David Cronenberg

David Paul Cronenberg

7,4
3 120 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Cronenberg

Czy wy też macie takie mieszane uczucia wobec tego pana?? Po obejrzeniu Muchy, Nagiego Lunchu i Videodrom'e jedyne co mogłam powiedzieć to "ŁO.....", ale kiedy przyszło mi oglądać Pająka tudzież eXistens.. myślałam, że nie wyrzymam. I.. nie wytrzymałam, nie byłam w stanie ich obejrzeć. Jak to jest, że czasem robi tak wciągajace filmy, a innym razem TAKIE gnioty??

Elzowczyna

Wszystko zależy od punktu widzenia i od tego czego tak naprawdę poszukujesz w kinie. Mieszanych uczuć wobec Cronenberga nie mam. Dla mnie jest On twórcą niesamowicie inteligentnym, tworzącym swoje własne autorskie dzieła. Jego język filmowy jest unikalny i natychmiast rozpoznawalny. Wspaniały reżyser, taki prawdziwy, który wraz ze swoimi filmami nieustannie ewoluuje, cały czas zmienia się.

Elzowczyna

Pająk jest filmem dziwnym i trudnym - nie musi się podobać, ale eXistenZ jest całkiem niezłe i znośne nawet dla typowego widza, który sie jara spajdermenami i innymi takimi 'wielkimi dziełami'.

Elzowczyna

tak jka napisał już grim

co zaskakujące[przynajmniej dla mnie] videorome em się zachwycasz a existenz niby poracha..

ja też wolę tamte tytuły bardziej surowe i mroczne z drugiej strony mniej barokowe..

Elzowczyna

Ja na ten moment widziałem tylko trzy:
1. Pająk 7/10 ulubione
2. Nagi lunch 7/10 ulubione
3. Mucha 5/10

Z czego pierwsze dwa to filmy psychologiczne, a trzeci mi nie podszedł (+ obniżka, bo nie pomysł Cronenberga, tylko remake).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones