David BowieI

David Robert Haywood Jones

8,3
6 295 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby David Bowie

Przejrzałam powierzchownie Jego filmografię i nie bardzo widzę. A wydaje się, że to świetny materiał na film dokumentalny (jeśli nie feature). To co - ni ma niczego takiego (godnego uwagi)? Aż się wierzyć nie chce...

creep_

Na YT jest tego full, po angielsku of course :)

creep_

np. Cracked actor polecam

vince25xx

Dzięki za odp., rzucę zatem okiem na ten tytuł (sam w sobie już ciekawy, sic!). Domyślam, że pomniejszych materiałów to jest multum, ale obejrzałabym sobie z tym Panem jakiś naprawdę porządny dokument, zwłaszcza, że fanką szczególną nie jestem, ale fenomen to jest interesujący.

creep_

Wpisz po prostu w wyszukiwarce na you tube: David Bowie documentary, a znajdziesz kilka półtora godzinnych filmów i kilka około godzinnych. Szukanie nie boli.

vince25xx

Ale ja nie chcę obejrzeć byle dokumentu o muzyku, którego nawet nie lubię - to byłby masochizm. Dlatego pytam - o interesujący projekt filmowy.

creep_

Jak go nie lubisz to czemu sie nim interseujesz ?

creep_

Jak się go nie lubi to żaden projekt o nim nie jest interesujący...

vince25xx

To zupełnie nie o to chodzi, czy go lubię, czy nie. Bowie jest interesujący jako zjawisko, dokumenty powinny wykraczać poza sferę muzyczną - takiego szukam. Na pewno nie chodzi mi o zapis jego trasy, czy coś podobnego.

creep_

Na razie z nietrasowych a po polsku trafiłam na 'David Bowie - pył gwiazd' z 2016.

TangoAndWaltz

Na facebookowej grupie Mleko i Papryczki Davida Bowiego wysłali natomiast info o tym jako wartościowej aluzji do życiorysu
https://www.filmweb.pl/film/Idol-1998-70

TangoAndWaltz

[Tzn. to właściwie 'strona' jest, ale na FB granice między grupą i stroną z postami niewyraźne bywają.]

TangoAndWaltz

'Velvet Goldmine' (bo 'Idol' tak krąży, żeby nie mylić z inną produkcją) jest dosyć sensacyjny w podejściu, natomiast faktograficznie przypadły mi do gustu 'David Bowie: Narodziny gwiazdy' oraz 'David Bowie: Człowiek, który zmienił świat' (oba osiągalne w wersji polskiej, choć zdaje się, że pierwszy przycięli nieco na polski rynek).

TangoAndWaltz

BBC Four puściło około 2012 'David Bowie and the Story of Ziggy Stardust' - niestety na razie znalazłam tylko w wersji angielskiej, ale ciekawe ze względu na to, że dotyczy niekoniecznie szeroko znanego okresu między pierwszym albumem i mods-folkiem a powstaniem idei Ziggy'ego Stardusta. Czyli jak grzecznie ostrzyżony chłopaczek w garniturze zamienił się w japońskiego demona :)

TangoAndWaltz

'David Bowie - Sound And Vision' (wersja 1,5 h, bo jakieś wygryzki 0,5h też są) ma trochę ciekawych fotek rodzinnych, zwłaszcza przyrodniego brata.

TangoAndWaltz

Sporo z tego, o czym jest S&V
https://kultura.gazetaprawna.pl/artykuly/1391573,david-bowie-jego-muzyka-i-zycie .html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones