Denis Villeneuve

8,5
11 084 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Denis Villeneuve

Festiwal Camerimage może naprawdę wydawać się snem. Powoli zacznie brakować twórców, których można by jeszcze zaprosić. Stwierdziłem, że sprawdzę i wypiszę tych najbardziej znanych światowych. A zatem do tej pory byli m.in. Alfonso Cuarón, Darren Aronofsky, David Lynch, Alan Parker, Ang Lee, Oliver Stone, Tom Tykwer, Gus Van Sant, Wim Wenders, Willem Dafoe, Ralph Fiennes, Ed Harris, Jeremy Irons, John Malkovich, Keanu Reeves (dwukrotnie!), Bill Murray, Viggo Mortensen, John Turturro, Danny DeVito, Val Kilmer czy nieodżałowany Alan Rickman. Był nawet Bryan Adams. Z kobiet tych światowych nazwisk niestety znacznie mniej, ale wymienić trzeba te najjaśniejsze jak Isabelle Huppert, Jessica Lange, Charlize Theron, Nastassja Kinski czy Irène Jacob. W samym 2019 r. pojawili się Quentin Tarantino, Richard Gere i Edward Norton. Na logikę to nie jest normalne by takie sławy się do nas zjeżdżały. A jednak organizatorom to się udaje! Denis Villeneuve odbierze Specjalną Nagrodę Camerimage za Wybitne Osiągnięcia w Reżyserii. Zatem w listopadzie obserwujmy Toruń!

huppert

Podobno Joel Coen też będzie. Chciałbym się pojawić na tym festiwalu, ale nie wiem czy to nie będzie mi kolidowało z nauką i pracą. Do tego podróż do Torunia trochę czasu zajmuje.

kryst007

Właśnie widziałem, że jego film inauguruje festiwal, ale nie znalazłem oficjalnej informacji, że faktycznie będzie. No ale nic, zobaczymy. Ja będę na American Film Festival, który trwa do 14 listopada, a Camerimage zaczyna się 13. Bez sensu, że nachodzą na siebie. Jeszcze 17 listopada, czyli w trakcie trwania Camerimage, zaczyna się Pięć Smaków, ale widzę, że stacjonarnie wyłącznie w Warszawie, a tak to on-line. Dużo tego. Na Camerimage nigdy nie byłem i marzy mi się kiedyś jechać, ale w tym roku średnio to widzę. Tak samo jak na Berlinale. Widzę, że prowadzisz stronę o filmach na fejsbuku. Gratuluję pomysłu i chęci. Polubiłem. Pozdrawiam

huppert

Jesli uda mi się trafic na Camerimage i trafić na Denisa lub Joela to chetnie opublikuję zdjęcie ;) Dzięki wielkie i również pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones