy raz usłyszałam jego piosenkę "The Blowers Daughter" w filmie "Bliżej" z Nataly Portrman, Julian Robarts, Jude'm Law i jeszcze takim jednym, którego nie pamiętam. nie wiedziałam kto to śpiewa. polowałam na tą piosenkę i udało się:):):) Wszystkie jego piosenki są super, a w szczegulności;
All Dressed Up, Cannonball, I Remember. Tej ostatniej słyszałam wersję z koncertu; zaje*****.

zioma

Ajć Portrman ? Julian Robarts ? już nie mówię o "w szczegulności", no ale też lubię Damien`a, ostatnio bardzo podoba mi się piosenka Me, My Yoke and I. Ogółem szkoda, że jest tak mało znany w Polsce, nikt z moich znajomych go nie słucha ... więc nie mam z kim "powzdychać"

Lovly

Piosenki ma świetne. Uwielbiam ; Rootless Tree <Fuck you> , 9 Crime, Blower's Daughter, Cannonball, Cold Water ..dużo by tego wymieniać =D Pozdrawiam.