David SchwimmerI

David Larry Schwimmer

8,4
13 648 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby David Schwimmer
Morgan_Mortimer_Graff

nie rozumiem co to ma wspólnego z jego grą aktorską nie ma znaczenia przynajmniej dla mnie jakiego ktoś jest pochodzenia tylko jak potrafi wcielać w swoje role

NATI221

To taka ciekawostka, jak wzrost, ulubiony film, czy liczba rodzeństwa.

Morgan_Mortimer_Graff

hahaha dokładnie , zgadzam sie ! kazdy powinen miec to wypisane pod zdjeciem !

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Morgan_Mortimer_Graff

WTF...i co z tego...nie sądzę że podałeś to jako ciekawostkę,bo dla większości nie ma to większego znaczenia.Sama nazwa tematu wskazuje na to że to prowokacja...kto by pomyslał że u nas w kraju jest tylu antysemitów... ;-/ Nigdy nie pytam o wiarę bo co mnie to obchodzi,altego temat uważam za żałosny

Tamilina

Co mają antysemici do tego tematu? Uważasz "Żyda" za obelgę? Mój temat nie odnosi się do wiary, a do pochodzenia.

Morgan_Mortimer_Graff

Daj spokój...sama nazwa tematu - Żyd-robi swoje.Może zacznij wszędzie,w profilu każdej osoby z bazy dawać tematy:
- Żyd
- Katolik
-Buddysta
-scjentolog...
itp.itd.
Co z tego jakiej kto jest wiary,to nieistotne.Istotne sprawy są w ciekawostkach i tyle.

Tamilina

Żyd z dużej litery nie odnosi się do wiary.

W ciekawostkach na podstronie Paula Wesleya można znaleźć informację, że ma polskie korzenie. Schwimmer ma korzenie żydowskie. W czym problem?

Morgan_Mortimer_Graff

Brunet!
David Schwimmer jest brunetem!
Szok

piottz

Biorąc pod uwagę jego żydowskie pochodzenie, nie jest to szokujące.

Morgan_Mortimer_Graff

Jest wiary żydowskiej, zatem w tym przypadku piszemy ''żyd'' małą literą.

BeeBee61

Sugerujesz, że nie jest Żydem?

Morgan_Mortimer_Graff

Sugeruję, że jest narodowości amerykańskiej, nie izraelskiej, więc wielka litera to błąd.

BeeBee61

A więc jeśli amerykański Żyd ateista, to tak naprawdę nie Żyd?

Morgan_Mortimer_Graff

W tym wypadku jest po prostu Amerykaninem pochodzenia żydowskiego.

BeeBee61

A co to znaczy pochodzenia żydowskiego? Nie czasem, że jest Żydem?

Morgan_Mortimer_Graff

Pochodzenia żydowskiego, czyli pochodzenia żydowskiego. Nie, Schwimmer nie jest Żydem, nie urodził się w państwie Izrael, nie jest obywatelem tego kraju. Możliwe, że nawet nie jest w pełni etnicznym Żydem, wiesz? To właśnie znaczy pochodzenia żydowskiego.

BeeBee61

W Polsce nie było Żydów przed wojną? W końcu nie mieli izraelskiego obywatelstwa. Przy okazji - Arabowie z izraelskim obywatelstwem są dla ciebie Żydami?

Morgan_Mortimer_Graff

Nie było Żydów, byli natomiast żydzi - osoby wyznające judaizm. Natomiast Arab z izraelskim obywatelstwem to Izraelczyk.

BeeBee61

A co z tymi, co mówili w jidisz, nie wyznawali żadnej religii i nie poczuwali się do polskości?

Morgan_Mortimer_Graff

Również byli pochodzenia żydowskiego, jeżeli urodzili się oraz wychowali w Polsce. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Internet to dziwne miejsce, ale nawet tutaj rzadko spotyka się osobę, która ma za nic logikę w skutek czego zadaje takie, a nie inne pytania. Rozumiem, że jest to spowodowane twoim osobistym podejściem do ludności żydowskiej, ale naprawdę, mógłbyś zapomnieć o uczuciach i skupić się na faktach.

BeeBee61

To nie obywatelstwo czyni kogoś Polakiem. Ukrainiec z polskim obywatelstwem to nadal Ukrainiec, Polak z ukraińskim to nadal Polak, a Niemiec z krakowskim biletem tramwajowym nie przestaje być Niemcem.

Morgan_Mortimer_Graff

Wiedziałam. Emocje ponad rozsądek. Czuję się, jakbym pisała z feministką, zatem żegnam.

BeeBee61

Feministką? Co do tego mają feministki?

melovescookies

Nic nie mają. Przyrównałam go to feministek, ponieważ większość z nich jest równie irracjonalna i za nic ma logikę w czasie dyskusji.

BeeBee61

Przepraszam... Ale, kim jest ta większość z nich? O kim właściwie mówisz? O kobietach, które walczą o prawa swojej płci w krajach trzeciego świata, gdzie kobieta nie posiada samej siebie, lecz jest własnością męża? O prawo do równego wynagrodzenia za tak sama wykonaną pracę, o prawo do edukacji? O możliwości rozwoju i zaprzestanie antagonizowania płci żeńskiej? A może o kobietach, które nie uważają, że gwałt można usprawiedliwić zbyt krótką spódnicą?
To co mówisz jest irracjonalne i nielogiczne, ba! Nic z logiką wspólnego nie ma. Feministki walczą o nic innego niż równość. Nie chcą więcej, nie chcą, pożal się Boże, nikogo kastrować, nie chcą zaniku szarmancji i dobrego wychowania. To jest propaganda szerzona, przez ludzi, niestety głównie mężczyzn, którzy boją się, że kobiety zajmą dokładnie tą pozycję, którą oni mają w tej chwili albo ludzi, dla których hasło "feminizm" jest niezrozumiałe i znają je jedynie z portali typu "kwejk".
Chyba po raz pierwszy wypowiadam się na taki temat w internecie, ale zaczynam się dusić od gryzienia się w język, za każdym razem kiedy widzę tak absurdalną wypowiedź.

melovescookies

Mówię o feministkach z którymi miałam osobistą styczną, jak również o histeryzujących idiotkach w internecie, wg których kolejną formą opresji są mężczyźni rozstawiający nogi zbyt szeroko w metrze.
Nie oszukujmy się, feministek w krajach trzeciego świata nie ma. Nie, one są zajęte ''uwalnianiem cycków'' w pierwszym świecie lub narzekaniem na popowe piosenki, które - oczywiście wg nich - mogą mówić o zgwałceniu. To są sprawy najwyższej wagi. To, i farbowanie włosów pod pachami w tęczowe kolory.
No, ale nic nie szkodzi. Trzeci świat potrzebuje humanizmu, nie feminizmu. Feminizm nigdy, przenigdy w swojej historii nie walczył o równe prawa, więc słownikowa definicja mnie nie interesuje. Liczą się działania.
Wyedukuj się. Piszesz o feminizmie z pasją, ale niestety wylewa się jedynie ignorancja.

Jestem absolutnie za równością, ale feminizm nie jest do niej kluczem. Jeżeli chcesz się zamknąć w szufladzie razem z kretynkami z Femen, Andreą Dworkin czy Anitą Sarkeesian, proszę bardzo. Ja mam zamiar być obiektywna.
Pozdrawiam.

BeeBee61

Obywatel Izraela ma wpisane w paszporcie "Izraelczyk", nie "Żyd".

BeeBee61

Ale jest Żydem. Gdy piszesz o narodowości to "Żyd" z dużej, religii- "żyd" z małej.

skalp_el

Nawet nie mam zamiaru wchodzić w dyskusję z kimś to pisze ''z dużej, z małej'' zamiast ''Wielką, małą''.

BeeBee61

Nie no, jesteś po prostu żałosny.

BeeBee61

Wiary judaistycznej.

Morgan_Mortimer_Graff

o cholera, dzięki za ostrzeżenie!

Morgan_Mortimer_Graff

Naprawdę?????no i co......

Morgan_Mortimer_Graff

Żyd w Hollywood?? Weź człowieku, bo wyskakujesz z jakimiś ściemami i myślisz, że każdy ci uwierzy.

Morgan_Mortimer_Graff

Potwierdzam. Jest Żydem.

Morgan_Mortimer_Graff

Nadmienię tylko, że prawie wszyscy (oprócz chyba tylko tego gościa o włoskim nazwisku) z obsady Przyjaciół byli Żydami.

karmiacykolibry

nadmienie tylko ze wsrod ponad 90% aktorow i producentow holiłot znajduja sie zydzi (nie uzywam capslk -bez urazy ).

Morgan_Mortimer_Graff

Już go nie lubie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones