Daniel BrühlI

Daniel César Martín Brühl González Domingo

8,0
30 552 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Brühl

Za rolę w "Wyścigu" co najmniej nominacja do Oscara się należy.

KaczoR_4

Nie wiem czy Oscara, ale przyznać trzeba - zagrał świetnie.

KaczoR_4

Nominacja należy się jak najbardziej. Jeśli chodzi o statuetkę to nie ma szans. Akademia przyzna nagrodę komuś bardziej znanemu typu Clooney, Bridges za całokształt, a nie za tegoroczną rolę w jakimś filmie. Niestety ale Oscary nie odzwierciedlają talentu aktorskiego tylko wpływy w Hollywood.

Darkadi15

Christoph Waltz zdobył pierwszego (!) Oscara za "Bękarty wojny" i dopiero po tym filmie świat o nim usłyszał, dlatego nie przekreślajmy szans pana Brühla, bo nigdy nic nie wiadomo! : )

KaczoR_4

Zgadzam się w 100% !! Według mnie zagrał fantastycznie Nikiego Laude! Cały film bardzo mi się podobał, w każdym szczególe, ale jego rola na prawde się wyróżniała ;) Świetny aktor.

KaRmi254

Fakt szacunek za wykreowanie postaci Nikiego Laudy bo zrobił to naprawdę perfekcyjnie. Jak dla mnie wszystko idealnie ze sobą współgrało jego gesty mimika sposób mówienia okazywanie różnych emocji dzięki czemu nie została ta postać przerysowana dlatego naprawdę podziwiam tego aktora ale boję się, że tak jak to napisał ktoś wcześniej może być tak, że zostanie pominięty przy różnych nagrodach a szkoda by było.

justyna280

Warto zauważyć, że Bruhl cały czas konsultował się z Nikim Laudą, który bardzo mu pomógł w tworzeniu roli. Nawet zorganizował wspólną kolację z byłą żoną, żeby mogła opowiedzieć Danielowi o tym, jakim człowiekiem wtedy był Lauda itp. Osobiście uważam, że Daniel świetnie sobie poradził z rolą, zresztą Niki był po pokazie zadowolony, więc o czymś to świadczy.

vigdis

Masz rację poradził sobie świetnie mam nadzieję, że pójdą za tym nagrody filmowe. Zgadzam się, że skradł trochę Chrisowi Hemsworthowi show i zdecydowanie go przyćmił i przynajmniej moim zdaniem sprawił. że po seanasie bardziej wspomina się postać Nikiego.

justyna280

Wydaje mi się, że Daniel miał łatwiej wykreować swoją postać właśnie ze względu na to, że miał oparcie w oryginale. Chris miał tą trudność, że musiał się pewnie sugerować jedynie materiałami archiwalnymi przez co miał ograniczony obraz Hunt'a. Mimo wszystko role obu panów zagrane bardzo wiarygodnie z wiadomą przewagą Bruhl'a.

KaczoR_4

Jestem za, Chris Hemsworth przy nim całkowicie blednie.

jojok21

został zauważony, nominacja do SAG i Złotego Globu,ale nieco dziwne- dla drugoplanowej roli :)

użytkownik usunięty
pauulak

Bo on gra rolę drugoplanową w tym filmie. Majstersztyk tym większy że swoją drugoplanową rolą skradł cały film i przyćmił głównego bohatera. Rewelacja, trzymam kciuki za nagrody

Ke? Obie postacie, Hunt i Lauda, eksponowane są w filmie bardzo równo. Dla mnie jest to jasne, że obaj są na pierwszym planie, z delikatnym wskazaniem na Brühla.

KaczoR_4

Kuźwa on nawet mówi tak jak Niki... zagrał świetnie :)

KaczoR_4

Zgadzam się, że świetna rola, ale na oscara to chyba za mało

KaczoR_4

Zgadzam się! Również uważam, że rola Laudy zasluguje przynjamniej na nominację do Oscara. Będę trzymać za niego kciuki i czekać na oficjalne nominacje.

kajek88

Jak to "przynajmniej", Oscar to nagroda najwyzszej rangi.

brzask_8

Przejęzyczenie. Chyba byłam świeżo po seansie i szybciej napisałam, niż pomyślałam. Miało być " co najmniej". Co najmniej nominację, a najlepiej Oscara.

KaczoR_4

No to już wiemy, że Oscara na pewno nie dostanie...

KaczoR_4

Jest swietnym aktorem, ale bez przesady z Oscarami. Oscary sa przyznawane (przewazanie) osobom, ktore bardzo duzo wysilku wlozyly w swoje role - poswiecily sie, np. stosowaly ostrą diete i schudły 20 kg. Przyznawane sa za role dramatyczne, ktore wymagaja wielkiego spektrum uczuciowego wkladanego w role. Lub aktorom, ktorzy sa tak zjawiskowi jak np. Christoph Waltz. Daniel Brühl zagral dobrze w Wyścigu, ale jego postac jest jednoznaczna - spokojna i opanowana, choc momentami tez się wscieka, jednak nie ma tam wielkich wybuchow uczuc czy emocji - za mala rozpietosc na Oscara. Stac go na wiele, jeszcze nie osiagnal granicy swoich mozliwosci, gdy bedzie sie do niej zblizal, wtedy byc moze dostanie nominację.

brzask_8

Trochę się poświęcił, bo dał się "pobrzydzić" do roli :)

KaczoR_4

jestem pod wrażeniem jego gry aktorskiej, podobnie jak całego filmu

KaczoR_4

Dobrze piszesz kolego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones