Deborah KerrI

Deborah Jane Kerr-Trimmer

8,0
2 415 ocen gry aktorskiej
W późnych latach 50-tych proponowano jej zagranie role Jerusy Bromley w ekranizacji powieści Jamesa Michenera "Hawaje". Do realizacji projektu doszło w roku 1966, a angaż otrzymała Julie Andrews.
Była rozważana do roli Rebeki w filmie "Ivanhoe", jednak angaż ostatecznie otrzymała Elizabeth Taylor.
Była rozważana do roli Abby w filmie "Unconquered", jednak zażądała zbyt wysokiej gaży. Ostatecznie angaż otrzymała Paulette Goddard.
W 1952 roku ubiegała się o rolę legendarnej aktorki Gertrude Lawrence w filmie "Gwiazda!". Do realizacji projektu doszło 16 lat później, a główną rolę zagrała Julie Andrews.
Była rozważana do roli Christine Tanner w filmie "Harry Black", jednak angaż ostatecznie otrzymała Barbara Rush.
Odrzuciła rolę agentki Joanny Grey w filmie "Orzeł wylądował". Ostatecznie angaż otrzymała Jean Marsh.
Alfred Hitchcock proponował jej rolę Margot Wendice w filmie "M jak morderstwo", jednak aktorka musiała odrzucić tę ofertę, ponieważ była wówczas zajęta pracą nad innymi projektami. Ostatecznie na ekranie pojawiła się Grace Kelly.
Była rozważana do roli Julie Chambois w filmie "A Twist of Sand". Angaż ostatecznie otrzymała Honor Blackman.
Była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Anne Kalman w filmie "Niedyskrecja". Ostatecznie grający główną rolę Cary Grant stwierdził, iż jego partnerką powinna zostać Ingrid Bergman. Tak też się stało.
Bardzo chciała zagrać rolę Rose Sayer w ekranizacji powieści C.S. Forestera "Afrykańska królowa", jednak szefowie wytwórni MGM, z którą aktorka była wówczas związana, nie zdołali zakupić praw do ekranizacji. Ostatecznie angaż otrzymała Katharine Hepburn.
Miała zagrać Flore MacDonald w filmie "Dobry książę Charlie", ale musiał zrezygnować powodu podpisania hollywoodzkiego kontraktu uniemożliwiającego występ w tym filmie. Angaż ostatecznie otrzymała Margaret Leighton.
Ma młodszego brata Edmunda.
Zrezygnowała z roli Mercy Croft w filmie "Zabójstwo siostry George", gdyż nie chciała grać scen lesbijskich pocałunków z Susannah York. Ostatecznie angaż otrzymała Coral Browne.
Pierwotnie miała wcielić się w Ericę Stone w filmie "Prymus", jednak ostatecznie angaż otrzymała Doris Day.
Odrzuciła rolę pani Maudsley w filmie "Posłaniec". Angaż ostatecznie otrzymała Margaret Leighton.
Była brana pod uwagę do roli Honey Bear Kelly w filmie "Mogambo". Angaż ostatecznie otrzymała Ava Gardner.
Była rozważana do roli Judith Hearne w filmie "Samotna pasja Judith Hearne", jednak angaż ostatecznie otrzymała Maggie Smith.
Była rozważana do roli Isabelle, hrabiny Marcroy w filmie "Przygody Quentina Durwarda". Angaż ostatecznie otrzymała Kay Kendall.
Zmarła w wyniku powikłań związanych z chorobą Parkinsona w Botesdale (Anglia, Wielka Brytania). Została pochowana na St Mary the Virgin Churchyard we wsi Redgrave (Anglia, Wielka Brytania).
Była rozważana do roli Lary w filmie "Doktor Żywago", jednak angaż otrzymała ostatecznie Julie Christie.
Była rozważana do roli Claire Hewitt w filmie "Brodziec", jednak angaż ostatecznie otrzymała Eva Marie Saint.
W 1998 roku nagrodzona Orderem Imperium Brytyjskiego (CBE).
Była rozważana do roli Joanny d'Arc w filmie "Święta Joanna". Angaż ostatecznie otrzymała jednak Jean Seberg.
Pierwotnie miała wcielić się w Sarę w filmie "Muły siostry Sary", jednak angaż ostatecznie otrzymała Shirley MacLaine.
Proponowano jej rolę Lady Francess Nelson w filmie "A Bequest to The Nation", jednak Kerr musiała odrzucić tę ofertę, ponieważ była wówczas zajęta występami w teatrze. Angaż otrzymała Margaret Leighton.
Była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli pani Robinson w filmie "Absolwent", jednak ostatecznie w tę postać wcieliła się Anne Bancroft.
Oferowano jej rolę Alison Smith w filmie "A Canterbury Tale", jednak jej agent Gabriel Pascal przekonał ją, iż nie powinna brać udziału w tym projekcie. Tak też się stało. Ostatecznie angaż otrzymała Sheila Sim.
Ubiegała się o rolę Leslie w filmie "Olbrzym". Angaż ostatecznie otrzymała jednak Elizabeth Taylor.
Joseph L. Mankiewicz rozważał jej kandydaturę do roli Sarah Brown w filmie "Faceci i laleczki". Angaż ostatecznie otrzymała Jean Simmons.
W plebiscycie przeprowadzonym przez sieć kin UCI scena z filmu "Stąd do wieczności", w której Deborah całuje na plaży Burta Lancastera, okrzyknięta została najwspanialszym filmowym momentem lat 50-tych.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 1949 r. - kosmetyki Max Factor;
- 1950 r. - balsam do dłoni Jergens;
- 1951 r. - szampon Lustre-Creme, płatki mydlane Lux, obrusy marki Irish Linen;
- 1953 r. - mydło Lux; opony General;
- 1954 r. - papierosy Chesterfield, czekoladki Whitman's;
- 1956 r. - puder do twarzy Woodbury;
- 1957 r. - linie żeglugi American Export Lines
- 1976 r. - mydło Yardley.
Producent Samuel Bronston pragnął by wcieliła się w Baronową Natalie Ivanoff w filmie "55 dni w Pekinie". Angaż ostatecznie otrzymała Ava Gardner - faworytka reżysera Nicholasa Raya.
Była rozważana do roli Mary Horton w filmie "Tim", jednak angaż ostatecznie otrzymała Piper Laurie.
Ubiegała się o tytułową rolę w filmie "Młoda Bess", jednak angaż otrzymała młodsza o 8 lat Jean Simmons. Ostatecznie wcieliła się w rolę drugoplanową Catherine Parr.
Cierpiała na chorobę Parkinsona.
Rozważano jej kandydaturę przy obsadzaniu roli ekscentrycznej Augusty Bertram w filmie "Podróże z moją ciotką", którą ostatecznie zagrała Maggie Smith.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones